Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Gdy jednego z nas zabraknie


Nie mogę przestać patrzeć na to zdjęcie. Rzadko się zdarza, aby oboje małżonkowie zmarli jednocześnie. Ktoś odejdzie, a ktoś będzie tęsknił.

Komentarz

 • To musi być chyba najgorszy ból stracić połowę swojego serca :(
  Podziękowali 1Klarcia

 • Tragedia na tym zdjęciu nie jest to że jeden z małżonków zmarł przed drugim, bo tak zazwyczaj się dzieje na starość i nic tego nie zmieni. Taka kolej rzeczy.

  Tragedia jest to ze tak młodo i osierocając malutkie dziecko. 
 • Moja kuzynka zmarła razem ze swoim mężem w wypadku samochodowym. Mieli nie całe 30 lat. Zostawili 3 dzieci. Trudne to wszystko było.
  Podziękowali 1M_Monia
 • Już tu kiedyś o tym pisałam. 25 latek, pięć miesięcy po ślubie ginie w wypadku, a młoda wdowa w dzień pogrzebu dowiaduje się, że jest w ciąży. To jest tragedia.
  Podziękowali 2M_Monia Klarcia
 • Ja dzisiaj spisowo spotkałem taką rodzinę, w której kilkuletni chłopiec był dzieckiem z pierwszego małżeństwa, bo tata owdowiał i powtórnie się ożenił. 
 • jan_u powiedział(a):
  Ja dzisiaj spisowo spotkałem taką rodzinę, w której kilkuletni chłopiec był dzieckiem z pierwszego małżeństwa, bo tata owdowiał i powtórnie się ożenił. 

  To jest chyba najlepsza z tego wszystkiego sytuacja.

  Ja myślę, że jednak znacznie gorzej ma ta osoba, która musi żyć dalej po śmierci swojego współmałżonka. Szczególnie wtedy, gdy razem przeżyli w zgodzie i miłości kawałek życia.
  Podziękowali 1babka4
 • Kobiety rozstania przechodzą znacznie trudniej bo naturalnie są nastawione na relacje z drugą osobą. Od małej dziewczynki bawią się lalką, jak są nastolatkami to szukają przyjaciółki, jak są matką i żoną to szukają głębokiej relacji z mężem i dziećmi.
  Podziękowali 2Klarcia babka4
 • zbyszek powiedział(a):
  Kobiety rozstania przechodzą znacznie trudniej bo naturalnie są nastawione na relacje z drugą osobą. Od małej dziewczynki bawią się lalką, jak są nastolatkami to szukają przyjaciółki, jak są matką i żoną to szukają głębokiej relacji z mężem i dziećmi.
  Dzięki temu właśnie, o czym piszesz- bliskim relacjom, rozmowom, kobiety przechodzą lepiej rozstania niz mężczyźni, którzy zal i smutek, kumulują w sobie.
  Gorzej,ale to niezależnie od płci, znosi osoba porzucona/ zostawiona niz porzucająca.
  Podziękowali 1babka4
 • formatka powiedział(a):
  Już tu kiedyś o tym pisałam. 25 latek, pięć miesięcy po ślubie ginie w wypadku, a młoda wdowa w dzień pogrzebu dowiaduje się, że jest w ciąży. To jest tragedia.

  Moim zdaniem pokazane inne przykłady też są odbierane jako tragedia.  Mamy rożny stopień wrażliwości i odporności ma skrajne sytuacje.
 • Jedna z sióstr dziadka wojennym czasem straciła dwóch mężów. Z trzecim przeżyła przeszło 50 lat. Oświadczał się jej jeszcze przed wojną. Po wojnie ponoć przyjęła go, gdy na jej: "Tadziu, ja Ciebie nie kocham!" odpowiedział: " Nie szkodzi". 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.