Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Tux Paint

edytowano maj 2007 w Polecamy
Sympatyczny, bezpłatny program graficzny dla dzieci. Oferuje przyjazny i czytelny interfejs dzięki czemu maluchy bez żadnych kłopotów mogą tworzeć własne, małe arcydzieła. Dostępne są podstawowe "narzędzia malarskie" takie jak np. pędzel, "pieczątki", linie, kształty, tekst, gumka, a dla starszych dzieci "czarodziejska różdżka" z wieloma bardziej zaawansowanymi narzędziami. Wraz z Tux Paintem dostarczanych jest kilka przykładowych obrazków, które można pokolorować lub upiększyć. Podczas wykonywania wszystkich operacji z głośników dochodzą różne dźwięki, które zachęcają dziecko do zabawy. Dodatkową zaletą skierowania energii małych artystów na ten program są nieporysowane ściany i meble w mieszkaniu ;-)

Strona z programem

Komentarz

  • To faktycznie bardzo dobry program i moje dzieci znają go od dawna bo używamy dwóch systemów Windows i Linux a w Linuksie występuje prawie w każdej dystrybucji:bigsmile:
  • A czym się różni od zwykłego paint-a
  • dziękuję za wyjaśnienia
  • dyskusja psa z kotem ciekawe:bigsmile:
  • [cite] Bolka:[/cite]Moim zdaniem łatwiej nim rysować (gryzmolić ?) młodszemu dziecku dziecku. Melek uwielbia się bawić umieszczając na obrazku małe kotki i albo zabudowywać kartki cegiełkami. W zwykłym paincie tak się nie da.

    Da się :) Wszystko się da, ale będzie znacznie bardziej pracochłonne i skomplikowane.

    Zapamiętajcie jedną, jedyną i prawdziwą zasadę dotyczącą informatyki:

    ***

    W informatyce nie ma rzeczy niemożliwych. Są tylko rzeczy nieopłacalne.

    ***

    ;)

    Wasz Socrat

    P.S. Dla nieprzekonanych do możliwości Painta ;) - kilka przykładów:
    Porsche GT3 RS
    Subaru Impreza
    Mona Lisa
    Ładny widoczek
  • Oczywiście że da się i w paincie ale jakim nakładem pracy. Maluch się moment znudzi bo nie wychodzi:cry:
  • Wiem, jasne :)
    Oczywiście macie rację - maluch przecież nie potrafi się skoncentrować na tak długo...

    Czekam, aż nasz maluch zacznie się tym bawić... Ciekawe, czy jest edycja pod Mac OS X...
  • Witajcie,
    [cite] Tomasz i Ewa:[/cite]Socrat,

    mamy straszna ochotę przesiąść sie na Mac'a, Leopard robi oszałamiające wrazenie.

    Niestety kraza opinie, ze hardware Appla sypie sie niemilosciernie. W pracy mam kilku fanatykow ale sila rzeczy ich opinia nie jest dla mnie miarodajna.

    Z drugiej strony mamy dosc nieustannej walki w windowsami.

    Z gory dziekuje za feedback

    T

    Ehh, ci fanatycy ;)

    Ja jestem informatykiem. Od 12 lat zajmuję się systemami UNIXowymi, miałem także do czynienia z Novell'em i Windowsami. Od tych kilkunastu lat znam, używam i *lubię* Linuksa. Jako jeden z pierwszych w kręgu moich znajomych zacząłem stosować Linuksa jako główny system na laptopie i w komputerze domowym. Myślę, że potrafię z niego sporo wycisnąć ;) Po drodze - byłem przez jakiś czas developerem jednej z dystrybucji Linuksa - PLD Linux, starałem się też go intensywnie popularyzować (bo uważam, że jest tego warty).

    Z Makami miałem do czynienia po raz pierwszy chyba w '93-94 roku w drukarni i studio DTP - zrobiły na mnie oszałamiające wrażenie, także w zakresie multimediów (przypominam, że to były czasy Windows 3.11, na kilka lat przed Windows 95).

    Po rozpoznaniu potrzeb w domu postanowiłem zakupić używanego Maka Mini - na Allegro w 2005 roku, w wakacje - trafiła się okazja i po porozumieniu z moją Lepszą Połową :) zakupiłem. Jako komputer multimedialny do domu - jak najbardziej polecam. Na razie nie mam doświadczeń z dziećmi przy komputerze, ale myślę, że to kwestia kilku najbliższych miesięcy (Staś ma 2.5 roku).

    Mac Mini jest ciekawą alternatywą dla PC-ta, Leopard może śmiało konkurować z Win XP i Vista. Wszystko zależy od tego, czy jesteś w stanie zrezygnować z aplikacji pod Windows (wspomniany w temacie wątku Tux Paint ma swoją makową edycję :) )...

    Dwa lata temu w firmie, w momencie wymiany mojego laptopa firmowego - poprosiłem o Maka (MacBook) i otrzymałem go. Moje obowiązki wymagają ode mnie wykorzystywania pojedynczych aplikacji pod WinXP, więc trzymam go w "piaskownicy" (Parallels Desktop) i uruchamiam, gdy są potrzebne. Pozostałe prace wykonuję pod Mac OS.

    Co do sprzętu: w firmie mamy kilka Maków, łączny ich staż to kilkanaście "komputerolat" ;) - jak na razie w żadnym przypadku sprzęt nie zawiódł. Niemniej jednak moi znajomi sugerowali wykupienie 2 lub 3-letniej gwarancji (ja nie kupiłem).

    W przypadku każdego sprzętu zdarzają się jakieś upierdliwostki - po roku bardzo intensywnej pracy bateria straciła jakieś 40% pojemności, denerwuje też czasem obudowa, na której można tak łatwo zostawić ślady palców... Niemniej jednak - gdy nadejdzie po raz kolejny czas wymiany laptopa - także zdecyduję się na Maka :)

    Zaznaczam od razu: nie mam iPoda, iPhone i iWszystko ;), chociaż mam na samochodzie naklejone ładne białe jabłuszko :)

    Podsumowując: u mnie się sprawdziło, a moi znajomi (którzy zdecydowali się na przejście na Maka) - są nim jeszcze bardziej zachwyceni niż ja... i to po kilku-kilkunastu miesiącach eksploatacji.

    Pozdrawiam,
    Socrat
  • [cite] Tomasz i Ewa:[/cite]Socrat, dzieki

    U nas motorem do zmiany platformy jest upierdliwosc i niestabilnosc windy (aczkolwiek kiedys mialem markowego, wtedy jeszcze markowe roznily sie od tych niemarkowych, HPka z win95, cztery lata katowania - np. chodzace po tygodniu czasu algorytmy optymalizacyjne, i ani razu nie wymiekl). Ciagle robie za hot line, kiedy to moja Ewusia do mnie dzwoni i raportuje ze cos nie dziala.

    Mamy ochote na iMac, aby glownie sluzyl za centrum internetowego kontaktu ze swiatem a takze centrum multimedialne. 90% czasu mail, http, lekka obrobka plikow wideo i foto.

    Te 40% utraty pojemnosci to dobry wynik, w naszym laptopiku Acera, po poltora roku bateria jest calkiem zjechana (7% przy pelnym naladowaniu). Jak kiedys bede mial czas, to sprobuje ja zewrzec przez jakis rezystor i troche usprawnic.

    Jak sam dobrze wiesz - obecnie to może Ci przeszkodzić również elektronika, zaszyta w bateriach.
    Tez lubie unixa. Zwlasza w wersji z interfejsem liniowym a nie GUI. Filtruje leszczy niemilosierne:)

    geek ;)
    A co sadzisz o bezpieczenstwie Mac OS? Czy internet banking jest bezpieczny czy tez odradzalbys zdcydowanie?
    Myślę, że to są odrębne dwie sprawy. Po odpowiednim skonfigurowaniu, godząc się na pewne niedogodności, można przyjąć, ze OSX jest bezpieczny. Sam go używam, a zajmuję się też sieciami. Korzystam też z Firefoxa z odpowiednimi blockerami - wykonuję operacje bankowe via internet.
    pozdrawiam

    Tomek
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.