Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy to koniec wolności ?

edytowano listopad 2021 w Ogólna
Bardzo fajne filmiki


«13456713

Komentarz

  • Kolejna fajna babka


  • Ciekawe dlaczego w naszych mediach nie ma nawet wzmianki o ogromnych prostestach w innych krajach przeciw temu terrorowi.
    Jedyna wzmianka to była w wypowiedzi chyba premiera, jeśli dobrze pamiętam, że nie wprowadzą obowiązku szczepienia,bo to prowadzi do podziałóww społeczeństwie i  wielkich protestów jak to ma miejsce w innych krajach...

    Teraz cala histeria z tym nowym wariantem koronawirusa,który nie ma potwierdzonych żadnych ciężkich przebiegów, ani zgonów, pomaga w jeszcze większym uciskaniu tych co się nie podporządkowują presji.
    Podziękowali 3Elf77 PonuraKura zbyszek
  • Nie dotrzyma słowa. To było na potrzeby chwili uspokojenia nastrojów.

    Twórcy rządu światowego trzymają rządy krajów narodowych za mordę i nikt nie podskakuje. Ot cała tajemnica.
  • Zbyszek ja jednak żyję nadzieją,że u nas nie będzie aż takiego zamordyzmu.
    Oficjalne nakazy jedno a życie życiem.
    Mam nadzieję, że u nas nie będzie wielu takich ambitnych,którzy bezlitośnie egzekwują te wszystkie nakazy jak np. w Australii.
    Jak na razie nawet jak były z góry zarządzone bardzo duże obostrzenia to egzekwowanie tego wszystkiego już nie.
    U nas w sumie w jednym dużym markecie naprawdę serio to wszystko traktowali,że liczyli ludzi,wyganiali bez maseczek,wyganiali młodszych gdy były godziny dla seniorów itp.
    Podobnie w kościołach,szczególnie na wsiach. Ksiadz mówił że są obostrzenia i na tym był koniec. Nikt specjalnie się tym nie przejmował.  Raz była policja bo ktoś doniósł ale,z tego co wiem,ksiądz nie dostał kary. Bo tutaj wszyscy się znają i oficjalnie jedno a nieoficjalnie nawet te lokalne władze nie będą szkodzić tym wśród których żyją, spośród których wyszli i wśród których mieszkają.
    Podziękowali 2Fikcja zbyszek
  • Zazdroszcze wam, u mnie we Francji coraz wiekszy zamordyzm, a ludzie przyklaskuja I radosnie biegna po trzecia dawke. Wszyscy juz Sie przyzwyczaili do passa sanitarnego, wytresowanie spoleczenstwa latwo poszlo. 
  • Obawiam się, że następny krok to obowiązek w całej Europie.. Strasznie komuś się pali grunt pod nogami, im więcej teraz przymuszą, tym łatwiej przejdzie obowiązek. Ci zaszczepieni myślą, że już po wszystkim, a to się dopiero zacznie, jeśli się ludzie poddadzą. Nawet Niemcy już mówią, że będzie obowiązek, Merkel widzi tylko taką drogę do końca kryzysu...
    Podziękowali 1zbyszek
  • @Zuzapola ;
    Ale komu się ten grunt pali i czym ma byc ten grunt? 
    Podziękowali 2Stokrotka zbyszek
  • kociara powiedział(a):
    @Zuzapola ;
    Ale komu się ten grunt pali i czym ma byc ten grunt? 
    Starszym i mądrzejszym o dużym kapitale, najczęściej Żymskiego pochodzenia. Boosterek co pół roku dla każdego to finansowe perpetuum mobile BigPharmy. Po co niby Morawiecki zamówił 100 mln preparatów do 38 mln kraju? Wychodzi, że dla każdego od razu trzecią dawkę też kupili, a teraz towar musi zejść.
  • kociara powiedział(a):
    @Zuzapola ;
    Ale komu się ten grunt pali i czym ma byc ten grunt? 
    @kociara wchodzisz w wątek z dedykowanymi filmikami do pooglądania i podyskutowania o nich. Jak pooglądasz i posłuchasz nie będziesz musiała pytać ;)

  • olgal powiedziała

    Teraz histeria z tym nowym wariantem koronawirusa, który nie ma potwierdzonych żadnych ciężkich przebiegów, ani zgonów, pomaga w jeszcze większym uciskaniu tych co się nie podporządkowują presji.

    Mało Ci jeszcze trupów w Polsce?
    Ponad 500 na dobę,  znowu Polska dzierży niechlubną palmę pierwszeństwa.
    W szpitalach brakuje miejsc, w tymczasowych czekają,  aż ktoś umrze, żeby można było nową osobę położyć.

    Nawet w Niemczech jest bryndza, chociaż mamy zdecydowanie mniej zgonów. W szpitalach przeważają  Auslender, bo to oni zyskują przeciw szczepionkom.

    Szkoda, że nie podają w Polsce informacji o protestujących czynach i o tym, ile to kosztuje. Grzywny są do 30 tys. euro - uważam, że zdecydowanie za mało.

    Moja córka wzięła przedwczoraj 3 dawkę; wczoraj miała podwyższoną temperaturę,  dzisiaj jest już O.K.

    Nie będzie w Polsce zamordyzmu, idioci kopną w kalendarz i będzie spokój.
  • zbyszek powiedział(a):


    Twórcy rządu światowego trzymają rządy krajów narodowych za mordę i nikt nie podskakuje. Ot cała tajemnica.

    " Mamo, ja wariat, kup mi samolot..."
    "Twórcy rządu swiatowego", grzecznie się szczepią i niecierpliwie czekają na wynalezienie bardziej skutecznego preparatu.


  • Bzdury piszesz.
    W Polsce są miejsca w szpitalach jak na razie.
    Poza tym zupełnie nie rozumiesz.
    Ja nie uważam,że tej choroby nie ma,bo wiem że jest i dla pewnej grupy ludzi jest niebezpieczna,że są zgony.
    Uważam jednak,że szczepienia NIC NIE POMOGĄ,a jeszcze szkodzą.
    W dodatku atmosfera jest specjalnie podkręcana żeby ludzie się bali i ze strachu poszli jak barany w stronę, w którą ich pokierują media jak mamy przykład także tutaj na forum. Ludziom wyłącza się logiczne myślenie gdy kieruje nimi strach i panika. No i to widać jak wyżej ;)
  • Fikcja powiedział(a):
    kociara powiedział(a):
    @Zuzapola ;
    Ale komu się ten grunt pali i czym ma byc ten grunt? 
    Starszym i mądrzejszym o dużym kapitale, najczęściej Żymskiego pochodzenia. Boosterek co pół roku dla każdego to finansowe perpetuum mobile BigPharmy. Po co niby Morawiecki zamówił 100 mln preparatów do 38 mln kraju? Wychodzi, że dla każdego od razu trzecią dawkę też kupili, a teraz towar musi zejść.

    Ale głupoty pierdzielisz. "Kapitał Żymskiego pochodzenia" traci na tym "biznesie" miliardy dolarów. 
    Znacznie lepiej zarabia się na nowych, drogich procedurach medycznych - o "najdroższym leku świata" słyszałaś? 
    Teraz jest znacznie ograniczone stosowanie drogich terapii, bo pandemia wprowadziła chaos i zubożyła ludzi, trudno jest uzbierać potrzebne środki.
    A zawsze tak było, że na występującej tragedii, jedni się bogacą, ale większość traci.

    Poza tym - brakuje szczepionek dla krajów biednych, bo nie mają pieniędzy na zakup, a to z kolei prowadzi do powstawania nowych, groźniejszych mutacji SARS-CoV-2.
  • olgal powiedział(a):
    kociara powiedział(a):
    @Zuzapola ;
    Ale komu się ten grunt pali i czym ma byc ten grunt? 
    @kociara wchodzisz w wątek z dedykowanymi filmikami do pooglądania i podyskutowania o nich. Jak pooglądasz i posłuchasz nie będziesz musiała pytać ;)


    Myślę,  że kociara ma ciekawsze rzeczy do zrobienia; na oglądanie pierdół szkoda jej czasu.
    Lewacy, chociaż w jednej dziedzinie mają dobrze poukładane w głowach.
  • Akurat ostatnia mutacje pokazuje,że są one coraz słabsze.
    Z tego co czytam,nigdzie, ale to nigdzie nie znalazłam informacji,że na tą nową mutację-omicron ktokolwiek ciężko zachorował a już tym bardziej zmarł.
    Jak znajdziesz Klarcia to zacytuj :)
    Wręcz lekarze,także w Polsce, mówią o tym,że to panika medialna...że nie ma ciężkich przypadków w tej mutacji.
    A mimo to rzadzący wprowadzają zamordyzm i zamykają kraje,cisną na szczepienia,które nie działają na nowy szczep.

    Druga sprawa,to we wszystkich krajach mutuje wirus. Szczepionki nie działają w 100%,ludzie chorują wszędzie,także tam gdzie wyszczepiono prawie całe populację,nie tylko w Afryce,bo taka jest jego natura.
    Od początku było wiadomo,że na coronavirusy nid będzie skutecznej szczepionki właśnie dlatego,że szybko i często mutuje. I właśnie dlatego głupotą jest pozwolić ładować w siebie te eksperymentalne preparaty.

    Ja wiem,że nie dasz rady przyjąć tej szokującej prawdy,bo burzy twoj wewnętrzny obraz świata,"pandemii" i wielkiego zaufania do mediów. W sumie nie wymagam tego od ciebie. Trudno. Dam radę z tym żyć ;)
    Podziękowali 2zbyszek Agnieszka5
  • olgal powiedział(a):

    Ja wiem, że nie dasz rady przyjąć tej szokującej prawdy, bo burzy twoj wewnętrzny obraz świata,"pandemii" i wielkiego zaufania do mediów. W sumie nie wymagam tego od ciebie. Trudno. Dam radę z tym żyć ;)

    Nie opieram swojej opinii na relacjach medialnych, ale głównie na autopsji.
    Jestem teraz w szpitalu i widzę,  co się dzieje.

    Poz tym - mamy teraz na forum osobę,  której tata zmarł z powodu covida, a babcia i dziadek walczą o życie na intensywnej terapii.
    Poza tym - chorują moi niezaszczepieni znajomi; młodzi ludzie, bez chorób towarzyszących, choruje też ich 5 mies. córeczka.  Na razie odbywają się bez szpitala - nie chcą się rozdzielać.

    Na razie jeszcze dominuje Delta, ale niewykluczone,  że wkrótce będzie szaleć nowa  mutacja.

  • A co myślicie o tym:


    (Pytanie do osób, które zobaczą cały film :))


  • Klarcia powiedział(a):
    olgal powiedział(a):

    Ja wiem, że nie dasz rady przyjąć tej szokującej prawdy, bo burzy twoj wewnętrzny obraz świata,"pandemii" i wielkiego zaufania do mediów. W sumie nie wymagam tego od ciebie. Trudno. Dam radę z tym żyć ;)

    Nie opieram swojej opinii na relacjach medialnych, ale głównie na autopsji.
    Jestem teraz w szpitalu i widzę,  co się dzieje.

    Poz tym - mamy teraz na forum osobę,  której tata zmarł z powodu covida, a babcia i dziadek walczą o życie na intensywnej terapii.
    Poza tym - chorują moi niezaszczepieni znajomi; młodzi ludzie, bez chorób towarzyszących, choruje też ich 5 mies. córeczka.  Na razie odbywają się bez szpitala - nie chcą się rozdzielać.

    Na razie jeszcze dominuje Delta, ale niewykluczone,  że wkrótce będzie szaleć nowa  mutacja.


    Klarciu, myśmy też ciężko przechodzili,mąż był pod tlenem. Sasiad,staruszek,zmarł w szpitalu,miał m.innymi pozytywny test na coronawirusa.
    Ja nie neguję choroby jako choroby,wiem,że czasem jest niebezpieczna. Widzę w mojej pracy wyniki pacjentów z covid i wiem,że czasem potrafi zrobić spustoszenie w organizmie.
    Ja jedynie neguję sens szczepienia. Nie wierzę,że to chroni przed chorobą i wręcz uważam,że może zaszkodzić.
    Mam do tego prawo,bo jest ogrom powikłań po niej. Znam osoby okaleczone po tych szczepionkach. Znam też przypadki śmierci krótko po przyjęciu szczepionki.
    Z tego powodu,uważam,mam prawo decydować,czy to zagrożenie przyjmuję w pakiecie. I nikt nie powinien mi odbierać prawa do takiej decyzji skoro ten preparat wielu ludziom zaszkodził a nie ma na tyle długich badań żeby stwierdzić co będzie ze mną kiedyś po przyjęciu tego czegoś.
  • Trudna sytuacja w szpitalach. Wstrzymane przyjęcia, coraz mniej wolnych łóżek


    Dramatycznie wzrosła liczba zakażeń koronawirusem i zgonów z powodu COVID-19. Rośnie także liczba osób hospitalizowanych. Obecnie zajętych jest ponad 15 tys. łóżek covidowych, najwięcej od ponad pół roku. W niektórych placówkach zaczyna brakować miejsc, wstrzymywane są przyjęcia planowe.

    Chorzy przybywają do nas w dużo gorszym stanie klinicznym, niż to było w czasie poprzedniej fali. Trudno na razie ocenić, z czego to wynika. Z reguły są to osoby niezaszczepione ...

    https://www.medonet.pl/koronawirus/koronawirus-w-polsce,koronawirus--brakuje-lozek-i-lekarzy--czwarta-fala-uderzyla-w-szpitale,artykul,58144898.html





  • Znacznie bardziej szkodzi zachorowanie z powodu covida.
    Szczepionka, jak szczepionka, czasami ma działania uboczne, ale nie znam nikogo, kto miałby poważny NOP. Znam natomiast kilka osób, które zmarły z powodu zakażenia SARS-CoV-2.
     Jestem przekonana, że nie ma alternatywy dla szczepionki. Jej przeciwnicy zachowują się, jak Ci ludzie, którzy protestowali przeciwko lokomotywie.
  • Klarcia powiedział(a):
    Znacznie bardziej szkodzi zachorowanie z powodu covida.
    Szczepionka, jak szczepionka, czasami ma działania uboczne, ale nie znam nikogo, kto miałby poważny NOP. Znam natomiast kilka osób, które zmarły z powodu zakażenia SARS-CoV-2.
     Jestem przekonana, że nie ma alternatywy dla szczepionki. Jej przeciwnicy zachowują się, jak Ci ludzie, którzy protestowali przeciwko lokomotywie.
    Nie znasz,bo lekarze twierdzą,że nie ma związku gdy w ciągu kilku tygodniu od otrzymania szczepionki osoby dostają udaru,albo powłóczą nogami,bo mają porażenie kończyn,albo niby zapalenie błędnika,gdzie nie są w stanie utrzymać się na nogach,ani otworzyć oczu,wymiotują.
    Żaden z tych przypadków,ludzi których znam,nie jest zarejestrowany jako nop bo lekarze a czesto i sami pacjenci nie chcą widzieć związku.
    Kobietę,ledwo powłóczącą nogami odsyłają lekarz jeden do drugiego,badania,tomograf,nie wiadomo co za syf. Szukają,a ona jest pewna,że po szczepionce. Jak im to mówi to cisza.
    Może kiedyś w końcu zaczną mówić...
    Liczba udarów ogólnie wzrosła dramatycznie odkąd ludzie się szczepią.
    Niewielki procent jest w statystykach nopów,ale trochę jest,można poczytać,bo są w oficjalnych danych. Nie ma badań,co będzie z ludźmi szczepionymi dziać się np.za 5 lat,jak dożyją,po tych kilkunastu dawkach preparatu,który podobno muszą brać co 5 miesięcy...

     Pewnie cię nie przekonam. Nie ma znaczenia zresztą.
    Ja po prostu chcę znać prawdę i sama decydować czy w to wchodzę. Nie chcę żeby moją ostrożność ktoś wyśmiewał albo karał. Powinnam mieć do niej prawo skoro żyjemy niby w wolnych krajach.

  • edytowano grudzień 2021
    Ja po prostu chcę znać prawdę i sama decydować czy w to wchodzę. Nie chcę żeby moją ostrożność ktoś wyśmiewał albo karał. Powinnam mieć do niej prawo skoro żyjemy niby w wolnych krajach.
    ----------------------

    czy z równą starannością dowiadujesz się o skutki covida i częstość ich występowania?

    czy porównujesz te informacje?
  • Pioszo54 powiedział(a):
    Ja po prostu chcę znać prawdę i sama decydować czy w to wchodzę. Nie chcę żeby moją ostrożność ktoś wyśmiewał albo karał. Powinnam mieć do niej prawo skoro żyjemy niby w wolnych krajach.
    ----------------------

    czy z równą starannością dowiadujesz się o skutki covida i częstość ich występowania?

    czy porównujesz te informacje?

    Oczywiście. Na ile są dostępne i na ile są prawdziwe.
    Pracuję w szpitalu z oddziałami covidowymi,mam dostęp do pacjentów,ich stanu, więc mam również wiedzę praktyczną... ;)
    Wiem też,że oficjalne statystyki są obarczone dużym błędem, bo wielu pacjentów, którym wyszedł pozytywny test umiera na zupełnie inne choroby i przez inne zdarzenia,nie mające związku z covidem.


    Podziękowali 2mmaj333 zbyszek
  • Mąż koleżanki miał przez 2 miesiące po drugim szczepieniu bardzo, bardzo wysokie ciśnienie,  a nigdy nie miał.  Teraz trochę lepiej,  ale pewnie zostanie na lekach.  W dodatku przez ponad tydzień powłóczy nogami, ledwo do łazienki dochodził.  Teraz wybiera się po 3 dawkę, bo przecież nie umarł,  a wirus zabija. Nop oczywiście nie zgłoszony. 
  • edytowano grudzień 2021
    Mąż koleżanki miał przez 2 miesiące po drugim szczepieniu bardzo, bardzo wysokie ciśnienie,  a nigdy nie miał.  Teraz trochę lepiej,  ale pewnie zostanie na lekach.  W dodatku przez ponad tydzień powłóczył nogami, ledwo do łazienki dochodził.  Teraz wybiera się po 3 dawkę, bo przecież nie umarł,  a wirus zabija. Nop oczywiście nie zgłoszony. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.