Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Zawołajcie doktora!

Podziękowali 1Elf77

Komentarz

  • No, a we wczorajszej depeszy KAI pojawiło się słowo "świadkini". Radosna produkcja feminatywów trwa.

    Najbardziej zabawne jest to, że te same osoby uważają płeć za kwestię wyboru.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Lewicowe poglądy nigdy nie były spójne.
  • edytowano czerwiec 2022
    Co za idiotyzm!!!





    Podziękowali 2Ewasz babka4
  • A czego ona DOKTORA?
  • Już wiem: nauk prawnych.
    Podziękowali 1babka4
  • Moja malutka córeczka niedawno, nosząc miskę na głowie, oznajmiała, że jest rycerzką!
    Podziękowali 4Berenika Klarcia Leli babka4
  • No właśnie, czemu Spurkowa nie nazwała się "doktorką"?

    Nie sięgając zresztą do przedwojny, w mojej podstawówce nazywano nauczycielki "facetkami". To dopiero piękny feminatyw.
    Podziękowali 1zbyszek
  • DaddyPig powiedział(a):
    No właśnie, czemu Spurkowa nie nazwała się "doktorką"?

    Nie sięgając zresztą do przedwojny, w mojej podstawówce nazywano nauczycielki "facetkami". To dopiero piękny feminatyw.
    u nas też były facetki. To taki feminatyw pokoleniowy
  • Kurczę, zupełnie przestało mnie to śmieszyć i oburzać :)

    facetka super. Prawie jak mężyna ;)
  • Facetki, u nas też były.  B)
    Podziękowali 2Berenika babka4
  • Z dwojga złego wolę takie podkreślanie płci niż tworzenie słów bezpłciowych ma określenie kogoś. 
  • DaddyPig powiedział(a):
    No właśnie, czemu Spurkowa nie nazwała się "doktorką"?

    Nie sięgając zresztą do przedwojny, w mojej podstawówce nazywano nauczycielki "facetkami". To dopiero piękny feminatyw.
    U nas też była facetka ... I widze że u mojej Z te się pojawia - także to już chyba klasyka :mrgreen: 
  • Przypomnieliscie mi "facetke od polskiego " :D
    Czasem nazywana nawet "facia"
  • Ale mnie zaskoczyliscie ta "facetka". Od dziecka slyszalam/uzywalam ten wyraz zamiennie z "kobieta". Wiedzialam, ze to wyraz potoczny, ale zeby slang  :o 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.