Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

edukacja online

Jak wygląda u Was sprawdzanie zadań (ćwiczeń wykonywanych na zajęciach Online) Waszych dzieci.
Mój Syn - 10 lat klasa III -  pisze sobie w ćwiczeniach, uzupełnia, popełnia błędy, pomija czasami sobie conieco, i nikt tego nie sprawdza... Jestem zdziwiona, bo uważam, że nauczyciel powinien zebrać ćwiczenia, sprawdzić i oddać do uzupełnienia.

Komentarz

  • A jak wyobrażasz sobie zebranie ćwiczeń jak są on line i dzieci nie przychodzą do szkoły?
  • Mój w październiku, listopadzie pisał ładnie. Teraz jak kura pazurem. Pierwsza klasa.
  • U nas należy przesyłać skany/zdjęcia zrobionych zadań na Classroom w wyznaczonym terminie. Jest to sprawdzane a za brak dzieci dostają BZ lub rzadziej 1.

  • Wszystko jest dokładnie sprawdzane, nauczyciele odsyłają zadania z komentarzami.
  • U nas pani mówi, że "potem sprawdzi".
  • edytowano kwiecień 2021
    U nas nikt nie sprawdza. Tzn sprawdzam ja, pilnuję, żeby było zrobione prawidłowo, wszystko uzupełnione i ładnie napisane. Jak źle to każę wymazać i poprawiać. Całe szczęście że nikt tego nie zbiera i nie sprawdza, po co tyle ceregieli. 
    Edit- dodam że to 1 klasa. W 7 klasie i liceum oraz technikum to, coś tam muszą wysyłać do sprawdzenia.
    Podziękowali 1E.milia
  • U nas w klasie IV i VII muszą przesyłać pani niektóre rzeczy, czasami robią coś w komputerze. Klasa I podstawówki, pani na bieżąco patrzy co robią. Czasami coś wysyłam. Angielski codziennie zwykle mają zadane i pani na lekcji sprawdza. Liceum to nie wiem, córka dorosła.
  • OlaN. powiedział(a):
    A jak wyobrażasz sobie zebranie ćwiczeń jak są on line i dzieci nie przychodzą do szkoły?
    No właśnie u nas ponad połowa klasy chodzi - poza tym przed  świętami chodzili (hybrydowo), jesienią chodzili.
    Dla mnie nauka bez korygowania, sprawdzania - do niczego jest.
    Ale ja nie jestem pedagogiem, nie znam się może...
  • edytowano kwiecień 2021
    U nas 2 klasa i pani sprawdza "ustnie" a obrazowo to ją tylko prace plastyczne interesują. Klasa 4 w tym semestrze to może że 3-4 razy cos musiała przesłać w formie zdjęcia innego niż prace plastyczne czy techniczne, jakieś kartkówki czy inne jak pani chce sprawdzić to na platformie mają jakieś testy i wyskakują pytania i ileś tam sekund na kliknięcie na odpowiedź
  • Pola powiedział(a):
    OlaN. powiedział(a):
    A jak wyobrażasz sobie zebranie ćwiczeń jak są on line i dzieci nie przychodzą do szkoły?
    No właśnie u nas ponad połowa klasy chodzi - poza tym przed  świętami chodzili (hybrydowo), jesienią chodzili.
    Dla mnie nauka bez korygowania, sprawdzania - do niczego jest.
    Ale ja nie jestem pedagogiem, nie znam się może...
    Jasne, jak chodzą do szkoły, to pani kontroluje co piszą, teraz jak jest zdalne, to raczej nie ma możliwości oddawania ćwiczeń do sprawdzenia i szczerze mówiąc, to nawet nie wiem jak są sprawdzane. Mam nadzieję że od poniedziałku już normalnie pójdzie do szkoły
  • U nas wiekszosc nauczycieli prosi o zdjecia konkretnych zadan, ale ostatnio z historii cwiczenia i zeszyty wszystkie klasy mialy do szkoly zaniesc do sprawdzenia. Dzieci po 12 ocen dostaly.
  • U nas mają sprawdziany ,kartkówki  <span>:smile:</span>
    na platformie
     - jest 10-30 sekund na przeczytanie i napisanie/zaznaczenie odpowiedzi 
    -kamerka obowiazkowo
    - platforma taka "mondra" że  jak myszka wyjedzie odrobinę po za okno to z automatu wywala delikfenta  traktuje jak próbę ściągania 
    - Przesyłają zdjęcia skany prac pisanych w zeszytach
    Na odesłanie  zdjęć  zeszytu potrafi być tylko kilka minut czasu , nie zawsze 
    - odpowiedzi ustne za pomocą timsa  messegera  telefonu 


  • nowa powiedział(a):
    U nas mają sprawdziany ,kartkówki  <span>:smile:</span>
    na platformie
     - jest 10-30 sekund na przeczytanie i napisanie/zaznaczenie odpowiedzi 
    -kamerka obowiazkowo
    - platforma taka "mondra" że  jak myszka wyjedzie odrobinę po za okno to z automatu wywala delikfenta  traktuje jak próbę ściągania 
    - Przesyłają zdjęcia skany prac pisanych w zeszytach
    Na odesłanie  zdjęć  zeszytu potrafi być tylko kilka minut czasu , nie zawsze 
    - odpowiedzi ustne za pomocą timsa  messegera  telefonu 


    Obłęd ocenozy. 
  • In Spe powiedział(a):
    Mój w październiku, listopadzie pisał ładnie. Teraz jak kura pazurem. Pierwsza klasa.

    U mnie to samo...
  • edytowano kwiecień 2021
    Jak czytam nową to mam wrażenie, że za łagodna dla uczniów jestem ;)
    też miałam opcję testów „uczciwy rozwiązujący” i blokowało test za kilkukrotne opuszczenie testu, ale okazało się, że oni chcą o coś zapytać, włączą mikrofon i już mają opuszczenie ekranu. To się da wyłączyć, wyłączyłam nawet moim najcięższym grupom, oni są tak bardzo bez instynktu, że nawet ściągać im się nie chce.
    kamerek sobie nie życzę, bo raz że mi i internet zaraz tnie, dwa niekoniecznie chce oglądać czyichś rodziców w bieliźnie ;)

  • To ja!!! W szlafroku, bo chora byłam. Przebrałam się za ducha (w prześcieradło), żeby tak nie eksponować się i syn dostał uwagę, że zachęca braci do wygłupów. No, chyba, że ów syn mnie wkręca...
  • Szlafrok spoko, gorzej jak gacie i koszulka na ramiączkach ;)
  • Predikata powiedział(a):
    Jak czytam nową to mam wrażenie, że za łagodna dla uczniów jestem ;)
    też miałam opcję testów „uczciwy rozwiązujący” i blokowało test za kilkukrotne opuszczenie testu, ale okazało się, że oni chcą o coś zapytać, włączą mikrofon i już mają opuszczenie ekranu. To się da wyłączyć, wyłączyłam nawet moim najcięższym grupom, oni są tak bardzo bez instynktu, że nawet ściągać im się nie chce.
    kamerek sobie nie życzę, bo raz że mi i internet zaraz tnie, dwa niekoniecznie chce oglądać czyichś rodziców w bieliźnie ;)

    Ja też jestem łagodna. Wychodzę z założenia, że po pierwsze: nie jestem w stanie tego kontrolować, bo gdy mają kilka urządzeń, to i tak będą ściągać, jeśli są nieuczciwi, po drugie - uczniowie w liceum teoretycznie wiedzą, jakie są konsekswencje braku uczenia się najważniejszych przedmiotów, po trzecie: liczę na ich uczciwość i wierzę w nią i mówię im o tym.
    Sprawdza się, bo oceny mają generalnie podobne do tych, które mieli przed zdalnym.
  • Spoko
    Zaraz będzie głównie religia i wdz
    Bo to jest palącym problemem polskiej edukacji tj aktualny stan tychże 
  • edytowano kwiecień 2021
    kociara powiedział(a):
    Spoko
    Zaraz będzie głównie religia i wdz
    Bo to jest palącym problemem polskiej edukacji tj aktualny stan tychże 
    Wf  zapomniałaś o wf-ie który w wersji on-line w tym roku doprowadza mnie do białej gorączki 
  • edytowano kwiecień 2021
    a co każą robić?

    mnie wkurza informatyka w I klasie podstawówki
    ja niekumata, pani ciągle zmienia programy, dzieci zdezorientowane
    w efekcie mamy na stole komputer i 2 laptopy bo na jednym patrzymy na udostępnienia od pani, na drugim próbujemy coś robić, a trzeci używamy gdy na drugim coś nie idzie, a chcemy choć jakoś "uczestniczyć" lekcji
  • Teraz są 2 msc do końca roku. Podejrzewam, że większość dzieci ma już solidna frekwencję, która pozwoli na klasyfikacje. Poza kl. 8 i maturalna zatem nie warto jakoś się bardziej przejmować. Można zrobić off line, do września. 
    Podziękowali 1ewaklara
  • Ja bardziej zwracam uwagę na stan psychiczny uczniów, potem na oceny. Taka dziwna jestem ;)

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.