Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Klarcia w szpitalu.

1468910

Komentarz

  • +
    Podziękowali 1Klarcia
  • Pięknie dziękuję za modlitwę. 
    Czuję się po japońsku - jakotako.
    Warunki mam tutaj super. To jest chyba duża różnica między Polską. Dzisiaj dostawili pacjentkę,  dużo starsza ode mnie. Kilka razy dziennie wymieniają jej pościel,  robią reha na łóżku., karmią. 
    Dla mnie nadal szukają miejsca w Domu Opieki.
    W trakcie załatwiania jest łóżko na pilota, winda do wanny i podwyższenie na sedes.
    Koleżanka mówiła, że AOK szuka dla mnie sanatorium w Polsce. Mowiĺam przy zgłoszeniu, że w Polsce chcę. 
    Mam Internet, to dużo czytam,  źle się pisze, jedną ręką na telefonie.
    Podziękowali 3nowa Berenika Biznes Info
  • Krew mnie zalała. Nie wpuszczono mojej przyjaciółki,  bo przy wejściu do szpitala okazało się, że jest wymagany Impfpass.  Wrrr
    Na razie niby nie ma ograniczeń,  są organizowane festyny, tylko w komunikacji trzeba mieć maseczkę.
    O tym, że będą mogli odwiedzać mnie w Pflegeheim,  mogę zapomnieć.  :'(
  • Dużo zdrowia
  • Jestem już w Pflegeheim,  długo tutaj nie wytrzymam.
    Nie ma Internetu   :s
  • To ten dom opieki?
  • Tak. Teraz wszędzie jest dostęp do Internetu, ale w Domach Opieki uważają,  że nie ma dla kogo.
    Wytrzymam do czasu, kiedy uda mi się samej majty założyć i wieję. kupiłabym sobie nową kartę,  ale zanim ją uruchomią, to minie ponad tydzień.
    Będę książki czytała. Ech...
  • Internet sobie kupiłam.
    Niestety rano znowu upadłam, jestem w szpitalu.
  • Niepoprawna jesteś @Klarcia. :(
  • Już wróciłam do domu opieki. Złamanej ręki nie uszkodziłam, ale skręciłam lewe kolano. Mam więc nieczynną prawą rękę i lewą nogę. Jestem przykuta do łóżka.  :(

    Przekonałam się,  że muzułmańscy uchodźcy pracują.
    W naszym domu zatrudniono kilka osób,  jako pomoc pielęgniarki (odp. polskiej salowej), niestety z niektórymi trudno się dogadać,  bo nie znają niemieckiego.
    I fatalnie się czułam, gdy młody chłopak z Afganistanu pomagał mi zdejmować i założyć majty.
    Obsługi generalnie brakuje,  szczególnie rano, gdy jest mycie pensjonariuszy.  Dzisiaj uczestniczyłam w Mszy św. celebrowanej w Carlsbergu. Niestety na samym początku zachciało mi się  siku. Zostałam posadzona na krzesło/nocnik i.. zostawiono mnie tak na ponad 30 min. Czyli, uczestniczyłan w Mszy siedząc na nocniku.  :/
    Starość jest straszna.
  • Klarcia masz 2 dzieci i jesteś w domu opieki? 
  • Córka jest na wózku inwalidzkim, a syn często pracuje za granicą. A jak jest w domu, to i tak nie ma czasu.
    Ja tutaj będę tylko do czasu, aż mi ręka i noga wydobrzeją, i wracam do domu.
    Na koniec października mam ambitny plan, pomóc 80 l. przyjaciółce,  która ma mieć wymianę soczewki,  a jej 90 l. mąż ma demencję.
    Oni mają troje dzieci, ale wszystkie pracują i nie mogą pomóc. Już widzę,  że nie można oddać dziadka do domu opieki, bo by tego nie przeżył. Pensjonariuszy dużo, a personelu - w dzień, na całe pietro (2 oddziały, ok. 60 pensjonariuszy) 1 pielęgniarka i 4 pomoce.
    W nocy tylko 1 pomoc na piętro. Pięter jest 3.
  • Zobaczymy, jaka ta nasza starość będzie... Szybciej niż się spodziewamy.
  • Zdrowia Klarciu 
    Podziękowali 1Klarcia
  • Witajcie.
    Kończą mi się leki, A w tym domu nie ma lekarza. 
    Powiedziano mi, że powinien przyjechać mój,  domowy. Ale on pracuje w innym landzie (60 km. stąd) i nie ma mowy, żeby przyjechał. Głównie dlatego, że ma niesamowicie dużo pacjentów i zwyczajnie nie ma czasu. Gorzej, że jego personel nie reaguje na posłany fax i nie można tam się dodzwonić.  Wczoraj próbowałam 115 razy. 
    Z nogą jest nieco lepiej, więc nie zostaje mi nic innego, jak dowlec się do lekarza. Koleżanka może pomóc mi o tyle, że dowiezie mnie do tramwaju i dalej będę musiała radzić sobie sama. Ona nie wjedzie do Mannheim, bo nie da tam rady poruszać się autem.
    To jest już starsza osoba i ma słabą orientację w obcym mieście. 

    Gdybym była tutaj na stałe, to miałabym lekarza z tego miasteczka.
  • Przykre co piszesz. Masz dzieci, a w potrzebie musisz sobie radzić sama
    Podziękowali 2M_Monia hipolit
  • edytowano wrzesień 2022
    Dokładnie. Choć ten syn by pomógł bo córka na wózku.
    Ale nawet córka powinna być choć trochę przy schorowanej matce. Klarcia nie usprawiedliwiaj swoich dzieci. Wychowałaś je, powinny być przy Tobie w tak trudnym czasie. Zawieźć lub zorganizować transport

    A widać że musisz liczyć na obcych ludzi: schorowani koleżankę, dom opieki i państwowego opiekuna. Ani słowa o własnych dzieciach. 
  • "Jak jest w domu to i tak nie ma czasu". Naprawdę? 
  • Beta powiedział(a):
    Przykre co piszesz. Masz dzieci, a w potrzebie musisz sobie radzić sama
    To typowy przykład w jakim kierunku zmierza socjalizm. Gdyby normalnie kobiety nie musiały pracować żeby zarobić na podatki to miałby czas na sprawy rodzinne.
  • A Kociara przekonywała mnie ze niepełnosprawni teraz mają lepiej niż w przeszłości. Jak, gdzie? Kiedyś to dzieci musiały sie zająć niepełnosprawnym rodzicem a nawet tylko kuzynem a teraz to na państwo się liczy. 
  • edytowano wrzesień 2022
    Hamal powiedział(a):
    Beta powiedział(a):
    Przykre co piszesz. Masz dzieci, a w potrzebie musisz sobie radzić sama
    To typowy przykład w jakim kierunku zmierza socjalizm. Gdyby normalnie kobiety nie musiały pracować żeby zarobić na podatki to miałby czas na sprawy rodzinne.
    Ale kobiety nie były szczęśliwe gdzie wszyscy członkowie rodziny byli pielęgnowani na ich barkach. Mężczyźni też powinni być opiekunami niepełnosprawnych rodziciw, teściów czy rodzeństwa oraz opiekunami zdrowych a niesamodzielnych bo np są to dzieci. 
    Podziękowali 2joanna_1991 mamaw
  • Poza tym niektórzy mają tylko synów 
  • edytowano wrzesień 2022
    Hamal powiedział(a):
    Beta powiedział(a):
    Przykre co piszesz. Masz dzieci, a w potrzebie musisz sobie radzić sama
    To typowy przykład w jakim kierunku zmierza socjalizm. Gdyby normalnie kobiety nie musiały pracować żeby zarobić na podatki to miałby czas na sprawy rodzinne.
    Czyli Ty pracą usprawiedliwiasz swój brak czasu dla swoich rodziców? 
    Znam wielu mężczyzn, dla których praca nie była żadną wymówką, gdy rodzice potrzebowali pomocy.
  • Socjalizm się i tak rozpadnie, bo już tych opiekunach w domach opieki, hospicjach, płatnych opiekunek nie będzie. Jest ogromny problem z personelem tego typu, bo mało kto chce ta prace i mało jest młodych ludzi. Trzeba "ukrasc" na z Ukrainy. 
  • M_Monia powiedział(a):
    Dokładnie. Choć ten syn by pomógł bo córka na wózku.
    Ale nawet córka powinna być choć trochę przy schorowanej matce. Klarcia nie usprawiedliwiaj swoich dzieci. Wychowałaś je, powinny być przy Tobie w tak trudnym czasie. Zawieźć lub zorganizować transport

    A widać że musisz liczyć na obcych ludzi: schorowani koleżankę, dom opieki i państwowego opiekuna. Ani słowa o własnych dzieciach. 
    Moim dzieciom dałam koszmarne dzieciństwo i niewiele więcej. Nie oczekuję więc od nich opieki.
    Zresztą córka sama wymaga opieki praktycznie 24 godz./dob. A syn pomaga, ale naprawdę nie ma czasu.
    Wczoraj zawiózł do mojego mieszkania lodówkę,  była 0:30, musiał sam tachać ją na III P. , bo o tej porze sąsiedzi już spali. Połączył się ze mną i posługując  kamerą spakowaliśmy, co potrzebuję.
    Podrzuci  mi to dzisiaj, albo jutro, też pewnie koło północy. W dzień nie ma wolnych przebiegów,  nie ma możliwości zawiezienia mnie do lekarza - potrzebował by na to ok. 4 godziny.
    Na Zachodzie łatwo nie jest. Ja obiecałam pomoc moim przyjaciołom (do tego czasu  muszę mieć choćby w części sprawną rękę), bo chociaż mają troje dzieci, które wychowywali w znacznie lepszych niż ja warunkach, to też nie mogą na nie liczyć.
    On ma 90 lat i demencję,  ona 80 i musi mieć wymianę soczewki. Po tym, przez 2 tyg. nie będzie mogła nic robić. Ich dzieci pracują od rana do wieczora, studiujące wnuki są za granicą. Mieszkanie jest zbyt małe, żeby wynająć całodobową opiekę. Ja będę z dziadkiem spała w sypialni, żona w gościnnym pokoju. Jemu się zdarza wstać w nocy i np. nasikać  na podłogę. Jej absolutnie nie będzie wolno się schylać.
    Tak więc  - mnie pomagają jedni, a ja pomagam innym.
    Podziękowali 1In Spe
  • Hamal powiedział(a):
    Beta powiedział(a):
    Przykre co piszesz. Masz dzieci, a w potrzebie musisz sobie radzić sama
    To typowy przykład w jakim kierunku zmierza socjalizm. Gdyby normalnie kobiety nie musiały pracować żeby zarobić na podatki to miałby czas na sprawy rodzinne.
    Gdyby nie było podatków,  to nie było by samorządowych inwestycji. Ten rząd obniżył podatki maksymalnie, to samorządowcy drą  japę, że nie będą mieli środków na inwestycje.
  • Hamal powiedział(a):
    Beta powiedział(a):
    Przykre co piszesz. Masz dzieci, a w potrzebie musisz sobie radzić sama
    To typowy przykład w jakim kierunku zmierza socjalizm. Gdyby normalnie kobiety nie musiały pracować żeby zarobić na podatki to miałby czas na sprawy rodzinne.
    O, serio?
    Ja nie pracuję zawodowo.
    Mam czas na sprawy rodzinne. Na tę część rodziny, która jest zależna ode mnie.
    Tu.
    W ubiegłym tygodniu odwiedziłam moją matkę staruszkę. Tylko odwiedziłam i zaraz musiałam wracać.
    Na co dzień opiekuje się nią mój najstarszy brat. Mieszka blisko i nie ma małych dzieci. Ani niepełnosprawnych.
    Ja mam do mamy 350km.
    Nie przeskoczę.
    Za to mam wygodny dom i jesli mamie będzie potrzebna opieka całodobowa bo jej stan się pogorszy, wtedy bez wahania przywieziemy ją do nas. Chyba, że wolałaby do mojej siostry. 
    Kto wie?
  • Beta powiedział(a):
    Hamal powiedział(a):
    Beta powiedział(a):
    Przykre co piszesz. Masz dzieci, a w potrzebie musisz sobie radzić sama
    To typowy przykład w jakim kierunku zmierza socjalizm. Gdyby normalnie kobiety nie musiały pracować żeby zarobić na podatki to miałby czas na sprawy rodzinne.
    Czyli Ty pracą usprawiedliwiasz swój brak czasu dla swoich rodziców? 
    Znam wielu mężczyzn, dla których praca nie była żadną wymówką, gdy rodzice potrzebowali pomocy.
    A pracowali od rana do 23 w nocy? Syn pracuje na etacie i ma jeszcze do tego swoje biznesy; jeżeli w nich nie pracuje, to nie zarabia, nie miał by więc środków na utrzymanie się.  Ja go  nie wybielam, po prostu rozumiem, że nie chce biedy klepać.
    Zresztą w Niemczech, do Domu Starców trafiają osoby, w większości mające dzieci.  Nie są to dzieci żyjące z socjalu, ale mocno zapracowane, nie mogące sobie pozwolić na rezygnację z pracy.

    Wracając do mojej skromnej osoby - potrzebuję opieki 24/7. Nawet majtów sama nie założę.  Nie umyję się samodzielnie, nie posmaruję chleba, nie ugotuję, a nawet nie pokroję mięsa na talerzu. 
  • edytowano wrzesień 2022
    To co piszesz Klarciu to mogę tylko powiedzieć że fatalnie wychowałaś sobie dzieci. Nie widze usprawiedliwienia dla Twojego syna że nie zawiezie Cię choć ten raz i musisz liczyć na schorowana koleżankę albo sama podpierać się nosem.
    Przecież nikt nie wymaga od niego żeby opiekował się Tobą 24/ dobe ( chyba nie musi pracować 24/ dobe łącznie z weekendami żeby się utrzymać w Niemczech) ale z tego co tu widzę on nie robi na razie nic żeby Ci pomóc w twojej chorobie i niedoleznosci. 

    A państwowe domy opieki dla starszych niech w wieksci zlikwidują gdy ktoś ma dzieci i niech dzieci biorą się do roboty bo to co się wyprawia jest przykre. A Ty jeszcze piszesz ze to jest tam powszechne. 

    Hodujemy po prostu wygodnickie dzieci, które nie tylko nie wezmą swojego rodzica do domu ale nawet nie za często odwiedzaja, nie zawiozą. Liczymy na socjal od państwa, opiekonow od państwa. To juz się chore robi i widać to bardziej na Zachodzie. 



  • Jest tutaj ze mną autentyczna staruszka,  poruszająca się na wózku. Codziennie odwiedza ją mąż,  również w mocno podeszłym wieku; siedzi od rana do wieczora.
    Pobyt w DS niemało kosztuje, rodzina musi dopłacać. 
    Inni pensjonariusze  też są w podeszłym wieku, ale ich rzadko ktoś odwiedza. Jest też jeden mężczyzna sparaliżowany,  nie wygląda na starszego ode mnie.
    On ma przerąbane - widziałam odleżyny, gdy woła o pomoc, to przychodzą po godzinie, albo i później. Gdy chciałam mu pomóc,  to dostałam ochrzan, bo "nie chcą odpowiadać, jak mi się coś stanie".
    Takie jest życie  - żebyś się nie zdziwiła Monia, jak też wyladujesz w Domu Starców. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.