Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Komentarz

  • no tak, ludzie byli pozbawieni godności zanim nie nadał im jej pis comiesięcznym przelewem. nie trawię tej retoryki. rodziny które dzięki 500+ nabyły sprzęty agd, zauważyły pewnie że żywność ciągle drożeje... i większość chyba jednak wolałaby móc kupić tę zmywarkę za to co zarobią i czego rząd im nie zabierze, a nie "da"
  • edytowano 15 wrzesień
    Sztuczna inteligencja "zabierze" nam pracę, podobnie jak zrobiła to maszyna parowa. Albo raczej nie zrobiła. Wejdzie czy się stoi czy się leży, jak na Alasce. Ludzie będą rozwijać talenty, a nie dostosowywać się do potrzeb rynku. Skończy się plaga samobójstw wśród polskich mężczyzn.
    Grecy i Rzymianie mieli służących i niewolników, wolny czas przeznaczyli na budowę imponującej cywilizacji. Do niewolnictwa pewnie nie wrócimy, ale nikt chyba nie tęskni do czasów, kiedy nawet nie umieliśmy orać ziemi przy pomocy konia czy wołu (por. film Świadek / Witness (1985).
    Systemy socjalne wydają się być kulawe, zwłaszcza przy tak agresywnie nakładanych podatkach i regulacjach. Niektóre kraje radzą sobie z tym lepiej niż PL. Np. NHS, czyli państwowa służba zdrowia w UK, jest modelowym przykładem, jak zreformować ją u nas. Nikt z nas nie chciałby się leczyć w USA, może Mikke, ale to nie jest jeden z naszych :p .
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.