Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pamiątka I Komunii

Nie mam pomysłu na prezent-pamiątkę z okazji 1 Komunii dla najmłodszego dziecka z religijnej wielodzietnej rodziny. 

Komentarz

  • Może ikona?
  • Ikona patrona.
    Jakiś srebrny lub złoty krzyżyk z łańcuszkiem.
    Różaniec (może z jakąś historią lub zamówioną Mszą Świętą w miejscu gdzie został zrobiony).
    Wspólne wyjście lub wyjazd do małego lub większego sanktuarium.
    Lub coś opartego o znajomość dziecka.
  • Moja 10-cio latka zażyczyła sobie (jak ją pytali) maszynkę do waty cukrowej. Sam nie wiem co o tym sądzić :|
  • Biznes Info powiedział(a):
    Moja 10-cio latka zażyczyła sobie (jak ją pytali) maszynkę do waty cukrowej. Sam nie wiem co o tym sądzić :|
    Ze lubi ware cukrową  ;)
    Podziękowali 3Biznes Info malagala babka4
  • edytowano kwiecień 2022
    Niezmiennie polecam Mszę wieczyste u Marianów, tzw. bukiet duchowy. Dostaje się piękny dyplom na pamiątkę.
    https://www.spm.org.pl/bukiet-duchowy
  • Mam wrażenie że to dziecko wszystko ma.
    Ma już obraz ze swoim patronem, więc uznałam, że ikona patrona odpada. 
    Łańcuszek, medalik, różaniec- też ma. Nie wiem, czy jest sens mnożyć dziecku takie rzeczy? Moje mają po 1 sztuce i im wystarcza.

    Biblie w kilku różnych wydaniach też mają, a nie ma u nich podziału moje-Twoje, wszystko jest we wspólnej biblioteczcze.

    Może ten wyjazd. Tylko czy to miałoby być tak, że biorę to jedno dziecko i jedzie z moją rodziną, czy dać jakiś album, książkę o miejscu+ kasa na wyjazd, by pojechało z rodzicami? Praktykowaliście taki prezent?
  • @Beta jak jesteś blisko z dzieckiem i masz możliwości, to możesz sama wziąć na parę godzin do bliższego miejsca. Biblia to tez jest dobry pomysł,kiedyś sie wyprowadzi i przestanie mieć dostęp do wspólnej biblioteczki.

  • Dobry katechizm. Wydawnictwo Diecezjalne Sandomierz ma ciekawe propozycje w klimacie tradycyjnym. Ostatnio ładnie wydano taką pozycję: 
    https://www.tradycja-katolicka.pl/s,414,katechizm_katolicki_dziecka_polskiego__ks_narcyz_turulski.html

  • A może gra planszowa "Droga do Nieba"?


  • My kupowaliśmy kiedyś Biblię Audio
  • @Turturek jak się sprawdziła Biblia w takim wydaniu, czy chłopak był zadowolony? Właśnie w tym roku kupujemy prezent dla chłopca (chrześniak męża) i wydaje się ciekawa taka wersja jak dla 10 latka
  • W sumie był bardziej zadowolony niż gdyby dostał tradycyjne wydanie. Łatwiej strawić taką formę samemu (rodzice raczej nie czytają Pisma, a ja mieszkam w zupełnie innym mieście). Poza tym jak dziecko lubi ogólnie komiksy, to zawsze będzie zaglądało do takiej księgi.
  • mmaj333 powiedział(a):
    @Turturek jak się sprawdziła Biblia w takim wydaniu, czy chłopak był zadowolony? Właśnie w tym roku kupujemy prezent dla chłopca (chrześniak męża) i wydaje się ciekawa taka wersja jak dla 10 latka

    moje dzieci czytały po kilka razy
  • Mój syn też dostał taką Biblię-komiks. Bardzo lubił ją czytać, już się prawie rozpada po 3 latach zaczytania. 
  • Ten komiks jest bardzo popularny, tylko właśnie mało trwały. Jak jest często czytany (a zwykle jest) to się rozpada.

    @Maciek_bs grałeś w tę grę? Sądząc po opisie to jest to spokojna gra dla przedszkolaka- ani rywalizacja, ani kooperacja. Co w tej grze może wciągnąć starszego, bo mam wątpliwości co do jej regrywalności. 

    Pomysł z planszówką mi się podoba. Aż założę nowy wątek, bo chętnie bym do domu jakąś nabyła. 
  • > grałeś w tę grę?

    Nie, znam tylko opis.
    Podziękowali 1Beta
  • Mamy tę grę. Bardzo fajna, pytania dość proste , ale dla dziecka w tym wieku dobre.
    Podziękowali 1Beta
  • Moja córka tez dostala Biblie- komiks, bardzo udany prezent, przczytany juz 2 razy
  • w sumie ta książka z tej samej strony, na której jest gra zaproponowana przez Maćka, też wygląda fajnie: http://www.drogadonieba.com/produkt/niesamowity-jak-wspanialy-jest-nasz-bog-louie-giglio/
  • Bardzo ciekawa, jest jeszcze druga część
  • Biblia Audio - u nas w wersji dziecięcej, no kupowana przy okazji Wczesnej Komunii Świętej. Ale słuchana chętnie do dziś. Myślę, że pełna wersja będzie jeszcze lepszym prezentem. 
  • A te Biblie audio to polecacie jakieś wydawnictwo? Czy to są opowieści biblijne- takie słuchowiska, czy czytanie calej Biblii? 

  • samo dobro
    czytanie całej Biblii, naprawdę genialnie zrobione z najwyższą starannością

    Podziękowali 1zapominajka
  • Pierwsze wrażenie – po tę książkę aż chce się sięgnąć. Zachęcają piękne ilustracje i ładna kolorystyka. Pozycja jest dość obszerna, bo liczy 389 stron – wszak to historia jednego świętego na każdy dzień roku, ale nie waży dużo. Wygodnie będzie wziąć ją do ręki zarówno mamie, która poczyta ją dzieciom, jak i samemu dziecku, które opanowało już sztukę czytania. Książka ma zewnętrzną, papierową obwolutę z napisem „Pamiątka Pierwszej Komunii Świętej”, a wewnątrz miejsce na dedykację. Po zdjęciu obwoluty pozycja może być prezentem na każdą inną okazję.

    https://wrodzinie.pl/prawdziwe-historie-o-wierze-i-odwadze/
    Podziękowali 1babka4
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.