Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Stary Biden mocno śpi

2»

Komentarz

  • Były żołnierz USA: Afgański rząd obalony przez talibów nigdy nie istniał

    „Armia afgańska nie istniała. Afgańskie władze cywilne nigdy nie istniały. Nigdy nie pobierały podatków. Nie było sądów poza policją rabującą ludzi. (...) Był to po prostu duży program pracowniczy finansowany z amerykańskich pieniędzy, a gdy tylko pieniądze miały zniknąć, wszyscy poszli do domu” – uważa Platner, który służył w Afganistanie jako żołnierz amerykański, a następnie najemnik.

    https://www.tvp.info/55449691/afganistan-byly-zolnierz-usa-afganski-rzad-obalony-przez-talibow-nigdy-nie-istnial
  • co by o Bidenie nie sądzić, to wygląda na to, że to on skończył tę wojnę, ten mega przepał kasy, to zabijanie,
    a ten zamach, to raczej robota tych, którzy nie chcą końca wojny
  • Amerykanie jednak odpowiedzieli. Zaatakowali z drona, zabili terrorystów z ISIS.
    BBC podało, że w ataku tym zginęło dziecko. Może i zginęło - gdzie drwa rąbią...

  • edytowano sierpień 2021
    Czy ludzie naprawdę nie mogą żyć po swojemu ?
    Góry i pustkowia Afganistanu dziwaczna religia, i ja mam uwierzyć że USA chodzi o dobro tych ludzi i obronę demokracji której tam nigdy nie było.

    Chodzi o ropę, strategiczne miejsce na styku z Rosją, kontrolę morskich szlaków handlowych z Chin.
    Podziękowali 1In Spe
  • zbyszek powiedział(a):
    Czy ludzie naprawdę nie mogą żyć po swojemu ?
    Góry i pustkowia Afganistanu dziwaczna religia, i ja mam uwierzyć że USA chodzi o dobro tych ludzi i obronę demokracji której tam nigdy nie było.

    Chodzi o ropę, strategiczne miejsce na styku z Rosją, kontrolę morskich szlaków handlowych z Chin.

    Amerykanom chodziło o zduszenie gniazda terroryzmu, Biden uczciwie to powiedział.
    Poza tym - tam w grę wchodziły różne interesy wielkich tego świata: przemysł zbrojeniowy i inne koncerny, które odbudowywały miasta, itp.

    Ja uważałam, że należało wybić bojowników Al Kaidy poprzez bombardowanie wszystkiego, nie patrząc na ewentualne ofiary cywilne. Amerykanie mają do tego odpowiednią broń. Jednak to by wywołało powszechne oburzenie - inspirowane przez lewaków - w całym świecie.

    Tam jest inny problem, o którym rzadko się mówi - Talibowie mają silne umocowanie w Pakistanie, tam żyli dotychczas, tam szkolili swój narybek i nadal mają swoje bazy.
    Pakistanu nikt nie odważy się zaatakować, bo ten kraj dysponuje bronią atomową.

    Przewiduję, że w Afganistanie zainstalują się Chińczycy i Rosjanie, już nie jako "budujący demokrację", ale partner handlowy. Myślę, że będą szczególnie zainteresowani odkupieniem pozostawionego przez Amerykanów uzbrojenia: czołgów i samolotów. W niedługim czasie Chińczycy będą mieli dokładnie takie same, a niewykluczone, że i Rosjanie także.
  • Mnie jest tylko żal Afganek - chciałabym, żebyśmy zabrali stamtąd wszystkie, które zechcą wyjechać. Ale to są chyba tzw. marzenia ściętej głowy.
  • To ich synowie będą nam ścinać głowy. Chyba nie myślisz że wszystkie przejdą na chrześcijaństwo
    Podziękowali 1Klarcia
  • zbyszek powiedział(a):
    To ich synowie będą nam ścinać głowy. Chyba nie myślisz że wszystkie przejdą na chrześcijaństwo
    Niechcący mi się podziękowało. To, jacy byli by ich synowie, tylko od nas by zależało.
    Nie muszą przechodzić na chrześcijaństwo, wystarczy, że będą tacy, jak nasi Tatarzy.
  • Klarcia powiedział(a):
    zbyszek powiedział(a):
    To ich synowie będą nam ścinać głowy. Chyba nie myślisz że wszystkie przejdą na chrześcijaństwo
    ...To, jacy byli by ich synowie, tylko od nas by zależało.
    Nie muszą przechodzić na chrześcijaństwo, wystarczy, że będą tacy, jak nasi Tatarzy.
    Sorry ale to jest chciejstwo. Tatarów w Polsce jest baaardzo mało zaledwie kilkaset osób. Więcej przyjedzie uchodźców z Afganistanu.

  • zbyszek powiedział(a):
    Więcej przyjedzie uchodźców z Afganistanu.


    Uchodźcy z Afganistanu nie są fundamentalistycznymi islamistami.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.