Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Będzie wojna?

12357136

Komentarz

  • edytowano luty 2022
    kociara powiedział(a):
    Ja tylko jestem bardzo ciekawa, jak w razie w my będziemy bronię i. 
    Gdzie to wszystko, za co był odpowiedzialny Macierewicz. 
    Gdzie uzbrojenie obiecane

    Odezwała się lewaczka kociara. Przecież to lewactwo i feministki gderają od lat że po co wydawać pieniądze na zbrojenia, lepiej dać niepełnosprawnym albo na LGBT. I co teraz ? zatkało ?
    Podziękowali 3Klarcia Elf77 matka-Olka
  • Hamal powiedział(a):
    kociara powiedział(a):
    Ja tylko jestem bardzo ciekawa, jak w razie w my będziemy bronię i. 
    Gdzie to wszystko, za co był odpowiedzialny Macierewicz. 
    Gdzie uzbrojenie obiecane

    Odezwała się lewaczka kociara. Przecież to lewactwo i feministki gderają od lat że po co wydawać pieniądze na zbrojenia, lepiej dać niepełnosprawnym albo na LGBT. I co teraz ? zatkało ?
    Wskaż, gdzie tak mówiłam

    I nie odwracaj kota ogonem
    To nie lewaczka kociara rządzi kolejne lata
    i ma pełna swobodę we wszystkim
    jakoś nie kojarze, by rzad słuchał głosu lewczek i kociar w kwestii poczynianych kroków
    ja tam nie kojarze, by ktoś pod nogi rzucał sie Macierewiczowi jak szedł do marketu to uzbrojenie kupować


    Podziękowali 2beatak hipolit
  • @Hamal

    Proponuję trzymać się standardów racjonalnej dyskusji, zamiast wyzywać uczestników tejże.
    Podziękowali 2beatak Ewasz
  • Ja mam zdjęcie, z Gazety Krakowskiej. Blok mieszkalny w Kijowie.

    Pocisk rakietowy uderzy w budynek mieszkalny w Kijowie
    Podziękowali 1Klarcia
  • Berenika powiedział(a):
    Ja mam zdjęcie, z Gazety Krakowskiej. Blok mieszkalny w Kijowie.

    Pocisk rakietowy uderzy w budynek mieszkalny w Kijowie
    ten obraz jako pierwszy pokazał mi sie rano, kiedy właczyłam telefon żeby sprawdzic wiadomosci :(
  • cd. :

    • los napisal(a):
      JORGE napisal(a):
      Wycofają się do Donbasu i ogólnie jakiejś części zachodniej Ukrainy.
      Jak Ukraińcy umieli wpierdolić Moskalom na terenie całej Ukrainy, to w Donbasie też będą umieli, nie? Niech lepiej Moskwy pilnują, choć aż tam Ukraińcy pewnie się nie wybiorą ale garnizony przy ukraińskiej granicy nie powinny czuć się bezpiecznie. Acha, i Baćka też ma powody do zmartwienia.

      No więc ustalmy, jeżeli Rosja zostanie w Donbasie to wygra, jeżeli wrócimy do czasu sprzed obecnej inwazji to remis, a jeżeli Ukraina odbije Krym to wygrają Kozacy. Ten remis trochę naciągany, ale jednak Ukraina podczas wojny jest niszczona i paraliżowana - Rosja nie.
    • 09:59 edytowano 10:00
      polmisiek napisal(a):
      Przecież po takim blamażu nikt się z Rosją nie będzie liczył. Atomówki im zostały, czyli będą jak Korea Północna.
      Blamaż to będzie dla nas, dla gawiedzi. Natomiast niezależnie jak się ten konflikt skończy następnym razem jak Putin zagrozi wojną to cały świat decydencki będzie te słowa traktował śmiertelnie poważnie. I jak myślisz reagował siłą, czy jednak z wolą ułożenia się ?

      Dzisiejsze filmy z Ukrainy uświadamiają ludziom w Europie, siedzącym z pilotem na kanapie, że oni też może będą musieli uciekać z miast. A nigdy w życiu ! Głosujmy na ludzi, którzy są koncyliacyjni ! Wcale nie jestem pewien, że ktokolwiek w Europie przejrzał na oczy, a już na pewno nie setki milionów zgnuśniałych przeżuwaczy. A to oni mają kartki do głosowania.

      Pokazuję, że cel propagandowy tej wojny może być inny niż nam się wydaje.

    https://excathedra.pl/index.php?p=/discussion/11911/wojna/p6
  • Hamal powiedział(a):
    kociara powiedział(a):
    Ja tylko jestem bardzo ciekawa, jak w razie w my będziemy bronię i. 
    Gdzie to wszystko, za co był odpowiedzialny Macierewicz. 
    Gdzie uzbrojenie obiecane

    Odezwała się lewaczka kociara. Przecież to lewactwo i feministki gderają od lat że po co wydawać pieniądze na zbrojenia, lepiej dać niepełnosprawnym albo na LGBT. I co teraz ? zatkało ?
    Wrzucam dla przypomnienia. Nie, Miller nie był prawicowcem.

    Podziękowali 1Pioszo54
  • edytowano luty 2022
    Wilfrid powiedział(a):
    Hamal powiedział(a):
    kociara powiedział(a):
    Ja tylko jestem bardzo ciekawa, jak w razie w my będziemy bronię i. 
    Gdzie to wszystko, za co był odpowiedzialny Macierewicz. 
    Gdzie uzbrojenie obiecane

    Odezwała się lewaczka kociara. Przecież to lewactwo i feministki gderają od lat że po co wydawać pieniądze na zbrojenia, lepiej dać niepełnosprawnym albo na LGBT. I co teraz ? zatkało ?
    Wrzucam dla przypomnienia. Nie, Miller nie był prawicowcem.

    tak, Miller zrobił, w naszej 30-letniej historii, najwięcej dla obronności i niezależności Polski (np. sprawa Rywina i oczywiście NATO) ,
    zdaje się, że była to wtedy jedyna droga
    Podziękowali 1OlaW
  • kociara powiedział(a):
    Ja tylko jestem bardzo ciekawa, jak w razie w my będziemy bronię i. 
    Gdzie to wszystko, za co był odpowiedzialny Macierewicz. 
    Gdzie uzbrojenie obiecane
    Na razie, to dzięki polityce obecnego rządu - w tym swój udział ma także A. Macierewicz - mamy w Polsce amerykańskie wojsko, wraz z ciężkim sprzętem. Zakupy dla armii już zrobiono, ale na odbiór sprzętu trzeba poczekać.
    Aktualnie i tak polska armia jest uzbrojona lepiej, aniżeli Bundeswehr'a, a przede wszystkim - ma żołnierzy zdolnych do walki.
  • > Dobra, czas się przestać oszukiwać. NATO nie zrobi nic, my nie zrobimy nic (posyłanie kamizelek, hełmów i wyrazów poparcia się nie liczy). Ukraińcy przegrają, już przegrali bo zostali sami. <

    Bzdury chrzani.
    NATO przyszło z pomocą - ze wszystkich państw nawet spoza Paktu jest dostarczana broń. Nawalili: Niemcy, Austria i Węgrzy, ale Orban wcześniej dostarczył czołgi Ukrainie.
    Poparcie dla Ukrainy płynie z całego świata, nawet z Izraela.
    Chińczycy nałożyli sankcje na Rosję.

    Co najmniej dwa z największych chińskich banków państwowych, ICBC oraz Bank of China, ograniczają finansowanie zakupów rosyjskich towarów — podaje Bloomberg.

    Ukraińcy bronią się zaciekle, Kijów walczy jak Polacy podczas PW.
  • Jeszcze w nawiązaniu, że "Rosja nie złamała prawa międzynarodowego" - jak ktoś powyżej twierdził.

    W sobotę 26 lutego nad ranem trwają zacięte walki o Kijów pomiędzy siłami ukraińskimi i rosyjską armią. Przez cały dzień Rosjanie próbują wedrzeć się do miasta i je opanować. Z nagrań publikowanych w mediach społecznościowych wynika, że ostrzał nasilił się, a siły rosyjskie zmierzają w stronę centrum miasta.

    Rosjanie próbują pokonać opór Kijowa i przedrzeć się do centrum
    Władze zaapelowały do cywilów o przygotowania do obrony, produkcję koktajli Mołotowa, a także wydały broń ochotnikom. Rosjanie nacierają z terytorium swojego oraz Białorusi i próbują okrążyć stolicę Ukrainy.

    Na miejscu pozostają władze miasta oraz ukraiński rząd na czele z prezydentem Zełenskim, które wzywają do niepoddawanie się i stawiania oporu agresorowi. Jak poinformowała ukraińska telewizja Nexta, Wołodymyr Zełenski miał odmówić Amerykanom, którzy proponowali mu ewakuację.

    https://wiadomosci.gazeta.pl/wiadomosci/7,114881,28158587,ukraina-kijow-pod-ostrzalem-rosyjska-ofensywa-zbliza-sie-do.html


  • Ukraina broni się dzielnie:

    Z zestawienia opublikowanego przez Malar wynika, że Rosjanie na godzinę 6:00 (5:00 czasu polskiego) w sobotę stracili 14 samolotów, 8 helikopterów, 102 czołgi, 536 pojazdów opancerzonych, 15 dział i jeden system kierowanych rakiet ziemia-powietrze "Buk".


    Ukraina zaapelowała do Międzynarodowego Czerwonego Krzyża o pomoc przy wywiezieniu ciał rosyjskich żołnierzy, którzy zginęli podczas inwazji Rosji na ten kraj 

    :D  

  • Klarcia, a nie mogłabyś zrobić dla siebie oddzielnego wątka i tam wypisywać swe mądrości?
    byłoby łatwiej omijać/czerpać z krynicy mądrości
    :)
  • edytowano luty 2022
    Klarcia powiedział(a):
    kociara powiedział(a):
    Ja tylko jestem bardzo ciekawa, jak w razie w my będziemy bronię i. 
    Gdzie to wszystko, za co był odpowiedzialny Macierewicz. 
    Gdzie uzbrojenie obiecane
    Na razie, to dzięki polityce obecnego rządu - w tym swój udział ma także A. Macierewicz - mamy w Polsce amerykańskie wojsko, wraz z ciężkim sprzętem. Zakupy dla armii już zrobiono, ale na odbiór sprzętu trzeba poczekać.
    Aktualnie i tak polska armia jest uzbrojona lepiej, aniżeli Bundeswehr'a, a przede wszystkim - ma żołnierzy zdolnych do walki.
    Oj @Klarcia zartownisia  :D
    To "za Macierwwicza" weszliśmy do NATO???

    Jakbyś nie wiedziała, to żadna zasługa Macierewicza, tylko tych, którzy nas do tego NATO wprowadzili

    To go tam wartościowego ze sprzętu do armi dotarło????


    Dla Twojej informacji
    Amerykański wojsko to mamy dzieki wstąpieniu do NATO 
    Podziękowali 1Wilfrid
  • Owszem, za rządów Millera zakupiono F-16, ale obecny rząd nie zasypia gruszek w popiele.
    Zakupiono już: 32 amerykańskie samoloty bojowe piątej generacji F-35, będą rakiety systemu Patriot.
     Produkowane jest uzbrojenie dla armii w Polsce.
  • edytowano luty 2022
    kociara powiedział(a):
    Klarcia powiedział(a):
    kociara powiedział(a):
    Ja tylko jestem bardzo ciekawa, jak w razie w my będziemy bronię i. 
    Gdzie to wszystko, za co był odpowiedzialny Macierewicz. 
    Gdzie uzbrojenie obiecane
    Na razie, to dzięki polityce obecnego rządu - w tym swój udział ma także A. Macierewicz - mamy w Polsce amerykańskie wojsko, wraz z ciężkim sprzętem. Zakupy dla armii już zrobiono, ale na odbiór sprzętu trzeba poczekać.
    Aktualnie i tak polska armia jest uzbrojona lepiej, aniżeli Bundeswehr'a, a przede wszystkim - ma żołnierzy zdolnych do walki.
    Oj @Klarcia zartownisia  :D
    To "za Macierwwicza" weszliśmy do NATO???

    Jakbyś nie wiedziała, to żadna zasługa Macierewicza, tylko tych, którzy nas do tego NATO wprowadzili

    To go tam wartościowego ze sprzętu do armi dotarło????


    Dla Twojej informacji
    Amerykański wojsko to mamy dzieki wstąpieniu do NATO 
    Amerykańskie wojsko to mamy dzięki spotkaniu na Szczycie NATO, w Warszawie, w roku 2016. Spotkanie to przygotowywał A. Macierewicz.

    Szczyt NATO w Warszawie: uwarunkowania, rezultaty, wnioski dla Polski

    https://www.bbn.gov.pl/ftp/dok/03/37-40_KBN_Soloch_Pietrzak.pdf

    To wtedy zapadła decyzja wzmocnienia amerykańskiej flanki w Polsce. Już wtedy strona polska ostrzegała przed zbliżającą się agresją z Moskwy.
    Zanim zaczniesz pleść swoje androny, doszkol się nieco.
    Ja tamten czas i relacje z obrad doskonale pamiętam.

    Dopisane.
    Przypominam, że do czasu, dopóki min. Macierewicz nie oczyścił armii z ruskich złogów, Polacy w NATO nie byli dopuszczani do informacji wrażliwych.
  • Pioszo54 powiedział(a):
    Klarcia, a nie mogłabyś zrobić dla siebie oddzielnego wątka i tam wypisywać swe mądrości?
    byłoby łatwiej omijać/czerpać z krynicy mądrości
    :)
    Jak widzę, nadal masz pro ruskie ciągotki.
    Obecnie, takich jak Ty należało by internować, lub co najmniej odciąć od dostępu do neta.
  • edytowano luty 2022
    Klarcia powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    Klarcia, a nie mogłabyś zrobić dla siebie oddzielnego wątka i tam wypisywać swe mądrości?
    byłoby łatwiej omijać/czerpać z krynicy mądrości
    :)
    Jak widzę, nadal masz pro ruskie ciągotki.
    Obecnie, takich jak Ty należało by internować, lub co najmniej odciąć od dostępu do neta.
    od zawsze mam takie ciągotki, głównie ze względu na XIX wieczne przekazy rodzinne,
    zarówno ze strony chłopskiej jak i mającej przodków w zubożałej szlachcie;
    wyłania się z nich obraz krainy mlekiem i miodem płynącej,
    później dokładały się do tego lektury, jak też i rozmowy na forach
  • Pioszo54 powiedział(a):
    Klarcia powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    Klarcia, a nie mogłabyś zrobić dla siebie oddzielnego wątka i tam wypisywać swe mądrości?
    byłoby łatwiej omijać/czerpać z krynicy mądrości
    :)
    Jak widzę, nadal masz pro ruskie ciągotki.
    Obecnie, takich jak Ty należało by internować, lub co najmniej odciąć od dostępu do neta.
    od zawsze mam takie ciągotki, głównie ze względu na XIX wieczne przekazy rodzinne,
    zarówno ze strony chłopskiej jak i mającej przodków w zubożałej szlachcie;
    wyłania się z nich obraz krainy mlekiem i miodem płynącej
    Ciesz się, żeś tego miodu nie zaznał. 
    Podziękowali 2Zuzapola joanna_1991
  • edytowano luty 2022
    no właśnie nie wiem czym miałbym się cieszyć, skoro od dziadka (rocznik 1894, miałomiasteczkowo-chłopskie chyba pochodzenie) słyszałem, w latach 60-tych, że tak dobrze, jak za cara, to już potem nie było?
    co prawda, biorąc pod uwagę naszą XX-wieczną historię, nie wygląda to może na jakiś wielki dobrobyt;
    ale był to prawdopodobnie najlepszy okres w historii Polski, gdzieś od połowy XVII wieku.

    Z kolej mój prapradziadek, z drugiej strony rodziny, zahaczył jeszcze, jako 16-letni chłopak, o powstanie styczniowe. Później utrzymywał się z arendy knajpy, gdzieś pod Mszczonowem, a na ostatek zbankrutował i utrzymywali się z tego, co żona odłożyła.
    Wychowali dwóch synów i córkę, Córka wyszła dobrze za mąż, chyba za majstra tkackiego, w Łodzi, jeden syn został krawcem, miał warsztat na Złotej w Warszawie, chyba jeszcze przed II wojną, 
    a mój pradziadek została za cara felczerem, wtedy takim lekarzem dla biedniejszych,
    i jeszcze w czasie I wojny kupił, za 4 tyś rubli w złocie, gospodarstwo w Rawie i tam osiadł.
  • edytowano luty 2022
    później porównywałem to z historią szkolną, a jeszcze później z historią oficjalną (rozwój gospodarczy i demograficzny, rozwój polskości na kresach, awans chłopstwa),
    i porównania te zawsze wypadały na korzyść historii rodzinnej.

    Żyjemy w jednym wielkim propagandowym matrixie.
    Podziękowali 1In Spe
  • edytowano luty 2022

    wataha13
    303108
    Marszałek

    13 min temu#1722

    Pan Turek się chyba jeszcze nie ruszył - to forma presji negocjacyjnej z Turcją



    Rozumiem że nasze władze nie mają okazji do zdjęć w bombardowanej Warszawie więc to świadczy o nich gorzej niż o Zelenskim?
    Serio chcemy żeby mieli okazję się sprawdzić?

    https://www.tapatalk.com/groups/pismejker/niemcy-pa-stwo-chciwych-oszustow-i-z-odziei-t7350-s1720.html#p218896
  • Berenika powiedział(a):
    @Hamal

    Proponuję trzymać się standardów racjonalnej dyskusji, zamiast wyzywać uczestników tejże.
    Wyzywać ? Przecież kociara to znana forumowa lewaczka, prawda kole w oczy ?

    Przypominam lewactwo zawsze krytykowało wszelkie wydatki na zbrojenia. przykład pierwszy z brzegu:
    https://www.wprost.pl/kraj/451199/kupujemy-stare-czolgi-z-niemiec-nie-wiem-czy-sa-nam-potrzebne.html
    "Nie jesteśmy tak bogatym krajem, żeby tak dużo wydawać na zbrojenia – zaczęła Nowacka. Jej zdaniem Polska jako kraj członkowski Unii Europejskiej i NATO ma gwarancje sojusznicze, w związku z tym nie ma sensu zwiększać wydatków na wojsko."
    Doktryna lewaków - UE i NATO nas obronią. Czy jesteście tego pewni ?

    Więc merytorycznie. Merytorycznie to co należy zrobić to wyciągać wnioski. Rosja zaczyna ekspansję, wiele wskazuje na to że na razie weźmie tylko wschodnią część Ukrainy. Ale prędzej czy później pójdzie dalej na zachód. Na razie będziemy mieć trochę czasu, może kilka lat. I ten czas należy wykorzystać. Polska armia jest w kiepskim stanie i ten stan należałoby zdecydowanie poprawić. Niestety od lat rządzi nami albo opcja rosyjska (SLD), albo opcja niemiecka (PO), albo amerykańska (PIS). Więc albo kupujemy jakiś poniemiecki zużyty czołg, albo poamerykański.  A wszystko przecież wymaga warsztatów naprawczych, przeszkolonej obsługi itp. Dajemy się traktować jak bantustan, któremu można spuszczać zużyty sprzęt wojskowy za duża kasę. Mamy jeszcze kilka lat aby się z tego otrząsnąć. Niestety mało prawdopodobne jest aby wybrana została opcja polska (Konfederacja). Ze smutkiem szczerze wątpię czy Polacy wyciągną wnioski z tej wojny.
  • Filmik od Klarci dla tefaueniarzy i specjalnie dla Kociary z dedykacją :-)))
    Podziękowali 1Klarcia
  • Kornik powiedział(a):
    Hamal powiedział(a):
    Berenika powiedział(a):
    @Hamal

    Proponuję trzymać się standardów racjonalnej dyskusji, zamiast wyzywać uczestników tejże.
    Wyzywać ? Przecież kociara to znana forumowa lewaczka, prawda kole w oczy ?

    Przypominam lewactwo zawsze krytykowało wszelkie wydatki na zbrojenia. przykład pierwszy z brzegu:
    https://www.wprost.pl/kraj/451199/kupujemy-stare-czolgi-z-niemiec-nie-wiem-czy-sa-nam-potrzebne.html
    "Nie jesteśmy tak bogatym krajem, żeby tak dużo wydawać na zbrojenia – zaczęła Nowacka. Jej zdaniem Polska jako kraj członkowski Unii Europejskiej i NATO ma gwarancje sojusznicze, w związku z tym nie ma sensu zwiększać wydatków na wojsko."
    Doktryna lewaków - UE i NATO nas obronią. Czy jesteście tego pewni ?

    Więc merytorycznie. Merytorycznie to co należy zrobić to wyciągać wnioski. Rosja zaczyna ekspansję, wiele wskazuje na to że na razie weźmie tylko wschodnią część Ukrainy. Ale prędzej czy później pójdzie dalej na zachód. Na razie będziemy mieć trochę czasu, może kilka lat. I ten czas należy wykorzystać. Polska armia jest w kiepskim stanie i ten stan należałoby zdecydowanie poprawić. Niestety od lat rządzi nami albo opcja rosyjska (SLD), albo opcja niemiecka (PO), albo amerykańska (PIS). Więc albo kupujemy jakiś poniemiecki zużyty czołg, albo poamerykański.  A wszystko przecież wymaga warsztatów naprawczych, przeszkolonej obsługi itp. Dajemy się traktować jak bantustan, któremu można spuszczać zużyty sprzęt wojskowy za duża kasę. Mamy jeszcze kilka lat aby się z tego otrząsnąć. Niestety mało prawdopodobne jest aby wybrana została opcja polska (Konfederacja). Ze smutkiem szczerze wątpię czy Polacy wyciągną wnioski z tej wojny.

    Konfederacja jako opcja polska, trudno o bardziej absurdalne stwierdzenie. Przecież oni są jawnie proputinowscy, przyznawanie się do takich sympatii, zwłaszcza w obecnej sytuacji, to wstyd. Już ktoś tam od nich proponował, że Lwów mógłby znów należeć do Polski, bo teraz dobra okazja jest
    gra toczy się między "władcami pieniądza" a tymi, którzy chcą zachować niezależność

    mnie byłoby wstyd, gdybym opowiedział się za światem, rządzonym przez przekupstwo
  • O nooo
    Się przejmowal ten rząd głosami opozycji, że uuuu
    Nie rozśmieszaj mnie @Hamal ;
  • Kornik powiedział(a):

    Konfederacja jako opcja polska, trudno o bardziej absurdalne stwierdzenie. Przecież oni są jawnie proputinowscy, przyznawanie się do takich sympatii, zwłaszcza w obecnej sytuacji, to wstyd. Już ktoś tam od nich proponował, że Lwów mógłby znów należeć do Polski, bo teraz dobra okazja jest
    Własnie dlatego jak czytam takie teksty to wątpię czy Polacy pójdą po rozum do głowy przy urnie wyborczej.
  • edytowano luty 2022
    Pioszo54 powiedział(a):
    Kornik powiedział(a):
    Hamal powiedział(a):
    Berenika powiedział(a):
    @Hamal

    Proponuję trzymać się standardów racjonalnej dyskusji, zamiast wyzywać uczestników tejże.
    Wyzywać ? Przecież kociara to znana forumowa lewaczka, prawda kole w oczy ?

    Przypominam lewactwo zawsze krytykowało wszelkie wydatki na zbrojenia. przykład pierwszy z brzegu:
    https://www.wprost.pl/kraj/451199/kupujemy-stare-czolgi-z-niemiec-nie-wiem-czy-sa-nam-potrzebne.html
    "Nie jesteśmy tak bogatym krajem, żeby tak dużo wydawać na zbrojenia – zaczęła Nowacka. Jej zdaniem Polska jako kraj członkowski Unii Europejskiej i NATO ma gwarancje sojusznicze, w związku z tym nie ma sensu zwiększać wydatków na wojsko."
    Doktryna lewaków - UE i NATO nas obronią. Czy jesteście tego pewni ?

    Więc merytorycznie. Merytorycznie to co należy zrobić to wyciągać wnioski. Rosja zaczyna ekspansję, wiele wskazuje na to że na razie weźmie tylko wschodnią część Ukrainy. Ale prędzej czy później pójdzie dalej na zachód. Na razie będziemy mieć trochę czasu, może kilka lat. I ten czas należy wykorzystać. Polska armia jest w kiepskim stanie i ten stan należałoby zdecydowanie poprawić. Niestety od lat rządzi nami albo opcja rosyjska (SLD), albo opcja niemiecka (PO), albo amerykańska (PIS). Więc albo kupujemy jakiś poniemiecki zużyty czołg, albo poamerykański.  A wszystko przecież wymaga warsztatów naprawczych, przeszkolonej obsługi itp. Dajemy się traktować jak bantustan, któremu można spuszczać zużyty sprzęt wojskowy za duża kasę. Mamy jeszcze kilka lat aby się z tego otrząsnąć. Niestety mało prawdopodobne jest aby wybrana została opcja polska (Konfederacja). Ze smutkiem szczerze wątpię czy Polacy wyciągną wnioski z tej wojny.

    Konfederacja jako opcja polska, trudno o bardziej absurdalne stwierdzenie. Przecież oni są jawnie proputinowscy, przyznawanie się do takich sympatii, zwłaszcza w obecnej sytuacji, to wstyd. Już ktoś tam od nich proponował, że Lwów mógłby znów należeć do Polski, bo teraz dobra okazja jest
    gra toczy się między "władcami pieniądza" a tymi, którzy chcą zachować niezależność

    mnie byłoby wstyd, gdybym opowiedział się za światem, rządzonym przez przekupstwo
    umiejętność gromadzenia pieniędzy i następnie, przy ich pomocy, podporządkowywania sobie świata,
    w żaden sposób nie świadczy o mądrości, czego najlepszy świadectwem jest agenda depopulacyjna, propagowana na wiele sposobów (a to jako prawa kobiet, ,lgbt, a to jako globcio, jako pornografia, itd).
    Propagatorzy tej agendy zdają się nie zdawać sobie sprawy, że ich potomstwo będzie żyło w gorszym świecie, niż mógłby być,
    gdyż jedyną rzeczą, jakiej potrzebuje ludzkość, jest ludzka pomysłowość, a ta, z grubsza, jest wprost proporcjonalna do ilości ludzi,
    która także przekłada się, dodatkowo, na jakość i łatwość wychowania przyszłych pokoleń.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.