Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Rosja o sobie

Bezpieczeństwo narodowe jako jedyny priorytet Rosji.

Przedstawiamy tłumaczenie artykułu autorstwa Timofieja Bordaczowa, dyrektora programowego Klubu Dyskusyjnego Wałdaj. Klub to sztandarowe ogniwo upowszechniania narracji geopolitycznych w ramach corocznych sesji odbywających się od 2004 r., a także centrum formułowania intelektualnego wkładu dla rosyjskiej elity politycznej, funkcjonujące niczym think-tank. Sam Bordaczow jest czołowym wyrazicielem tego intelektualnego zaplecza Kremla. Obszerny, zawierający radykalne tezy artykuł obrazuje przyspieszający proces zmiany polityki zagranicznej Rosji, mający zasadnicze znaczenie dla uwarunkowań Polski.

https://kresy.pl/publicystyka/bezpieczenstwo-narodowe-jako-jedyny-priorytet-rosji/

długie i ciekawe

Komentarz

  • "stopień kontroli UE nawet nad Ukrainą i Mołdawią, które złożyły jej przysięgę wierności, jest ograniczony, jeśli spojrzeć na zachowanie władz tych dwóch krajów."

    Naprawdę wyżej wspomniane kraje składały przysięgę wierności UE?

    ***

    "Przed I wojną światową Rosja graniczyła na zachodzie z imperium niemieckim i austro-węgierskim, na południu z imperium osmańskim i brytyjskim, na wschodzie z Chinami."

    Przed I wojną światową Rosja graniczyła i imperium niemieckim i austro-węgierskim dzięki temu, że wzięto Polskę w jasyr.


Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.