Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Mamy wojnę.

2456

Komentarz

  • Od początku wojny w Ukrainie w białoruskich klinikach przybywa rannych żołnierzy rosyjskich. Anonimowi rozmówcy Deutsche Welle opisują horror z masowymi operacjami amputacji kończyn i żołnierzami, którzy nie jedli od pięciu dni.

    Informację o pobycie rosyjskich żołnierzy w białoruskich szpitalach potwierdziło Deutsche Welle czterech rozmówców. Ponadto w Narowli, niedaleko granicy z Ukrainą, utworzono szpital polowy. Według jednego z rozmówców wielu rannych przybywa do Mozyrzu "bez rąk, nóg, uszu, oczu". Niektórzy żołnierze zostają przywiezieni za późno i niejednokrotnie z gangreną. – Gdyby żołnierze zostali sprowadzeni na czas, można by jeszcze uratować im kończyny – mówi nasz informator. Według niego niektórzy z rannych nie byli karmieni nawet pięć dni, przybyli zdezorientowani, nie wiedzieli, gdzie się znajdują i prosili jedynie o telefon do rodziców. 


  • @Klarcia
    Czy Ty serio myślisz, że my tu w Polsce to nie mamy dostępu do mediów różnych i różnych informacji, że tak spamujesz non stop? 
    Podziękowali 3asiao zbyszek Leli
  • kociara powiedział(a):
    @Klarcia
    Czy Ty serio myślisz, że my tu w Polsce to nie mamy dostępu do mediów różnych i różnych informacji, że tak spamujesz non stop? 
    Spadaj babo; nie będę wchodziła w dialog z Toba, odpierdziel się od mojej osoby.
  • Podziękowali 1Klarcia
  • Jakie są realne straty armii Putina? "Komsomolskaja Prawda" ujawniła szokujące dane


    W najpopularniejszym rosyjskim dzienniku polecą głowy! Komsomolskaja Prawda opublikowała informacje o tym, jak w rzeczywistości prezentują się rosyjskie straty po inwazji na Ukrainę. Zginęło prawie 10 tys. żołnierzy, a kolejnych 16 tys. zostało rannych. Gazeta szybko zdjęła tę informację, jednak zdążyła się ona ponieść w świat.

    Wśród zabitych Rosjan jest wielu wysokich rangą dowódców, w tym pięciu generałów. Są też starsi oficerowie, w tym ci dowodzący elitarnymi jednostkami. To rzadko spotykana sytuacja. Zwykle wysokie szarże nie znajdują się tuż przy linii frontu.

    https://www.fakt.pl/wydarzenia/wojna-na-ukrainie-ilu-zolnierzy-stracila-rosja-od-poczatku-walk/jfdw4wm
  • To jest dobre.  :D  :D :D

    Rosyjski oligarcha Michaił Fridman w wywiadzie dla Bloomberga komentuje sankcje nałożone na Federację Rosyjską w związku z wywołaną przez nią wojnę w Ukrainie. Dotknęły go one osobiście. Miliarder nie może wyjechać z Londynu, jego karty bankowe nie działają i nie stać go nawet na "drobne wydatki", które musi ograniczyć do 2,5 tys. funtów (ok. 14 tys. zł) miesięcznie. 

    / mój kom. - 2,5 tys. funtów w Anglii, to jest naprawdę mało, pielęgniarka tyle zarabia /

    Dzień po tym, jak Bruksela ogłosiła sankcje, stwierdził, że jego karta bankowa nie działa. Teraz próbuje wymyślić, jak zapłacić za "drobne rzeczy", takie jak sprzątanie rezydencji.

    Przyznaje, że nie stać go już na zatrudnienie sprzątaczki. – Może sam powinienem posprzątać dom – mówi z nerwowym chichotem. – W porządku. Kiedy byłem studentem, mieszkałem w małym pokoju wieloosobowym z czterema mężczyznami, ale po 35 latach to nieoczekiwany obrót spraw – dodaje.

    Kilka dni po udzieleniu wywiadu, oligarcha zadzwonił do dziennikarki Bloomberga bez wyraźnego powodu. W czasie rozmowy wyznał, że sytuacja się pogarsza. Brzmiał na zagubionego. – Nie wiem, jak żyć. Nie wiem. Naprawdę nie wiem – powiedział.

    https://www.fakt.pl/pieniadze/michail-fridman-rosyjski-oligarcha-skarzy-sie-na-sankcje-nie-zakoncza-wojny/9y5zgvp?utm_source=www.fakt.pl_viasg_fakt&utm_medium=referal&utm_campaign=leo_automatic&srcc=ucs&utm_v=2


  • Rosja wywozi ciała zabitych żołnierzy przez Białoruś. Wstrząsająca relacja z Homla: "To było niewiarygodne, ile tam było trupów"

    Według ukraińskich szacunków rosyjska armia, która swoim najazdem rozpoczęła wojnę w Ukrainie, ponosi ciężkie straty. Na potwierdzenie ukraińskie służby publikują kolejne zdjęcia zabitych Rosjan. "Do 13 marca ciała ponad 2500 rosyjskich żołnierzy pod osłoną nocy zostały przerzucone na Białoruś" - podaje Radio Wolna Europa.

    "To było niewiarygodne, ile tam było trupów" - mówi jeden z mieszkańców Mozyrza, który często przejeżdża przez miasto i pobliskie okolice w sprawach służbowych. Powiedział, że widział wiele "czarnych worków" ładowanych z ambulansów wojskowych do rosyjskich wagonów kolejowych. "Pasażerowie na stacji kolejowej w Mozyrzu byli zszokowani ilością trupów ładowanych do pociągu. Gdy ludzie zaczęli nagrywać wideo, wojsko złapało ich i kazało im je usunąć" - opowiada.

    (...)  w szpitalu nr 4 w Homlu 1 marca zaczęto wypisywać pacjentów, aby zrobić miejsce dla rannych Rosjan. "Jest tam tak wielu rannych Rosjan - to po prostu horror. Strasznie oszpeceni. Nie da się słuchać ich jęków w całym szpitalu" - powiedział jeden z mieszkańców, który był leczony w tym szpitalu.

    https://www.fakt.pl/wydarzenia/polityka/wojna-w-ukrainie-co-sie-dzieje-z-cialami-rosyjskich-zabitych-zolnierzy/1ysr8t7

  • Dugin w 2016:
    Aleksandr Dugin, najbardziej popularny rosyjski strateg, ideolog rosyjskiego imperializmu i eurazjatyzmu, wieloletni członek Czarnego Zakonu SS, jeden z liderów rosyjskiego ruchu faszystowskiego, nazywany ideologiem Putina, człowiek, którego strategię od 15 lat skrupulatnie wciela w życie cały polityczny establishment współczesnej Rosji.

    Niezdrowe pomysły Aleksandra Dugina zainfekowały całą generalicję i establishment Rosji. Dugin ma ogromny wpływ na osoby podejmujące decyzje w najważniejszych sferach życia politycznego. Rosyjskie elity podzielają jego poglądy. Książka Dugina pod tytułem „Podstawy geopolityki” została opublikowana przy wsparciu Wydziału Strategii Akademii Wojskowej Sztabu Generalnego Ministerstwa Obrony Federacji Rosyjskiej i otrzymała rekomendację, jako podręcznik dla tych, którzy podejmują decyzje w najważniejszych sferach życia politycznego. Dugin i jego zwolennicy w swoich niezdrowych roszczeniach, pozostawili w tyle Hitlera i Czyngis-Chana.

    – Na eurazjatyckim kontynencie dla Polski miejsca nie ma. […] Rosja w swoim geopolitycznym oraz sakralno-geograficznym rozwoju nie jest zainteresowana istnieniem niepodległego państwa polskiego w żadnej postaci. Nie jest też zainteresowana istnieniem Ukrainy. Nie dlatego, że nie lubimy Polaków czy Ukraińców, ale dlatego, że takie są prawa geografii sakralnej i geopolityki.

    – Rosja musi zniszczyć „kordon sanitarny”, utworzony z małych, gniewnych i historycznie nieodpowiedzialnych narodów i państw, z maniakalnymi roszczeniami i niewolniczym uzależnieniem od talassokratycznego Zachodu. W roli takiego „kordonu sanitarnego” tradycyjnie występuje Polska i kraje Europy Wschodniej… Zadaniem Eurazji jest to, aby ta bariera nie istniała.

    W artykule „Wybawić Europę Zachodnią od Wschodniej” Aleksander Dugin proponuje zagrać na rozbieżnościach między państwami Unii Europejskiej i zaleca rosyjskim dyplomatom przekonywanie krajów Europy Zachodniej, przede wszystkim Niemiec i Francji, do uwolnienia się od amerykańskiej dominacji i skończenia z krajami Europy Środkowej i Wschodniej.

    „My, Rosjanie i Niemcy, nie jesteśmy zainteresowani istnieniem niepodległego państwa polskiego w żadnej formie”.

    „Trzeba zniszczyć »kordon sanitarny«! Można to zrobić na wiele sposobów. Bolszewicy, żeby go unicestwić, zawarli niegdyś traktat brzeski. Wtedy wiele straciliśmy, ale powstała granica rosyjsko-niemiecka. Potem był pakt Ribbentrop-Mołotow, który miał ten sam cel. Wspaniały pakt! Gdyby sprawy potoczyły się inaczej, razem z Niemcami pokonalibyśmy Anglosasów. […] W wielkim starciu cywilizacji atlantyckiej i kultury eurazjatyckiej to wszystko, co znajduje się między nami – Polska, Ukraina, Europa Środkowa – musi zniknąć, zostać wchłonięte”.

    „Przyjmijcie Rosję do Europy wtedy Europa będzie ruską Europą, wtedy Rosja skończy z tymi »przyjaciółmi« (państwami Europy Środkowowschodniej – red.) raz na zawsze. To jakieś nieporozumienie, dlaczego mamy je znosić! Wtedy przyjdzie Rosja i powie: Aha! Złapaliście się! Powiemy do nich: Chcieliście uciec przed nami, co?”.

    „Rosjanie zmobilizują się dla wielkiego celu. A tym wielkim celem jest przyłączenie Europy. […] Podobają wam się europejskie technologie? Weźmy je. […] To jest proste, zdobywamy Europę i już mamy wszystkie wysokie technologie! […] Zdobycie Europy! Rosyjski car czy rosyjski prezydent – jedyny dla całej Europy. […] To jest sedno całego imperium, które po prostu przywrócimy na swoje miejsce – Europejskie, Rzymskie, Greckie, Bizantyjskie Imperium z rosyjskim carem na czele”.

    „Żadnego PKB nie zamierzamy podnosić. Dlatego że jest nam to obojętne. […] Budujemy imperium. Oni budują Unię Europejską, też swoiste imperium. Lecz jego podstawy są zbyt kruche. Jeżeli gospodarka nie odniesie sukcesu, oni się rozsypią. My natomiast powiemy: niezależnie od stanu gospodarki, co rosyjski (eurazjatycki, europejski, imperialny, rzymski) car (nasz rosyjski rzymski car) powie – to będzie! A gdzie wy się podziejecie? Gospodarka to dobrze, ale to nie ma znaczenia. Nie samym przecież chlebem… przypomni car”.

    „Proces »przywrócenia imperium« musi od początku skupić się na odległym celu, jakim jest wyjście do ciepłych mórz. Tylko wtedy, gdy południowa i zachodnia granica będzie nad morzem, można mówić o ostatecznym zakończeniu rozbudowy kontynentalnej”.

    „Jedną z najpilniejszych potrzeb geopolitycznych Rosji jest przywrócenie imperium. To nie tylko jedna z możliwych dróg rozwoju Rosji, ale konieczny warunek wstępny do istnienia niepodległego państwa na kontynencie”.

    „Długofalowy program Rosji zmierza w kierunku integracji kontynentalnej, utworzenia przestrzeni kontynentalnej Eurazji od Tokio do Azorów. Celem Moskwy jest rozwinięcie strategicznego wpływu na wschód, zachód i południe”.

    „Trzeba rozkładać katolicyzm od środka, wzmacniać polską masonerię, popierać rozkładowe ruchy świeckie, promować chrześcijaństwo heterodoksyjne i antypapieskie. Katolicyzm nie może być wchłonięty przez naszą tradycję, chyba że zostanie głęboko przeorientowany w kierunku nacjonalistycznym i antypapieskim”.

    „Gdzie my jesteśmy, tam jest centrum piekła. I tak naprawdę nie trzeba nam myśleć, czy nie nadejdzie koniec świata, musimy myśleć, jak tego dokonać”.

    Jagiellonia.org
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano marzec 2022
    https://www.fronda.pl/a/aleksander-dugin-rosja-nie-chce-niepodleglej-polski-1,111359.html
    rozmowa Dugina  z Grzegorzem Górnym z 1998
    wszystko się realizuje na naszych oczach
    Podziękowali 1Klarcia
  • A co robi Nowa Prawica? Zamieniła się w intelektualną sektę. Od trzydziestu lat zbierają się na seminariach podtatusiali panowie z nadwagą i siwizną i biją pianę. Oczywiście trzeba czytać książki, ale to za mało. Trzeba stworzyć guerille. Jeśli jesteś przeciw Nowemu Światowemu Porządkowi, to weź nóż, załóż maskę, wyjdź wieczorem z domu i zabij choć jednego yankie. Dlatego tak bliska jest mi Nowa Lewica, Czerwone Brygady, Rote Armee Fraktion. Nasze zadanie nie ogranicza się tylko do kultury, nasze zadanie to dokonanie realnej rewolucji. Do tego potrzebna jest ideologia i przygotowanie intelektualne, ale bez konkretnego uczestnictwa w akcji, bez przeżycia frontowego, bez chrztu bojowego — pozostanie to dla nas nieosiągalne. Nie wiem, czy któryś z działaczy Nowej Prawicy znajdował się kiedyś pod ostrzałem artyleryjskim, ale nasi ludzie nie tylko chodzą na mityngi czy walczą na barykadach, lecz również jeżdżą na prawdziwe wojny, np. do Naddniestrza czy Jugosławii. Nowa Prawica to tylko projekt, my zaś jesteśmy projektantami i realizatorami, architektami i budowniczymi. Przyszłość nasza jest.
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano marzec 2022
    Gloria.tv którą szanowałem za podawanie niektórych faktów, stała się prorosyjską tubą propagandową. Nawet nie silą się na wyważone opinie o wojnie w Ukrainie. Przekaż jest skrajnie prorosyjski.
    Wielu opadają maski w czasach wojny.
    Padają tam opinie że UA od 10 wieku nigdy nie była niepodległym państwem.
    Wyjazd Kaczyńskiego do Kijowa to mistyfikacja
    Film z przepowiednią że przyjdą i zabiorą wam domy.
    albo taki film
    "Regensburg Niemcy
    Ukraińska dzicz
    Rosyjski sklep..."

    Podziękowali 2Prayboy Agnieszka88
  • gloria tv to od dawna bardzo podejrzane miejsce
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano marzec 2022
    powyższe jest z poważnego źródła (https://www.abw.gov.pl/pl/pbw/807,PRZEGLAD-BEZPIECZENSTWA-WEWNETRZNEGO.html)... mówiłem że tu jest walka duchowa, nie polityczna
    Crowley... ten od Biblii Szatana -  dla przypomnienia
    Podziękowali 1Klarcia
  • Sukinkot
    Podziękowali 1Klarcia
  • A ja cały czas myślę, co by było, gdyby prezydentem USA był Trump... 
  • edytowano marzec 2022
    Prayboy powiedział(a):
     mówiłem że tu jest walka duchowa, nie polityczna

    rycina z XIX w




    ciekawe dlaczego tylko wiki rosyjska ma inną :D


  • kociara powiedział(a):
    A ja cały czas myślę, co by było, gdyby prezydentem USA był Trump... 
    A ja gdyby był nim Reagan
    Podziękowali 1Klarcia
  • Prayboy powiedział(a):
    kociara powiedział(a):
    A ja cały czas myślę, co by było, gdyby prezydentem USA był Trump... 
    A ja gdyby był nim Reagan
    To akurat bardziej sf, wersja z trumpem bardziej prawdopodobna 
  • kociara powiedział(a):
    Prayboy powiedział(a):
    kociara powiedział(a):
    A ja cały czas myślę, co by było, gdyby prezydentem USA był Trump... 
    A ja gdyby był nim Reagan
    To akurat bardziej sf, wersja z trumpem bardziej prawdopodobna

    Pewnie tak ale postawiono na Kamalę. Biden to figurant.
  • śledzę to na bieżąco... :(
  • edytowano marzec 2022
    Prayboy powiedział(a):
    kociara powiedział(a):
    A ja cały czas myślę, co by było, gdyby prezydentem USA był Trump... 
    A ja gdyby był nim Reagan
    Baiden zaproponował pomoc w przyjęciu 100 tys uchodzcow z Ukrainy. Czy to żart? Taka wielka USA a oni chcą przyjąć tylko 100 000
    Caly ciężar na barkach Polski. Wszyscy z bliska i dala są w stanie przyjąć tylko tysiące 
    Poczekajmy, poczekajmy a zaraz będą pisać o szkołach o szpitalach co się dzieje. Na razie głównie poczta pantoflową się roznosi. 
  • U znajomego (ma żonę Ukrainkę) jest grupa osób, niektórzy starali sie o wize do USA, niestety nie dostali, kolejna próba moze być za poł roku. I teraz pytanie, co przez dalsze pół roku?
    Podziękowali 1M_Monia
  • @M_Monia
    Przypominam, że Polska nadal nie zwrovula się oficjalnie z prośbą o udzielenie nam pomocy w udzielaniu pomocy uchodzcom. 
    A nasze władze pięknie nie przeszkadzają obywatelom i organizacjom, już ledwo dyszacym tej pomocy udzielać 
    Podziękowali 3M_Monia hipolit zbyszek
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.