Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Koszmar powraca

2456713

Komentarz

  • @beatak, moje nastoletnie dzieci nie tracą na nauce zdalnej. Mają normalne lekcje, uczą się, nie wiem czemu mieliby mieć mniejszą wiedzę przez zdalną?
    Mam 8 klasistę, jestem spokojna o jego przygotowanie do egzaminu. 
    Podziękowali 2mamaw Klarcia
  • U nas też normalnie się uczą, więc dlaczego mieliby coś tracić?
  • Dużym problemem są szkoły muzyczne plastyczne. To niepowetowane straty.
  • Elbanowscy zbierają podpisy przeciw tej nauce zdalnej warto się podpisać. Bo jak dotąd to jedyny sposób na pseudowalkę z zarazą.
  • A może już czas powoli się pogodzić, że będzie inaczej niż dotychczas i niż byśmy chcieli?
    Absolutnie nie mam na myśli, aby jakoś się poddawać czy załamywać. Po prostu powoli przestać liczyć na to co do tej pory działało. I robić dalej swoje, ale inaczej.
  • Nie ma żadnych wiarygodnych informacji na ten temat
    Nalwzy pamiętać, ze obowiązują zapisy prawne a nie np info z konferencji czy jakakolwiek wypowiedz publiczna
    Co oczywiście nie oznacza, ze taka decyzja nie zostanie ogloszona np w niedzielę czy poniedziałek 
  • a tymczasem kolejne dziecko rzuciło się pod pociąg w Warszawie :-(
  • M_Monia powiedział(a):
    Beta powiedział(a):
    M_Monia powiedział(a):
    Kowid gorszy niż rak.
    Ty tak serio??? 

    Dla niektórych tak


    Wiesz, tak myśląc to dla każdego choroba, która go zabija jest gorsza niż ta, która go nie dotyczy. Bezsensowne porównanie! 
    Co jest obiektywnie gorsze? Covid czy rak?
    Podziękowali 1Gosia5
  • Trzymam kciuki, żeby jednak dzieci wróciły do szkół od poniedziałku. 
    Moim zdaniem to jest ogromna różnica w jakości nauczania! 
    Mysmy jeszcze ani razu nie byli na kwarantannie, normalnie lekcje się odbywały i zdecydowanie służyło to i dzieciom i nam rodzicom  ;)
    Podziękowali 2beatak Pola
  • Ten termin ferii mnie interesuje właśnie.

    Bo u nas są od 15 stycznia, czyli zdalne byłoby przedłużone o tydzień. 

    To bez znaczenia.

    Natomiast ujednolicenie terminu ferii uważam za strasznie głupie.
  • Zobaczymy w środę.
  • Wskazał też na możliwe "inne restrykcje związane z ograniczaniem działalności gospodarczej, galerii i innych tego typu miejsc".


    Rzeczywiście jest bardzo sprawny w tym, by nie powiedzieć nic dosłownie.
  • Prayboy powiedział(a):
    a tymczasem kolejne dziecko rzuciło się pod pociąg w Warszawie :-(
    Sądzisz, ze to z powodu pandemii? Samwj izolacji? 

    Ja mam inne wnioski, na podstawie wieloletniej obserwacji, ponad 20 letniego stażu i pracy z (juz) tysiąc ani dzieci i rodzicow, jak i co zmianialo się przez lata w podejsciu do dzieci i młodzieży, jak ksztaltuja się relacje w domu, grupie, miejscu nauki i zabawy itp
    Ale to żadne badania naukowe, więc nie jest bezpiecznie o tym pisac w przestrzeni publicznej 
    No i w grupie, ktorej konserwatyzm wychowania akurat jest zupełnie odmienny os aktualnie panujacych trendow, więc i doświadczenia i wnioski nieprzystające do moich B)
  • edytowano styczeń 2022
    Prayboy powiedział(a):
    a tymczasem kolejne dziecko rzuciło się pod pociąg w Warszawie :-(
    Sądzisz, ze to z powodu pandemii? Samej izolacji? 

    Ja mam inne wnioski, na podstawie wieloletniej obserwacji, ponad 20 letniego stażu i pracy z (juz) tysiącami dzieci i rodzicow, jak i co zmianialo się przez lata w podejsciu do dzieci i młodzieży, jak ksztaltuja się relacje w domu, grupie, miejscu nauki i zabawy itp
    Ale to żadne badania naukowe, więc nie jest bezpiecznie o tym pisac w przestrzeni publicznej 
    No i w grupie, ktorej konserwatyzm wychowania akurat jest zupełnie odmienny os aktualnie panujacych trendow, więc i doświadczenia i wnioski nieprzystające do moich B)
  • Beta powiedział(a):
    @beatak, moje nastoletnie dzieci nie tracą na nauce zdalnej. Mają normalne lekcje, uczą się, nie wiem czemu mieliby mieć mniejszą wiedzę przez zdalną?
    Mam 8 klasistę, jestem spokojna o jego przygotowanie do egzaminu. 
    To się cieszę, serio. Moje doświadczenie mówi mi zupełnie coś innego i roczniki maturalne tegoroczne, a te sprzed pandemii to niebo a ziemia. To, że ktoś siedzi przy kompie, nie znaczy, że się uczy, tego czego powinien. 
    Podziękowali 4In Spe Berenika Sunday Aga85
  • no to, trochę prowokacyjnie, rzucę hasło

    Precz ze szkołą!

    uzasadnienie

    szkoła jest wynikiem niewydolności wychowawczo-edukacyjnej rodziców i społeczeństwa

    zastrzeżenie

    wiem, że powyższe, to utopia

    :)
  • edytowano styczeń 2022
    @kociara dla wielu dzieci kontakt z psychologiem szkolnym lub wychwycenie groźnego momentu przez nauczyciela lub wychowawcę na terenie szkoły to jedyna nadzieja na ratunek. Mogła być to przyczyna.
  • @kociara

    Ja też nie mam badań naukowych, tylko obserwacje.

    Np. z ostatniej niedzieli, kiedy jedna z córek powiedziała:

    - Wiesz, mamo, że w tym roku kończę 20 lat? A wiesz, że jak się zaczęła pandemia miałam 17? 3 lata mojego życia, które nie wróci.


    Przypomniałam jej, że inni musieli żyć podczas wojny i w czasach stalinowskich. I ona zdaje sobie z tego sprawę.

    Co nie zmienia odczuć.

    Dzieci @Prayboya są w podobnych wieku, co moje, o ile się orientuję.
    Podziękowali 2Gosia5 Sunday
  • Owszem. Każde pokolenie ma swoje przesrane czasy. Rodzice wojnę my PRL i stan wojenny a oni zarazę. 
  • Licealista siedzi przed kompem i się nie uczy. I co? Wina zdalnej, bo nauczyciel nie może przypilnować co uczeń robi? W tym wieku powienien już rozumieć po co się uczy i mieć wystarczającą motywację wewnętrzną. 
    Podziękowali 2mamaw Klarcia
  • edytowano styczeń 2022
    Prayboy powiedział(a):
    Owszem. Każde pokolenie ma swoje przesrane czasy. Rodzice wojnę my PRL i stan wojenny a oni zarazę. 
    to, czy to na pewno był czas stracony, okaże się dopiero za kilkadziesiąt lat
     to krańcowo inna sytuacja, niż z wojną
  • Beta powiedział(a):
    W tym wieku powienien już rozumieć po co się uczy i mieć wystarczającą motywację wewnętrzną. 

    W tym wieku już zauważa, że szkoły to produkcja bezrobotnych. Zatem lepiej znaleźć sobie pracę i zarabiać póki się może, niż wkuwać coś co nigdy mu się nie przyda. Takie czasy. O kryzysie etosu nauki już zresztą kiedyś pisałem.
  • Zaryzykuję twierdzeniem, że pokolenie, które przeżyło wojnę było do niej lepiej przygotowane niż my na covid. "Pokolenie płatków śniegu" to niestety trafne określenie dzisiejszej młodzieży. Oni bardzo przeżywają tę sytuację, a jeśli jeszcze umrze ktoś im bliski, nie potrafią się pozbierać. @kociara, do tego, o czym piszesz, co się nawarstwia, dorzuć pandemię i wyjdzie naprawdę poważne zagrożenie. @beatak nie bagatelizuję strat merytorycznych, ale te społeczne/duchowe są dużo głębsze i trudniejsze do nadrobienia. @Berenika, dla Twojej córki covid to 2 lata życia, dla mojej 4-latki aż połowa :( Myślę, ze wszystkie dzieci tracą. My tez, niestety :( 
  • Turturek powiedział(a):
    Beta powiedział(a):
    W tym wieku powienien już rozumieć po co się uczy i mieć wystarczającą motywację wewnętrzną. 

    W tym wieku już zauważa, że szkoły to produkcja bezrobotnych. Zatem lepiej znaleźć sobie pracę i zarabiać póki się może, niż wkuwać coś co nigdy mu się nie przyda. Takie czasy. O kryzysie etosu nauki już zresztą kiedyś pisałem.

    Co może robić taki licealista, który nie widzi sensu w edukacji? Bez nauki łatwiej o jaką pracę?
    Podziękowali 2Berenika Elf77
  • Gosia5 powiedział(a):
    Zaryzykuję twierdzeniem, że pokolenie, które przeżyło wojnę było do niej lepiej przygotowane niż my na covid. "Pokolenie płatków śniegu" to niestety trafne określenie dzisiejszej młodzieży. Oni bardzo przeżywają tę sytuację, a jeśli jeszcze umrze ktoś im bliski, nie potrafią się pozbierać. @kociara, do tego, o czym piszesz, co się nawarstwia, dorzuć pandemię i wyjdzie naprawdę poważne zagrożenie. @beatak nie bagatelizuję strat merytorycznych, ale te społeczne/duchowe są dużo głębsze i trudniejsze do nadrobienia. @Berenika, dla Twojej córki covid to 2 lata życia, dla mojej 4-latki aż połowa :( Myślę, ze wszystkie dzieci tracą. My tez, niestety :( 
    Zgadzam się z Toba, straty społeczne i duchowe są straszne i trudne do nadrobienia. Dlatego nauka zdalna to koszmar, który powinien się jak najszybciej skończyć.
    Podziękowali 1Gosia5
  • Beta powiedział(a):
    Licealista siedzi przed kompem i się nie uczy. I co? Wina zdalnej, bo nauczyciel nie może przypilnować co uczeń robi? W tym wieku powienien już rozumieć po co się uczy i mieć wystarczającą motywację wewnętrzną. 
    Ale nie ma. I łatwiej nad ta motywacją pracować z nauczycielem face to face niż online.
    Podziękowali 3Gosia5 Aga85 babka4
  • Turturek powiedział(a):
    Beta powiedział(a):
    W tym wieku powienien już rozumieć po co się uczy i mieć wystarczającą motywację wewnętrzną. 

    W tym wieku już zauważa, że szkoły to produkcja bezrobotnych. Zatem lepiej znaleźć sobie pracę i zarabiać póki się może, niż wkuwać coś co nigdy mu się nie przyda. Takie czasy. O kryzysie etosu nauki już zresztą kiedyś pisałem.

    Jeśli naprawdę tak uważa, niech idzie do roboty. A wcześniej szkoły branżowej. Nie ma obowiązku uczęszczania do liceum.


  • Są tacy, którzy ją mają i tacy, którzy potrzebują przysłowiowego kopa w d...pę. 
  • Beta powiedział(a):

    Co może robić taki licealista, który nie widzi sensu w edukacji? Bez nauki łatwiej o jaką pracę?
    1. Szybciej wchodzisz rynek pracy = szybciej zdobywasz doświadczenie
     i jesteś bardziej cenionym pracownikiem.

    2. Po maturze wcale nie dostaniesz lepszej pracy, a często wręcz odwrotnie. Zwykła praca fizyczna jest dużo lepiej płatna od urzędniczej. Po co zatem tracić te kilka lat?

    Niestety żyjemy w czasach kiedy w pogoni za statystyką wykształcenia tak obniżono poziom, że ono w większości nic praktycznie nie daje. Dużo efektywniejsze byłoby przywrócenie wysokich wymagań i zmniejszenie liczby absolwentów o pseudo magistrów. Niech te trzy literki przed nazwiskiem znów budzą szacunek, a nie tylko odsuwają wizytę w pośredniaku o kilka lat.
    Podziękowali 4Pioszo54 Avq Klarcia babka4
  • Gdzie liczy się doświadczenie, by być cenionym pracownikiem bez kwalifikacji?
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.