Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kurzy Holokaust

Ukraina jest też dużym europejskim producentem jaj. W ostatnim czasie pracownicy nie mieli dostępu do obiektów produkcyjnych mieszczących dziesiątki tysięcy kur. Tylko w obwodzie chersońskim w wyniku odcięcia dostaw paszy zmarły 3 miliony kur.

https://krytykapolityczna.pl/swiat/pozaludzkie-ofiary-wojny-putina/

Wobec ogromu ludzkiego cierpienia zajmowanie się wojennym losem istot pozaludzkich może wydawać się niestosowne. Ale męki zwierząt głodujących na śmierć, palonych żywcem czy ranionych odłamkami też zaliczają się do kosztów tej wojny.

lewacy mnie zadziwiają


Komentarz

  • Według mnie to nic złego że zwraca się uwagę na krzywdę zwierząt. Psy, koty, kury kne też przeżywają stresy a zabijanie ich z powodu wojny też jest okrutne

    Podziękowali 1Klarcia
  • ale pisać o kurze że zmarła?
    poza tym to hipokryzja a nie żadna wrażliwość społeczna
    Podziękowali 2Elf77 Gosia5
  • @Prayboy zasadniczo w języku angielskim chociażby na śmierć ludzi i zwierząt jest jedno słowo, death. Zdechnąć jest chyba tylko po polsku
    Podziękowali 1Klarcia
  • Ja widzę że nawet lewicowcy pomagają i przeżywają śmierć ludzi. Lewicowy fanpagd ruch ośmiu gwiazd regularnie postuje o Ukrainie 
  • paulaarose powiedział(a):
    @Prayboy zasadniczo w języku angielskim chociażby na śmierć ludzi i zwierząt jest jedno słowo, death. Zdechnąć jest chyba tylko po polsku

    i dobrze, bo tu chodzi o wypuszczenie dechu, czyli duszy
    to tak jak w łacinie, anima, czyli dusza, animals-zwierzęta w angielskim

    no to  takim razie słowo kurzy holokaust jest jak najbardziej na miejsu, na tej wojnie umrze tyle samo kur co Żydów
  • Termin Holocaust, po raz pierwszy użyty w 1895 r. do określenia masakry ormiańskich chrześcijan (1894–1896)[14], pochodzi z łaciny kościelnej: słowo holocaustum jest adaptacją greckiego holókauston, rodzaj nijaki imiesłowu holókaustos („spalony w całości”), od czasownika holo-kautóo („spalam ofiarę w całości”). Pierwotnie był to termin religijny oznaczający ofiarę całopalną.
    Podziękowali 1Prayboy
  • Uważam, że dopóki pewne środowiska nie uznają Holokaustu nienarodzonych, dopóty nie mają prawa załamywać rąk nad nieszczęściem roślin i zwierząt. To czystej wody hipokryzja. 
    Podziękowali 1Prayboy
  • Pracownicy tego zakładu powinni byli wybić te kury. Było by dużo jedzenia.
    Mnie jest zwierząt żal i cieszą transporty na Ukrainę, którymi przywozi się zwierzaki.
    Już ewakuowano dziesiątki tysięcy psów i kotów.
    Ewakuowano także zwierzęta z ogrodów zoologicznych. Podczas działań wojennych te zwierzaki są biedniejsze od ludzi.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.