Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Krytycy Nord Stream 2 mieli rację

Moskwa coraz wyraźniej daje do zrozumienia, że może rozwiązać problemy Europy z gazem, jeśli Bruksela zmieni swoją politykę wobec Rosji. Jest to rodzaj szantażu, przed którym ostrzegali krytycy gazociągu Nord Stream 2 - pisze komentator dziennika "Die Welt".
https://www.gosc.pl/doc/7158624.Die-Welt-Krytycy-Nord-Stream-2-mieli-racje-Rosja-stosuje-wobec

Od siebie dodam, że całkiem prawdopodobne jest, iż Niemcy będą prosili Polskę o sprzedaż gazu.
Niemieckie zapasy się kończą; większość zbiorników gazowych leżących na terenie Niemiec, należą do Gazpromu. Ten wstrzymał uzupełnianie zapasów.

Komentarz

 • edytowano 15 październik
  czemu nie kupują w USA albo w Norwegii?
  czy Gazprom nie wywiązuje się ze zobowiązań?
  Podziękowali 1In Spe
 • Gdyby mogli, to nie mielibyśmy kryzysu gazowego.
  Gazprom nie wywiązuje się z umowy
  Niemcy, jak dotąd nie posiadają Gazoportu, nastawili się na dostawy z Rosji; kanclerz Gerhard Schröder został za to sowicie przez Rosjan wynagrodzony i nadal na ich rzecz działa.
  Info ze stycznia br.

  Były kanclerz Niemiec broni Rosji. I zachęca do... bliższej współpracy z Moskwą

  Były kanclerz Niemiec Gerhard Schroeder odrzucił apele o wstrzymanie kontrowersyjnego projektu gazociągu bałtyckiego Nord Stream 2 i wezwał Niemcy do zbliżenia z Rosją. Schroeder powiedział gazecie „Rheinische Post”, że krytyka rurociągu w prasie nie odzwierciedla opinii obywateli.

  - Nagonka na Rosję, która ma miejsce, nie odpowiada opinii większości naszego narodu - przynajmniej ja jestem o tym przekonany - uważa Schroeder.

  https://www.money.pl/gospodarka/byly-kanclerz-niemiec-broni-rosji-i-zacheca-do-blizszej-wspolpracy-z-moskwa-6603072400280448a.html

  Aktualnie Schroeder jest szefem rady dyrektorów w rosyjskim koncernie naftowym „Rosnieft” , którego głównym akcjonariuszem jest Rząd Federacji Rosyjskiej. Zarazem jest też przewodniczącym komitetu akcjonariuszy spółki Nord Stream AG.

 • edytowano 17 październik
  Polska w wyniku 3 lat planu tow. Balcerowicza poniosła podobne straty gospodarcze jak w czasie wojny. Następne 30 lat nie zostało należycie wykorzystane, nie jesteśmy gotowi na najazd sowiecki. Dla porównania Rumunia, która ma prawie tak samo trudne położenie geograficzne jak my, popiera biznes. Rządy warszawskie go zwalczały od 1989 r. Czy PiS wspiera wzrost gospodarczy nie wiem, nie mam firmy w PL.

  Poważni niemieccy politycy kwestionują granicę z Polską. Znowu czuć odór Rapallo.

  Ceny gazu skoczyły o 1000%, cena została nabita sztucznie, zarobione pieniądze Sowieci (w "Rosji" jest kontynuacja władzy) wykorzystają zapewne na zbrojenia. Jakiś czas temu Jacek Bartosiak przewidywał, że wraży najazd nastąpi za 3-7 lat, oby nie wcześniej.

  Dr Bartosiak: Głównym wrogiem Rosji jest Polska. Jesteśmy gwarantem wolności państw nadbałtyckich

  Gen. Skrzypczak: Komu zależy na osłabieniu pozycji Polski? [OPINIA]
  https://www.defence24.pl/gen-skrzypczak-komu-zalezy-na-oslabieniu-pozycji-polski-opinia
  „Handelsblatt”: Rosja zarabia krocie na gazie i ropie
  https://www.dw.com/pl/handelsblatt-rosja-zarabia-krocie-na-gazie-i-ropie/a-59520667
  [Tylko u nas] Świat wg. Michalkiewicza Cz. 1: "Nazistów" wymyślono na spotkaniu Ben Guriona z Adenaurem
  https://www.tysol.pl/a16498-Tylko-u-nas-Swiat-wg-Michalkiewicza-Cz-1-Nazistow-wymyslono-na-spotkaniu-Ben-Guriona-z-Adenaurem
  Polska podjęła interwencję w Wielkiej Brytanii i w Stanach Zjednoczonych. Dzięki Bogu Pani Thatcher była przeciwnikiem zjednoczenia Niemiec. Ona mówiła tak, że ona tak kocha Niemcy, że by życzyła im, żeby mieli nie dwa państwa, tylko dwadzieścia nawet. A co będzie im żałowała. [śmiech](...)To się zaczęło konkretnie w roku 61', o czym dzisiaj już nikt nie pamięta, od spotkania Dawida Ben Guriona z kanclerzem Adenauerem w Nowym Yorku. Tam Żydzi zdjęli z Niemiec odium. Wtedy wymyślono nazistów. Dzisiaj nikt już o tym nie pamięta, ale to wtedy wymyślono złych nazistów i dobrych Niemców. Druga taka ważna cezura to jest rok 2000, kiedy niemiecki kanclerz Gerhard Schröder powiedział w jednym ze swoich przemówień, że okres niemieckiej pokuty dobiegł końca. To była ważna deklaracja, między innymi oznaczała, że Niemcy nie będą już przyjmować żadnych suplik odszkodowawczych, co z kolei stwarzało zupełnie nową sytuację dla Żydów. Niemcy uznali, że 100 miliardów marek nie licząc dostaw okrętów podwodnych dla Izraela, to wystarczy im i koniec. Żydzi nie mieli większego majątku, trzeba powiedzieć szczerze, więc wystarczy. A celem żydowskiej polityki historycznej jest materialne eksploatowanie Holocaustu. W tej sytuacji trzeba by koordynować żydowską politykę historyczną z polityką historyczną niemiecką. I ta koordynacja nastąpiła. Ukoronowaniem tej koordynacji było Jedwabne w 2001 roku.Ta koordynacja występuje, mamy do czynienia z dwiema bardzo precyzyjnie skoordynowanymi politykami historycznymi i z działalnością V kolumny w Polsce, która wychodzi naprzeciw tym politykom historycznym. To jest środowisko „Gazety Wyborczej” i takich różnych zasrańców tam. To oni robią. Dostają na to pieniądze i tyle.


  Podziękowali 1Klarcia
 • Jeżeli to pójdzie dalej, Polska będzie miała powody do obaw:  Przypominam, że Putin szczerze przyznał, że "największą tragedią w historii Rosji był upadek Związku Radzieckiego".
  Na Klarcinego nosa - facet konsekwentnie dąży do odbudowy rosyjskiego imperium.


 • Klarcia powiedział(a):

  Na Klarcinego nosa - facet konsekwentnie dąży do odbudowy rosyjskiego imperium.

  Ale ja to już dawno mówiłem. W dodatku Rosjanie za to go bardzo cenią.
  Podziękowali 2Pioszo54 Klarcia
 • Na początku muszę zwrócić honor Gazpromowi.
  Dowiedziałam się dzisiaj, że koncern jednak wywiązuje się z wcześniej uzgodnionych dostaw.
  Afera zrobiła się z tego powodu, że Rosjanie za bezdurno nie zgodzili się zwiększyć ilości dostarczanego gazu. 
  Po pandemii i związanym z tym lockdown ruszyła europejska gospodarka, wydatnie zwiększając zapotrzebowanie na gaz. To w szybkim tempie opróżniło magazyny.
  Zaczęto nalegać na Rosjan, żeby zwiększyli dostawy.
  Ci zrobili to, ale za nadwyżkę licząc sobie po zbójecku.
  Dlatego mamy tak ogromne podwyżki cen gazu.
  Problem Niemców polega na tym, że nie mają dywersyfikacji dostaw; nie mając Gazoportu nie mogą odbierać surowca drogą morską.
  Ich dążenia do wymiany rządu w Polsce mają swoje mocne podstawy. Polska ma prawie pełne magazyny i w każdej chwili może sprowadzić gaz znacznie tańszy od rosyjskiego. Gdyby rządziła Platforma, to Niemcy sprowadzili by dla siebie surowiec przez Polskę.
 • „Będziemy następni”. Ukraina obawia się ciągu dalszego kryzysu gazowego w Mołdawii


  Zerkal w weekendowym wywiadzie dla ukraińskiej redakcji Radia Swoboda oceniła, że sytuacja w Mołdawii jest „bardzo krytyczna”. Poinformowała, że strona ukraińska i mołdawska przeprowadziła wiele rozmów w sprawie tego, jak radzić sobie z tym kryzysem.

  " Oczywiście można go rozwiązywać tylko wspólnie. Bo Mołdawia to pierwszy dzwonek. W zasadzie ten kryzys będzie charakterystyczny dla całej Europy. I niestety Ukraina jest następna"

  „Będziemy następni”. Ukraina obawia się ciągu dalszego kryzysu gazowego w Mołdawii (belsat.eu)

  Bracia Kaczyńscy byli bardzo pragmatyczni, dążąc do dywersyfikacji dostaw gazu.
  Dzisiaj Polska jest na wygranej pozycji.

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.