Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Papież o wojnie

124»

Komentarz

• Wątpię czy to w sensie duchowym było skuteczne.
    Pan Bóg dochowuje swoich obietnic.
  • Moim zdaniem ciekawy komentarz:

Postawa Franciszka wynika z tego, że nie jest on człowiekiem Zachodu w taki sposób, jak my, a także, że nie chce mówić okrągłych słów, ale wyprowadzać nas z równowagi, drażnić, zmuszać do myślenia.

I więcej:
    https://www.rp.pl/komentarze/art36228061-michal-szuldrzynski-papiez-franciszek-nie-jest-z-zachodu?fbclid=IwAR08VC23orNL2lxhb-9N_omSvZ-4KXHI4SJgM1p4XBBeMDqaAfoD9T7ESBc

Podziękowali 2Biznes Info malagala
  • co to jest?
  • O faktycznie, źle się przesłało. Już poprawiłem. Jest to fragment książki "Zaufajcie Maryi" o którym pisałem powyżej.
    Podziękowali 1Klarcia
  • O co dokładnie chodziło z tym szczekaniem NATO? Dlaczego papież tak się wypowiedział?
  • Jak na mój gust, papież chce wybić ludzi z ich strefy komfortu, a tym samym spowodować by zaczęli kierować myśli w stronę Boga. Choć nie wiem czy mu się to uda. Bardzo go szufladkują
    Podziękowali 1In Spe
  • Znam też mniej więcej powiązania papieża z Sankt Gallen ich modernistyczne podejście oraz mnóstwo przepowiedni prywatnych mówiących ile to on przynosi szkód Kościołowi itp. Jednak w tym wszystkim warto pamiętać, że to Jezus jest głową Kościoła i to On realnie nim kieruję.

Od jakiegoś czasu mniej liczę się z działalnością ludzi, choćby nie wiem jak wielką władzę by oni posiedli i jak wielkie emocje powodowałaby ich działalność. Nie wiem do końca czy Papież Frańciszek ma złą, czy dobrą wolę. Mniemam że dobrą. Ale nawet jakby był wcielonym demonem, to szans nie ma w konfrontacji z Bożym Zamysłem. Uważam tak, by nie ulec tym emocjonalnym manipulacjom, które atakują tą naszą doczesną część Kościoła zwaną, nie bez przyczyny, Kościołem Walczącym.
  • Biznes Info powiedział(a):
    Jak na mój gust, papież chce wybić ludzi z ich strefy komfortu, a tym samym spowodować by zaczęli kierować myśli w stronę Boga. Choć nie wiem czy mu się to uda. Bardzo go szufladkują
    No na pewno wybija swoimi wypowiedziami ze strefy komfortu, ale nie powiedziałabym ze w rezultacie kierują myśli akurat w stronę Boga...
    Podziękowali 1Biznes Info
  • Kajla powiedział(a):
    Biznes Info powiedział(a):
    Jak na mój gust, papież chce wybić ludzi z ich strefy komfortu, a tym samym spowodować by zaczęli kierować myśli w stronę Boga. Choć nie wiem czy mu się to uda. Bardzo go szufladkują
    No na pewno wybija swoimi wypowiedziami ze strefy komfortu, ale nie powiedziałabym ze w rezultacie kierują myśli akurat w stronę Boga...
    No, na pewno ze strefy komfortu nie wybija Putina.
  • edytowano 5 maj
    No niewiele zostało z tego wizerunku sympatycznego, dobrotliwego papieża. Mnie ten ostatni tekst o szczekającym NATO też zniesmaczył szczerze mówiąc 
    Podziękowali 1Klarcia
  • paulaarose powiedział(a):
    O co dokładnie chodziło z tym szczekaniem NATO? Dlaczego papież tak się wypowiedział?

Bo wydaje mu się ( a nie jest znawcą geopolityki) że gdyby nie ekspansja NATO na wschód do żadnej wojny by nie doszło.
  • Prayboy powiedział(a):
    paulaarose powiedział(a):
    O co dokładnie chodziło z tym szczekaniem NATO? Dlaczego papież tak się wypowiedział?

Bo wydaje mu się ( a nie jest znawcą geopolityki) że gdyby nie ekspansja NATO na wschód do żadnej wojny by nie doszło.
    mnie się też tak wydaje

a co sądzą geniusze w WP?
  • Wizerunek dobrotliwego, sympatycznego papieża. Dla lewicy był fajny póki mówił o biednych, jak o grzechu, krzyżu i nawróceniu - nie słyszeli. Dla prawicy od zawsze irytujący, bo nie wszedł w rolę, którą mu prawica przeznaczyła.

Wizerunek Benedykta XVI - dziwak w starych ornatach grający na pianinie, piszący książki, które niewielu rozumie. Uwaga: pancerny.

Wizerunek Jana Pawła II - atleta i aktor, jeździ na nartach i modli się na różańcu, potem stetryczały dziad z parkinsonizmem,  z którego można się ponabijać.

Wizerunek - to słowo mnie szalenie irytuje, odkąd zrozumiałam, że chodzi o to, by nikt nie myślał zbyt głęboko.
  • To spore uproszczenie, że ci którzy darzyli go dużą sympatią i zaufaniem to właśnie lewica. W ten sposób myślało o nim wielu katolików, którzy liczyli że właśnie ten papież zrobi dużo dobrego, także w kwestii nomen omen wizerunku ;) Kościoła

Podziękowali 2Aga85 beatak
  • Ja tylko tego nierozumiem że prawie wszyscy, w tym ludzie Kościoła tak bardzo krytykują Papieża za to zdanie. Tym bardziej, że zaraz po nim było drugie zdanie. Tak jakby ludzie stali się jednolitą masą, nie umiejącą myśleć poza narzuconymi schematami.

Nie potrafię myśleć że tylko Rosjanie widzą korzyści z wojny. A więc mało jest to prawdopodobne że wybuch tej wojny ma tylko jedną przyczynę jaką jest myślenie Putina.  

Często się zwracam bezpośrednio do Boga, bo nauczyłem się ostatnio widzieć swoje ograniczenia. Osobiście uważam że Franciszek jest na tyle inteligentny, że zdaje sobie sprawę z konsekwencji swoich wypowiedzi. Nie jest trudno mówić to co inni chcą usłyszeć. Tym bardziej że ludzie przyzwyczaili się by ich uwodzić/okłamywać.

Chwała Bogu i ludziom w których ma upodobanie  :)
    Podziękowali 2Berenika malagala
  • Prayboy powiedział(a):
    paulaarose powiedział(a):

Polecam posłuchać 
  • Janda też jest rozczarowana papieżem, wiedzieliście?

- To był mój ulubiony Papież, ale myślę, że się zestarzał - stwierdziła Janda, która "nie wie, jak idą dookoła te kręgi papieskie i jaką to drogą idzie".

Krystyna Janda wystpia z Kocioa ale lubia Franciszka
  • Nie wiem, jak on to uniesie.
    Podziękowali 1Joannna
  • Berenika powiedział(a):
    Nie wiem, jak on to uniesie.
     :D 
  • Mnie nic nie zaskoczyło we Franciszku. Tego się po nim spodziewałem i dostałem.
    Miesza w Kościele tworzy chaos w każdej dziedzinie, której się dotknie.
  • Bo nie jest z Europy Zachodniej/Stanów i ma kompletnie inne spojrzenie na Rosję i sytuację w Europie niż my.

Mnie smuci stosunek do Franciszka.
    Chyba nigdy nie usłyszałam "słowa Papieża dały mi do myślenia"
    "nigdy nie patrzyłem na to z tej strony"

zamiast tego klaszczą mu albo go pouczają. Katolicy, ateiści. W przypadku katolików to tym smutniejsze
    Każdy jest najmądrzejszy. Papież nie ma przewodzić, tylko mówić, co już myślimy. Jak źle mówi, to jest stary, opętany albo uwikłany w kościelne skandale.

• Ten człowiek nie powinien zostać papieżem. Żaden to autorytet.
    Mogę na siłę szukać pozytywów w jego wywodach, ale już nie chcę.
    Niech sam udowodni, że jest porządnym katolikiem.
    Na razie mu to nie idzie, a wręcz przeciwnie wprowadza ogromny chaos i zamieszanie.
    Nie chcę kolejny raz opisywać co robi nie tak.
  • Pretensje do Ducha Świętego
    "Nie chcę znowu opisywać, co robi nie tak" - kwintesencja postawy, o której piszę...
    Nie chodzi mi właśnie o szukanie pozytywów w wywodach. O jakies karkołomne próby pogodzenia jego słów z własnymi poglądami.
    Podziękowali 2Berenika Klarcia
  • Można wyrazić oburzenie i być posłusznym.
    Podziękowali 2Biznes Info zbyszek
  • edytowano 10 maj
    dubel
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.