Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Uchodźcy z Ukrainy w Polsce

145791017

Komentarz

  • M_Monia powiedział(a):
    Lewica znów pokazuje różnice w traktowaniu uchodzcow wojennych. Nawet w ramach tego samego państwa.
    I nie przestanie

    https://www.newsweek.pl/swiat/wojna-na-ukrainie-ukrainscy-romowie-uciekaja-z-ukrainy-romowie-uchodzcy/gpncqtp
    "Zaraz po wybuchu wojny przybyły dwie romskie kobiety i ośmioro dzieci. Najstarsza przeszła granicę na bosaka. Nie zostali zarejestrowani. Nie wiadomo, co się z nimi stało. Zniknęli."

    Ja wiem, co się z nimi stało. Już są w Niemczech. Cyganie i Żydzi po dzień dzisiejszy, maja tutaj liczne przywileje. To jest rekompensata za Holokaust.

    Na marginesie - dzisiaj słyszałam, że najwyższe władze nie znalazły czasu na spotkanie z uchodźcami.
    Jednak, gdy przywieziono ewakuowane żydowskie dzieci (ok. 2 tyg. wstecz), to swoją obecnością zaszczycił ich sam kanclerz. Podawano to w niemieckich mediach.

    "Gdy wsadziliśmy tę grupę do busa, jeszcze tej samej nocy dostałam informację, że na Dworcu Centralnym są kolejne romskie matki z dziećmi przebywające w podróży od czterech dni. One już były w Niemczech, ale nic tam nie znalazły i wróciły do Polski."

    Nieprawda, Cyganie są przyjmowani w ośrodkach dla uchodźców, a następnie kierowani do gmin, gdzie czeka już na nich umeblowane i wyposażone we wszystko mieszkanie. 

    "Że jeśli Cyganie, to kradną."

    To nie stereotypy, ale smutna rzeczywistość - bardzo często kradną, a Cyganki naciągają na "powróżę pani.. proszę położyć banknot, ja go tylko przeżegnam i oddam". Położyłam przeżegnała i w nogi. Ale byłam wtedy z Myszatym (na urlopie w Gdańsku byliśmy), dogonił babsko, złapał za fraki i oddała.
  • M_Monia powiedział(a):
    "Ahmad al-Hariri, który dziesięć lat temu uciekł przed wojną w Syrii do sąsiedniego Libanu.

    Od tamtej pory marzy on o rozpoczęciu nowego życia w Europie. Dziś znajduje się w ośrodku dla uchodźców w libańskim Sydonie, gdzie przebywa około 25 rodzin.

    On i wielu innych uchodźców, z którym rozmawiała agencja, przypominają o ogromnej liczbie takich osób jak oni, którzy od wybuchu wojny w Syrii zmuszeni byli opuścić swoje domy. Wskazują, że wielu z nich podjęło niebezpieczną i trudną podróż do Europy, mimo nierzadko trudnych warunków atmosferycznych i innego rodzaju przeszkód. Wielu w drodze straciło życie, zwłaszcza w wyniku zatonięcia przeludnionych pontonów."


    Monia, do jasnej... 

    Oni chcą dostać się do Europy, ale Zachodniej, a nie Środkowej lub Południowej, bo wiedzą, że będą mogli bąki zbijać i mieć dostatnie życie. Osoby wykształcone, chcące pracować, w obozach muzułmańskich nie siedzą.

    Decydujący się na ucieczkę pontonem, mają pieniądze i to niemałe, a tym samym nakręcają biznes przemytnikom.

    Biedy z całej Afryki czy ludzi z innych kontynentów nie uratujemy - pomagamy więc autentycznym uchodźcom z naszego kręgu kulturowego. To jest naturalne.

  • edytowano marzec 2022
    @M_Monia
    Ja też bym bardzo chciała, by sąsiednie kraje, kraje całej wspólnoty nam pomogły pomagać uchodzcom. I przeznaczymy na to środki finansowe. 
    Problem w tym, że nasz rząd zdaje się do tej pory NIE WYSTĄPIŁ o te środki. 
    I nie ma zdaje się zamiaru
  • A co konkretnie masz na myśli?
    Bo na razie to większość siedzi po prywatnych domach lub punktach, jak np w Poznaniu na Arenie.
    Na razie też tylko ok 10 do 15 proc dzieci zapisano do szkół, nie ma klas przygotowawczych i nie wiadomo, jak rzsd zamierza rozwiązać problem. Bo lekko licząc potrzeba kilkanaście tysięcy etatów (o ile nie więcej), a już wcześniej brakowało kilku tysięcy nauczycieli.
    Minister gada takie bzdury, że aż się zastanawiam, gdzie on wykształcenie zdobył - choć wykształcenie ma niewiele wspólnego z inteligencja, a tej ministrowi edukacji brakuje), bredzi jak potłuczony ze juz mize za dwa tygodnie dzieci z UA wrócą do domu.
    Albo, że wystarczy dopchać do 30,35 osób i będzie dobrze. 
    Z jednej strony zachęca do otwierania klas przygotowawczych, z drugiej zniechęca nie ułatwiając zatrudniania np ukraińskich nauczycieli.
    Nie ma jeszcze żadnych decyzji, nikt nie potrafi powiedzieć, co z tymi uczniami w przyszłym roku.
    Ba. Ci w 8 klasie będą na ten moment pisać egzaminy. A "moze uda się zrobić w języku ukraińskim i zapewnić słowniki".
    Więc jeśli każdy obszar działa tak, jak edukacja to będzie katastrofa i nie martw się @MMonia tych mieszkań i tak nie ma, żeby je rozdawać.
    Ale tak, masz rację. Napięcia, bieda i być może nawet glod będą 
  • @M_Monia gadasz głupoty i tyle. Jesteś otwarta na argumenty? To przeczytaj sobie  akty prawne regulujące pomoc i ochronę cudzoziemcom. Może Ci się rozjaśni.
    Podziękowali 2Klarcia Ona64
  • I jeszcze @M_Monia. Zamiast wiedzę czerpać z gazet i tv, zostan wolontariuszką. Zobaczysz na własne oczy kto korzysta z pomocy.
    Podziękowali 1Klarcia
  • "gadasz głupoty"

    Poproszę o więcej szacunku dla rozmówców. Argumentujmy, ale nie obrażajmy.
  • Maciek_bs powiedział(a):
    "gadasz głupoty"

    Poproszę o więcej szacunku dla rozmówców. Argumentujmy, ale nie obrażajmy.
    To nie jest obraźliwe. Jak nazwać wypowiedź, w której autor dziwi się, że w Polsce jest przestrzegane prawo? 
    Podziękowali 2Aga85 Klarcia
  • Tak właśnie, jak napisałaś. Zdziwieniem tym, że w Polsce jest przestrzegane prawo.
    Podziękowali 1Klarcia
  • "Plan militarny realizuje min. Siergiej Szojgu, a FSB, GRU i formacje Rosgwardii oraz w jakimś stopniu wywiad zagraniczny zabezpieczają operacje związane z okupowaniem zajmowanych terenów. Natomiast Putin jest politycznym decydentem. Inwazję na Ukrainę poprzedziły różne operacje wspierające, jak wywołany kryzys migracyjny na białorusko-polskiej granicy w ubiegłym roku."

    https://naszdziennik.pl/mysl/253062,sila-strachu-zawiodla.html
    Podziękowali 1Klarcia
  • Maciek_bs powiedział(a):
    Tak właśnie, jak napisałaś. Zdziwieniem tym, że w Polsce jest przestrzegane prawo.
    Pozostanę przy swojej ocenie, że wypowiedzi zawierające takie zdziwnie, to głupoty. 
  • Maciek_bs powiedział(a):
    "gadasz głupoty"

    Poproszę o więcej szacunku dla rozmówców. Argumentujmy, ale nie obrażajmy.
    @Maciek_bs, z całym szacunkiem, spójrz przy okazji na wpis @Klarcia w sąsiednim wątku skierowany do @kociara. Nie chcę się tu bawić w niczyjego adwokata, ale stosujmy zasady dla wszystkich jednakowe...
  • Oczywiście. Czy zwróciłaś Klarci uwagę, jeżeli zachowała się nieuprzejmie?
  • Chciałabym, ale mam zasadne obawy, że albo  - w najlepszym przypadku zostanę zignorowana, albo również dostanie mi się po głowie ... 
     
  • Czyli zasady nie są jednakowe. To już nie moja wina.
  • Jako admin zwróciłeś uwagę uczestnikowi dyskusji na niestosowne słowa. 
    A innemu już nie możesz ?  

    Podziękowali 1Pipijo
  • > A innemu już nie możesz?

    Dobrze, pod warunkiem, że zaczniesz z własnych pieniędzy płacić za utrzymanie serwera. Umowa stoi? Ty robisz przelewy, a ja chodzę po forum i pouczam osoby, które uznasz za niegrzeczne. To uczciwe zasady.
  • @kociara

    W Krakowie są klasy przygotowawcze, tj. jedną na własne oczy widziałam.


    Powiedz uczciwie:

    Czy ktokolwiek mógł przewidzieć rozwój sytuacji?

    Czy ktokolwiek mógł się przygotować na wiele tysięcy dzieci w ciągu kilku dni?
  • edytowano marzec 2022
    @Berenika
    Jest wiele klas przygotowawczych, w Poznaniu mamy cala szkołę, tj na każdym poziomie po 2 klasy.
    Co nie zmienia faktu, że jest ich zbyt mało. 
    Dopycha się do 30,35 dzieci. 
    Uważasz, że to jest ok? 
    Wszyscy na tym ucierpią. I polskie i ukraińskie dzieci. 

    Powiedz szczerze. Czy Ten rząd, jak chce przeforsować, nawet niezgodnie z konstytucją zapisy korzystne dla siebie potrafi to zrobić w ciągu jednej nocy?
    Potrafi napisać, nawet na kolanie ustawe, rozporządzenie w ciągu kilku dni.? 
    Potrafi? 

    Tu oczywiście. Częściowo Masz racje. Nie można było 4 tyg temu przewidzieć jak się sytuacja rozwinie. 
    Ale teraz już, po prawie miesiącu to chyba widać, że te dzieciaki nie wróca w ciągu 2 tyg do domu (a ten termin uparcie powtarza) 
    I można już choćby wstępnie uznac, że one nie będą klasyfikowane i będę powtarzać rok.
    Ale nie. Po co. Na co wg Ciebie trzeba czekać?

    Serio. Nie da się obronić tego nicnierobienia w tej sprawie. 
    Wiesz co jest najgorsze?
    Ze ten prostak i buc(nie zasługuje na inne nazywanie) uparcie trwa w swej głupocie politycznej. Nie słucha gotowych propozycji i rozwiazan PRAKTYKÓW. Dyrektorów, nauczycieli, rodziców działających dla edukacji. Słucha tylko politycznych sondaży i stetryczalego prezesa, który coraz częściej odlatuje daleko od swej świadomości. 
    I czym się zajmuje minister? 
    Pracami nad odwalonym lex Czarnek.

    Więc chyba moja złość jest uzasadniona? 
    Podziękowali 1beatak
  • Maciek_bs powiedział(a):
    Oczywiście. Czy zwróciłaś Klarci uwagę, jeżeli zachowała się nieuprzejmie?
    A Ty jako admin?
  • Maciek_bs powiedział(a):
    > A innemu już nie możesz?

    Dobrze, pod warunkiem, że zaczniesz z własnych pieniędzy płacić za utrzymanie serwera. Umowa stoi? Ty robisz przelewy, a ja chodzę po forum i pouczam osoby, które uznasz za niegrzeczne. To uczciwe zasady.


    Wybacz, nie rozumiem Twojego toku rozumowania - ale nie muszę.

  • To proste, skoro chcesz mnie zatrudnić, to ustalmy zapłatę. Może @beatak się dorzuci? Mój czas ma swoją wartość.
  • A tymczasem zawitały do naszego domu panie z Ukrainy. To ich druga wojna, druga ucieczka i drugie budowanie swojego świata od nowa. 
    Podziękowali 3Berenika Klarcia zbyszek
  • Wiele nieszczęścia dokoła.

    Do znajomej przyjechała matka. Rozchorowała się od razu na serce. Leczenie kosztuje, więc żebrze wśród znajomych.


  • Dalej nie jesteśmy gotowi na tysiące migrantów, żaden kraj nie jest na to gotowy. 
  • Wtedy na pewno byśmy nie przyjęli uchodźców z Ukrainy, jak nie chcą ich przyjmować Niemcy.
    Podziękowali 1Joannna
  • Dopiero co pisałaś, że kradniemy ludzi Ukrainie. Akurat Europa ma otwarte drzwi dla Ukrainców. Mogą swobodnie się przemieszczać,  nie stanowią zagrożenia.
  • edytowano marzec 2022
    Ciężki ten temat uchodźctwa . Niestety każdy przypadek trzeba by indywidualnie rozpatrywać, żeby być choć trochę fair. 
    Nie da się generalizować . 
    Moje dwie rodziny z Ukrainy którym pomagamy w ciągłym rozdarciu .... zostać do końca wojny , jechać dalej do rodzin w innych krajach a może wrócić do domu pomimo wojny .  
  • Znowu wracamy do definicji uchodźcy. Ci młodzi mężczyźni z Bliskiego Wschodu, których Angela Merkel postanowiła wpuścić do Europy, aby dodać Niemcom świeżej krwi, nie byli żadnymi uchodźcami. Mężczyzna bierze karabin i walczy o swój kraj, a nie zakłada rurki, bierze iPhona i szuka miejsca, gdzie są wysokie zasiłki i przystępne kobiety. I stąd się bierze wściekłość lewicy na przyjmowanie uchodźców z Ukrainy, bo oni demaskują to oszustwo.
  • > Mężczyźni torowali drogę swoim rodzinom.

    Przecież oni nie mieli żadnych rodzin.
    Podziękowali 2Klarcia Joannna
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.