Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Jak się manipuluje kobietami?

Temat mi chodzi po głowie od dłuższego czasu, z wielu powodów.

Ale mniejsza o powody - chodzi o przykłady. Np taki:

najogólniej można podsumować: bezdzietne i niezamężne mają więcej kasy, mniej chorób, większą wolność, a dzieci stresują i wkurzają. Mężczyźni - odwrotnie, same plusy z małżeństwa. Wniosek - mężczyzno szukaj żony, kobieto - wystrzegaj się małżeństwa.

Co Wy na to?

«134567

Komentarz

• już 40 lat temu powszechne było mniemanie, że każda głupia krowa może rodzić dzieci, zaś inteligentna kobieta winna się realizować, oczywiście dla dobra luckości
  • Na czym ma polegać manipulacja?? 

• Bo to prawda. Mniej chorób,  a więcej wolności i kasy. Przynajmniej do wieku podeszłego jest łatwiej,  bo potem juz różnie. 
    Pytanie, czy o to najbardziej w życiu chodzi. 
  • Pytanie, czy tp łatwiej i wygodniej daje szczęście.  Tu jest manipulacja,  bo wmawiacsie, że szczęście tam gdzie miło, łatwo,  bogato i wygodnie. 
    Podziękowali 4ganna4 Izka Agax4 Karolinka
  • A szczęście mozna wmówić? 
    Podziękowali 1katarzynamarta2
  • A dzieci nie stresują i nie wkurzają??
    Oczywiście,  że jedno i drugie. 
    Kasy też więcej,  już same gumki do włosów  i skarpetki to majątek przez 20 lat ;) 
    A gdzie reszta???

;) 
    Podziękowali 2Ona64 beabea
  • Znam kilka takich, którym nie udało się wmówić, że są szczęśliwe mając mieszkanie, kasę na wyjazdy po świecie i wolność od obowiązków. 
    Podziękowali 2Pioszo54 mamaw
  • Zawsze jest wyjscie
    Boso i na krótko 
  • Wiesz, dzieci to niewdzięczne są  ;)
  • Czasem zazdroszczę ludziom realnych problemów
     ;) 
  • Przeczytałam ten linkowany wyżej tekst i pierwsza myśl" niech się faceci żenią z facetami"
  • ganna4 powiedział(a):
    Przeczytałam ten linkowany wyżej tekst i pierwsza myśl" niech się faceci żenią z facetami"

To się już  dzieje na świecie  ;) 
  • Malgorzata powiedział(a):
    Na czym ma polegać manipulacja??
    Na tym:
    Zuzapola powiedział(a): wmawia sie, że szczęście tam gdzie miło, łatwo,  bogato i wygodnie. 

No chyba że się zgadzasz - że w zasadzie to lepiej zostać samą, mieć wolność i kasę (dodajmy że kasę mają niektóre, bo na pewno nie wszystkie).

• TecumSeh powiedział(a):
    Malgorzata powiedział(a):
    Na czym ma polegać manipulacja??
    Na tym:
    Zuzapola powiedział(a): wmawia sie, że szczęście tam gdzie miło, łatwo,  bogato i wygodnie. 

No chyba że się zgadzasz - że w zasadzie to lepiej zostać samą, mieć wolność i kasę (dodajmy że kasę mają niektóre, bo na pewno nie wszystkie).

Oczywiście,  że się  nie zgadzam,  że lepiej być  samą. 
    Tylko udawanie,  że bycie matką jest niejako bezkosztowe ( w każdym aspekcie) jest fałszywe i też  jest manipulacją.  
  • czeba oddychać
    i to są koszty
  • Malgorzata powiedział(a):
    Tylko udawanie,  że bycie matką jest niejako bezkosztowe ( w każdym aspekcie) jest fałszywe i też  jest manipulacją.  
    No dobrze, ale kto udaje że bycie matką jest wyłącznie lekkie łatwe i przyjemne?
    Jeśli się spotkałaś z taką propagandą - dawaj śmiało. Owszem, to też manipulacja i o tym jest ten wątek.

Jeszcze jedno - artykuł sugeruje, że bycie samą jest wyłącznie lekkie, łatwe i przyjemne, a do tego zdrowe i korzystne finansowo. W zasadzie zero minusów - to co, doradzamy córom by zostały same? ;-)

Podziękowali 1Zuzapola
  • Radzić, to możemy. 
    ;)
    Podziękowali 3Malgorzata Bea Elunia
  • Dużo młodych kobiet ma taki pomysł, wśród znajomych i rodziny już są takie osóbki, lepiej być samemu i nie męczyć się związkami.... Albo na kilka tygodni, miesięcy i następny, następny, na stałe nie warto....
  • Toż to dogmat katolicki jest, że szczęśliwsze jest życie w celibacie lub dziewictwie niż w małżeństwie. 
  • Skatarzyna powiedział(a):
    Radzić, to możemy. 
    ;)
    To że one same wybiorą to jasne. Ale co do zasady: radzimy tak, jak wierzymy że będzie dla nich dobrze, prawda?
  • Anawim powiedział(a):
    Toż to dogmat katolicki jest, że szczęśliwsze jest życie w celibacie lub dziewictwie niż w małżeństwie. 

Naprawdę?
    Który Papież taki dogmat wprowadził?
  • To nie celibat, ani dziewictwo, tylko przelotne związki bez zobowiązań....
    Podziękowali 1Ojejuju
  • "mężatki w średnim wieku są bardziej narażone na (...)"
    Czy to nie oczywiste, gdzie tu manipulacja? Średni wiek, to mniej więcej połowa życia, czyli o wiele za wcześnie, aby podsumowywać i oceniać "czy było warto?" Zapytajcie kobiety po 70 - takie samotne i takie z gromadką wnuków, to się dowiecie...
    Podziękowali 1Ojejuju
  • Sobór trydencki orzekł.

Ale to jest dość oczywiste obecnie. W świecie rozwodów, emancypacji, antykoncepcji i zabezpieczenia emerytalnego kobieta cholernie dużo ryzykuje decydując się na rodzinę, podczas gdy benefity z tego tytułu nie są już tej wagi, jak kiedyś. 

Oczywiście można to ubrać w pióra wzniosłych wartości. Tylko wtedy się po prostu patrzy na zblazowane oblicza słuchaczy powtarzających w myślach: jak zachwyca, jak nie zachwyca. 
  • Wandeal powiedział(a):
    "mężatki w średnim wieku są bardziej narażone na (...)"
    Czy to nie oczywiste, gdzie tu manipulacja?

Pełny cytat: "Według Dolana, mężatki w średnim wieku są bardziej narażone na choroby psychiczne i fizyczne od niezamężnych ankietowanych"

To takie oczywiste? Hm..
    Podziękowali 1zbyszek
  • Anawim powiedział(a):
    Sobór trydencki orzekł.

Ale to jest dość oczywiste obecnie. W świecie rozwodów, emancypacji, antykoncepcji i zabezpieczenia emerytalnego kobieta cholernie dużo ryzykuje decydując się na rodzinę, podczas gdy benefity z tego tytułu nie są już tej wagi, jak kiedyś. 

Oczywiście można to ubrać w pióra wzniosłych wartości. Tylko wtedy się po prostu patrzy na zblazowane oblicza słuchaczy powtarzających w myślach: jak zachwyca, jak nie zachwyca. 
    mnie zachwyca

Podziękowali 2ganna4 Katia
  • edytowano grudzień 2020
    Anawim powiedział(a):
    Sobór trydencki orzekł.
    Sobór Trydencki orzekł że szczęśliwsze jest dziewictwo/celibat niż małżeństwo? I to jako dogmat?!
    Stosowny link poproszę. Bo chyba coś się Koledze mocno pozajączkowało.

• TecumSeh powiedział(a):
    Malgorzata powiedział(a):
    No dobrze, ale kto udaje że bycie matką jest wyłącznie lekkie łatwe i przyjemne?
    Jeśli się spotkałaś z taką propagandą - dawaj śmiało. Owszem, to też manipulacja i o tym jest ten wątek.

Jeszcze jedno - artykuł sugeruje, że bycie samą jest wyłącznie lekkie, łatwe i przyjemne, a do tego zdrowe i korzystne finansowo. W zasadzie zero minusów - to co, doradzamy córom by zostały same? ;-)

Wiesz , ja tak dawno zostałam matką,  że propaganda  była w kierunku kariery,  i nic się nie zmieniło prze te 30 lat .

Nie wiem jak jest być samą,  ale chętnie korzystam z chwil bycia samą. 

Tyle, że ja się zrealizowałem jako żona i matka po kokarde  kolejne sto lat  ;) 

Córkom niczego nie doradzałam  w kwestii samej czy nie.
    Nie moje wybory :) 
  • A jaka jest definicja szczęśliwego życia?
    Podziękowali 1Malgorzata
  • OlaOdPawla powiedział(a):
    A jaka jest definicja szczęśliwego życia?
    Też  mnie to interesuje  :) 

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.