Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zbiórki internetowe i do puszek.

W mojej gminie odbywa się obecnie wielka akcja zbierania pieniędzy na terapię młodego mieszkanca, który ma nawrót białaczki. Dominik Wojdalski, zbiórka przez fundację siepomaga, gdyby ktoś był skłonny pomoc, link jest na moim fb. Ale przy tej okazji spotkałam się z czyimś twierdzeniem, że takie zbiorki to tylko w Polsce się spotyka, na tzw zachodzie nie ma tego typu akcji (w domysle - nie ma takiej potrzeby, bo różne terapie są refundowane itp.). Czy faktycznie tak jest? U nas sa i zbiorki i rozne akcje, włączyły się KGW z terenu gminy i powiatu, OSP, sa licytowane różne sprzety, akcje itp. Uczniowie i harcerze chodzą z puszkami - bo pieniądze 1,5 mln sa potrzebne właściwie natychmiast. Terapia w Polsce, ale bez refundacji.

Komentarz

  • edytowano grudzień 2022
    Wiem, że przed Świętami jest trudno znaleźć grosz na nieprzewidziane wypadki, a dookoła tak wielu potrzebujących... Może jednak ktoś z Was mógłby wesprzeć Krystiana w walce o zdrowie po przeszczepie nerki. Tak niewiele brakuje, aby jego Mama, która oddała mu nerkę, mogła zakończyć zbiórkę i otrzymać pieniądze tak potrzebne na leczenie syna
    www.pomagam.pl/ce9fn3
  • A może na Zachodzie po prostu w pewnym momencie szybciej przestaje się leczyć. 
    Ludzie są kierowani do hospicjow, gdy ich terapia zaczyna pochłaniać miliony a szansa na przeżycie coraz mniejsza.

    W bogatych krajach szybciej się odpuszcza. Takie zdanie też słyszałam. Widać choćby po przypadku np Pana Sławka. 

     




     
  • I to chyba bardziej do mnie przemawia, że chodzi właśnie o to. Gdy leczą głównie rokujących, wydając mniej pieniędzy na nie rokujących o marnych szansach że to coś da, dla rokujących mają wtedy więcej pieniędzy.
    Jednak terapia uporczywa jest pojęciem nieostrym.

  • Mam nadzieję że będzie dobrze ++++
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.