Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Na barykady ludu roboczy!

124

Komentarz

  • WIR Frank jest od 1934 roku. Zapobiegł wielkiemu kryzysowi.
  • Pisałam o jeszcze wcześniejszych czasach. W 1934 roku Szwajcaria już się wzbogaciła. To poszło bardzo szybko. 
  • Calineczka27 powiedział(a):
    Ciekawa analiza bieżących wydarzeń:
    https://m.naszdziennik.pl/artykul/244711
    Zapatrzenie w tego złotego cielca sprawia, że opozycja nie analizuje dzisiaj merytoryki, nie ocenia krytycznie działań Komisji Europejskiej, natomiast liczy się mamona, żeby tylko nie stracić unijnych środków. 

    Jeśli nie spełnimy oczekiwań cielca, jeśli nie będziemy mu podlegli niemal we wszystkim, to może nas ukarać. Widać, że staliśmy się zakładnikami unijnych środków, zapominając, co jest najważniejsze – suwerenność, wolność państwa polskiego. Staliśmy się śmieszni i żałośni w tym podejściu, 

    Tymczasem członkostwo w Unii Europejskiej nie jest wiernopoddańcze, ale jest zgodą – w ramach traktatów – na przekazanie tylko pewnych kompetencji, w pewnych obszarach. Trybunał Konstytucyjny stwierdził, że Unia Europejska, Trybunał Sprawiedliwości w Luksemburgu ma prawo działać tylko w tych obszarach, na które się zgodziliśmy w traktatach, i tego nikt nie kwestionował. Polacy powinni mieć tego świadomość. 

    https://m.naszdziennik.pl/artykul/244711
  • dziewczynarabina powiedział(a):
    Tu na temat wyższości prawa unijnego nad krajowym, z książki autorstwa samego premiera Morawieckiego. 


    Zapomniało mu się, co pisał wcześniej?
    Tutaj mamy wyraźną manipulację - wyrwany z kontekstu fragment.
    Chodzi o podpisane Traktaty - nie wszystkie dziedziny Polska podporządkowała UE.
    Przede wszystkim - podczas podpisywania Traktatu lizbońskiego, w Protokole brytyjskim, wydzielono spod unijnej jurysdykcji - sądownictwo i kwestie światopoglądowe, np. aborcja, homo " małżeństwa".
  • Wilfrid powiedział(a):
    Maciek_bs powiedział(a):
    Co ma do rzeczy TVP?


    Bo taka była narracja TVP.
    W rzeczywistości protest był przeciwko Polexitowi, a nie przeciwko konstytucji.
    Tyle, że ów Polexit jest jedynie wymysłem opozycji. PiS nie ma zamiaru się wyprowadzać.
  • Bo oburzenie na PiS to jedyny pomysł na politykę według opozycji totalnej. przy czym nie ważne czy są podstawy czy ich nie ma, oburzać zawsze się należy.
    Podziękowali 1Klarcia
  • dziewczynarabina powiedział(a):
    PiS straszy uchodźcami,
    Akurat uchodźcy to problem który przerósł PiS. I to realny problem jak pokazuje nam historia. Dzięki takim uchodźcom upadło mi. in. Cesarstwo Rzymskie.

    Lewica żyje natomiast w swojej bańce ideologicznej myśląc, że swoje idee społeczne i religijne łatwo przekaże każdemu i stworzy utopijne społeczeństwo wiecznej szczęśliwości. Niestety imigranci nie integrują się z gospodarzami i przejmując coraz wyższe stanowiska powoli przejmują władzę w kraju oraz wprowadzają własne zwyczaje. Na koniec będzie przejęcie siłowe struktur wojskowych i zmiana cywilizacyjna zostanie dokonana.
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano październik 2021
    dziewczynarabina powiedział(a):

    Turturek powiedział(a):
    Na koniec będzie przejęcie siłowe struktur wojskowych i zmiana cywilizacyjna zostanie dokonana.
    Jasne. 
    Bo przykład USA, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii dokładnie to pokazują. Uchodźcy przejęli siłowo struktury wojskowe. 

    A nie, czekaj. 
    nie uchodźcy, a wielki pieniądz

    całe mejnstrimowe media Zachodu mówią jednym głosem, razem z Holiłudem, fejsbukiem, guglem i tłiterem,
    wszystkie wielkie firmy, Departament Stanu i Prezydent

    korupcja jest, na Zachodzie, totalna
  • edytowano październik 2021
    Pioszo54 powiedział(a):
    dziewczynarabina powiedział(a):

    Turturek powiedział(a):
    Na koniec będzie przejęcie siłowe struktur wojskowych i zmiana cywilizacyjna zostanie dokonana.
    Jasne. 
    Bo przykład USA, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii dokładnie to pokazują. Uchodźcy przejęli siłowo struktury wojskowe. 

    A nie, czekaj. 
    nie uchodźcy, a wielki pieniądz

    całe mejnstrimowe media Zachodu mówią jednym głosem, razem z Holiłudem, fejsbukiem, guglem i tłiterem,
    wszystkie wielkie firmy, Departament Stanu i Prezydent

    korupcja jest, na Zachodzie, totalna
    a uchodźcy służą jako narzędzie do zniszczenia starej, niepotrzebnej, struktury społecznej,
    przy wsparciu mediów i polityków
    Podziękowali 1Klarcia
  • Piszesz o krajach które w UE nie są. We Francji coraz więcej policji to muzułmanie i nie Francuzi. Podobnie w Niemczech. Policja złożona z autochtonów nie jest w stanie poradzić sobie z imigrantami. 
    Francuzi protestują przeciwko imigrantom bo są coraz wyżej opodatkowani a podatki idą na socjal dla imigrantów. 
    Podziękowali 1Klarcia
  • dziewczynarabina powiedział(a):
    Jasne. 
    Bo przykład USA, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii dokładnie to pokazują. Uchodźcy przejęli siłowo struktury wojskowe. 

    A nie, czekaj. 

    Bo patrzysz w zbyt krótki czas. To się dopiero rozpoczęło i jeszcze nie ma masy krytycznej. Upadki cywilizacji trwają po kilkaset lat, a ile w Europie trwa problem z uchodźcami? Poczekaj jeszcze trochę.

    No oczywiście są ludzie uważający, że po nich to chociażby potop, ale ja wolę jednak zadbać o przyszłe pokolenia moich potomków.
    Podziękowali 1Klarcia
  • dziewczynarabina powiedział(a):
    Oczywiście, ze rozumiem. PiS straszy uchodźcami, opozycja Polexitem. Mechanizm jest dokładnie ten sam, jedni drugich warci. 
    PiS uchodźcami nie straszy, przedstawia perspektywy jakie nas czekają, jeżeli rząd zgodzi się przyjąć najeźdźców. Wzory możemy czerpać z Grecji, Włoch i Europy zachodniej.
    Nasz rząd jest bardzo rozważny, chce uniknąć sytuacji, że - "mądry Polak po szkodzie".
    Teraz możemy przyglądać się z uśmiechem, gdy nieco głupsze nacje od polskiej, pościągały dzicz do siebie i teraz wiedzą. co zrobić z tym ambarasem.

    Przyjmujemy Ukraińców, Białorusinów, ewentualnie można by posłać propozycje Filipińczykom i to by wystarczyło.
  • Turturek powiedział(a):
    dziewczynarabina powiedział(a):
    PiS straszy uchodźcami,
    Akurat uchodźcy to problem który przerósł PiS. I to realny problem jak pokazuje nam historia. Dzięki takim uchodźcom upadło mi. in. Cesarstwo Rzymskie.

    Lewica żyje natomiast w swojej bańce ideologicznej myśląc, że swoje idee społeczne i religijne łatwo przekaże każdemu i stworzy utopijne społeczeństwo wiecznej szczęśliwości. Niestety imigranci nie integrują się z gospodarzami i przejmując coraz wyższe stanowiska powoli przejmują władzę w kraju oraz wprowadzają własne zwyczaje. Na koniec będzie przejęcie siłowe struktur wojskowych i zmiana cywilizacyjna zostanie dokonana.
    Jestem wredna, wiem. I słabo nawrócona też, ale...
    Ucieszyło by mnie, gdyby prawi muzułmanie zabrali się za tępienie odmieńców: homo, trans i innych szajbusów. Fajnie wygląda, gdy w myśl Prawa Koranu homiki zostają skazane na lot z wieżowca, oczywiście bez spadochronu. Lot trwa tak długo, że mają czas na nawrócenie, a tym samym szansę zbawienia.
    Podziękowali 1stephanos
  • Klarcia powiedział(a):
    Turturek powiedział(a):
    dziewczynarabina powiedział(a):
    PiS straszy uchodźcami,
    Akurat uchodźcy to problem który przerósł PiS. I to realny problem jak pokazuje nam historia. Dzięki takim uchodźcom upadło mi. in. Cesarstwo Rzymskie.

    Lewica żyje natomiast w swojej bańce ideologicznej myśląc, że swoje idee społeczne i religijne łatwo przekaże każdemu i stworzy utopijne społeczeństwo wiecznej szczęśliwości. Niestety imigranci nie integrują się z gospodarzami i przejmując coraz wyższe stanowiska powoli przejmują władzę w kraju oraz wprowadzają własne zwyczaje. Na koniec będzie przejęcie siłowe struktur wojskowych i zmiana cywilizacyjna zostanie dokonana.
    Jestem wredna, wiem. I słabo nawrócona też, ale...
    Ucieszyło by mnie, gdyby prawi muzułmanie zabrali się za tępienie odmieńców: homo, trans i innych szajbusów. Fajnie wygląda, gdy w myśl Prawa Koranu homiki zostają skazane na lot z wieżowca, oczywiście bez spadochronu. Lot trwa tak długo, że mają czas na nawrócenie, a tym samym szansę zbawienia.
    Chciałam zacytować, nie dziękować- Klarcia, oby Ciebie nikt nie uznał za odmieńca i nie wysłał w lot bez spadochronu. Sugerowanie, że ktoś powinien zginąć, bo różni się od Ciebie jest wysoce nie na miejscu. Zastanów się nad sobą kobieto.
  • @dziewczynarabina nie rozumiesz, że właśnie żyjemy w cywilizacji chrześcijańskiej,  dlatego możesz mieć wolność wypowiedzi i nikt Cie nie chce zabic za poglądy, czy za to , że się źle zachowałaś.  Teraz na siłę jest ściągana do Europy inna kultura, by szybciej die pozbyć chrześcijan,  ale nikt nie chce się nawet zastanowić,  jak wytępienie tych strasznych chrześcijan wpłynie na tolerancję i wolność. To o co walczą,  zniknie. I wtedy będzie,  to czego chcieli, nowi przybysze siłą wprowadzą swoje prawa. To w Holandii,  a nie w Polsce zaczynają się krwawe prześladowania homoseksualistów,  rękami muzułmanów.  Ale to dopiero początek. 
    Podziękowali 1Klarcia
  • No to się zdecydujcie. Albo chcecie przyjmować islamskich imigrantów i akceptujecie ich kulturę, w tym zabijanie homoseksualistów, albo chcecie zachować cywilizację chrześcijańską. "Nie zabijaj" to nie jest zasada islamu, wręcz przeciwnie.
  • Bo oczywiście nie zauważasz przemocy stosowanej w kulturze islamskiej, odcinania głów, zamachów terrorystycznych ze słowami "Allah akbar" na ustach. Cóż, błogosławiona ignorancja.

    Tymczasem Koran mówi jasno:

    „Kiedy więc spotkacie tych, którzy nie wierzą, to uderzcie ich mieczem po szyi; a kiedy ich całkiem rozbijecie, to mocno zaciśnijcie na nich pęta […]”.

    https://milujciesie.pl/islam-religia-pokoju.html
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano październik 2021
    O ile lepiej byłoby, gdyby masowo przybywali Azjaci. Pracują jak mrówki, nie stanowią zagrożenia. Fakt,  nie asymilują się. Ale Arabów niestety się boję.
    Podziękowali 1Klarcia
  • dziewczynarabina powiedział(a):
    Maciek_bs powiedział(a):
    Bo oczywiście nie zauważasz przemocy stosowanej w kulturze islamskiej, odcinania głów, zamachów terrorystycznych ze słowami "Allah akbar" na ustach. Cóż, błogosławiona ignorancja.

    Tymczasem Koran mówi jasno:

    „Kiedy więc spotkacie tych, którzy nie wierzą, to uderzcie ich mieczem po szyi; a kiedy ich całkiem rozbijecie, to mocno zaciśnijcie na nich pęta […]”.

    https://milujciesie.pl/islam-religia-pokoju.html
    Zgadnij, skąd jest ten cytat:

    Ale tych nieprzyjaciół moich, którzy nie chcieli, bym ja królował nad nimi, przyprowadźcie tutaj i zabijcie ich na moich oczach. 

    To jeszcze pokaż mi chrześcijan którzy z okrzykiem "chwała Bogu" odcinają głowy i robią zamachy terrorystyczne. Na niewinnych.
    Bo ja nie znam.
  • To jest cytat z Ewangelii św. Łukasza, z przypowieści o minach. To są słowa "człowieka wysokiego rodu", o którym opowiada Pan Jezus. Możemy to odnieść do sądu ostatecznego, ale nie jest to nakaz postępowania z niewiernymi.
  • edytowano październik 2021
    Doczytaj o Brejviku. Bo jego zachowanie i ideologia nie było motywowane religią ani Biblią, ani zdobyciem zbawienia tylko zwykłym wkurwem na liczbę przyjmowanych imigrantów arabskich przez nieodpowiedzialnych marksistów. To było wystąpienie przeciw lewicy a nie walka z niewiernymi i przypodobanie się Bogu.
    To co piszesz jest kłamstwem i mniej lub bardziej świadomą próbą zohydzenia kościoła, który z Brejvikiem nie ma niczego wspólnego.
    Powinnaś trzymać merytoryczny poziom rozmowy jeśli rozmawiasz z ludźmi myślącymi.
    Bo dobrze się rozmawia na argumenty z ludźmi nawet o skrajnie odmiennych poglądach. Pozwala się to nawet zastanowić nad argumentacją przeciwnika i w pewnych kwestiach zmienić retorykę, jeśli nie musisz prostować kłamstw i czytać bzdur jak ta o Brejviku.
    Podziękowali 1Klarcia
  • > Zgadnij, skąd jest ten cytat:

    Zgadłem.

    11 Gdy słuchali tych rzeczy, dodał jeszcze przypowieść, dlatego że był blisko Jerozolimy, a oni myśleli, że królestwo Boże zaraz się zjawi. 12 Mówił więc: «Pewien człowiek szlachetnego rodu udał się w kraj daleki, aby uzyskać dla siebie godność królewską i wrócić. 13 Przywołał więc dziesięciu sług swoich, dał im dziesięć min i rzekł do nich: "Zarabiajcie nimi, aż wrócę". 14 Ale jego współobywatele nienawidzili go i wysłali za nim poselstwo z oświadczeniem: "Nie chcemy, żeby ten królował nad nami"3. 15 Gdy po otrzymaniu godności królewskiej wrócił, kazał przywołać do siebie te sługi, którym dał pieniądze, aby się dowiedzieć, co każdy zyskał. 16 Stawił się więc pierwszy i rzekł: "Panie, twoja mina przysporzyła dziesięć min". 17 Odpowiedział mu: "Dobrze, sługo dobry; ponieważ w drobnej rzeczy okazałeś się wierny, sprawuj władzę nad dziesięciu miastami!" 18 Także drugi przyszedł i rzekł: "Panie, twoja mina przyniosła pięć min". 19 Temu też powiedział: "I ty miej władzę nad pięciu miastami!" 20 Następny przyszedł i rzekł: "Panie, tu jest twoja mina, którą trzymałem zawiniętą w chustce. 21 Lękałem się bowiem ciebie, bo jesteś człowiekiem surowym: chcesz brać, czegoś nie położył, i żąć, czegoś nie posiał". 22 Odpowiedział mu: "Według słów twoich sądzę cię, zły sługo! Wiedziałeś, że jestem człowiekiem surowym: chcę brać, gdzie nie położyłem, i żąć, gdziem nie posiał. 23 Czemu więc nie dałeś moich pieniędzy do banku? A ja po powrocie byłbym je z zyskiem odebrał". 24 Do obecnych zaś rzekł: "Odbierzcie mu minę i dajcie temu, który ma dziesięć min". 25 Odpowiedzieli mu: "Panie, ma już dziesięć min". 26 "Powiadam wam: Każdemu, kto ma, będzie dodane; a temu, kto nie ma, zabiorą nawet to, co ma4. 27 Tych zaś przeciwników moich, którzy nie chcieli, żebym panował nad nimi, przyprowadźcie tu i pościnajcie w moich oczach"».
    28 Po tych słowach ruszył na przedzie, zdążając do Jerozolimy.
  • Ale to już taka prostacka propaganda antychrześcijańska, że aż dziw bierze, kto to wymyśla.
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano październik 2021
    dziewczynarabina powiedział(a):

    Ale dokładnie to samo dotyczy islamu. Ma tyle samo wspólnego z terrorystami, co kościół katolicki z Breivikiem czy Tarrantem.

    Nad ostatnim stwierdzeniem warto się pochylić, zważywszy na działalność imamów we Francji lub w Wielkiej Brytanii, na ile inspirują (nawołują) do podobnych czynów. Breivik i Tarrant to katolicy? Pierwsze słyszę.
    Podziękowali 1Odrobinka
  • > sam rozpowszechniasz równie prostacką propagandę antyislamską?

    Czyli przyznajesz się do celowego obmawiania chrześcijaństwa. No ciekawe.
  • Pewnie że znamy. Np całą rewolucje francuską.
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano październik 2021
    We Włoszech Brigate Rosse, a w RFN Rote Armee Fraktion nie wydawali mi się bogobojni.
    dziewczynarabina powiedział(a):
    Rewolucja, a zamach terrorystyczny to jednak są dwie zupełnie różne sprawy.

    Tak, bywa to zależność jak między środkiem a celem.
  • A znasz takie nazwiska jak Hitler, Stalin, Pol Pot, Mao Zedong? Najwięksi zbrodniarze współczesności walczyli o ateizm zabijając miliony.

    A tu wiadomość z dzisiaj: konwertyta na islam pozabijał w Norwegii ludzi strzelając do nich z łuku:

    https://www.dailymail.co.uk/news/article-10091051/Norway-bow-arrow-attacker-convert-Islam.html

    Podziękowali 2Odrobinka Klarcia
  • Wiesz, fanatyków to może być kilku. Ale jak się zabija prawie 170.000 osób, to stoi za tym system, a nie pojedynczy ludzie.





    Źródło: https://www.fondapol.org/en/study/islamist-terrorist-attacks-in-the-world-1979-2019/
    Podziękowali 1MikhaEl
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.