Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Płód to nie dziecko?

Często słyszę takie stwierdzenie w kontekście aborcji. Czy oni naprawdę nie wiedza ze płód to dziecko, nie maja świadomości? Tak mi się wydaje, ze być może zły duch tak ich zwodzi. Bądź zbyt wyrachowani są i celowo odczłowieczają dzieci?

Komentarz

  • To jest kolejny skutek rozmywania definicji lub budowania ich na nowo. Wszak język jest żywy :P Tymczasem bez odwoływania się do wartości absolutnych, nie da się zbudować niczego dobrego.
    Podziękowali 2Biznes Info Klarcia
  • Używaj zapobiegawczo określenia że płód to człowiek. 
  • Wg definicji płód to dziecko.  Od poczęcia do 18 lat mówimy o dziecku.

    Podziękowali 1Klarcia
  • Wg definicji płód to dziecko.  Od poczęcia do 18 lat mówimy o dziecku.

  • Aga85 powiedział(a):
    Wg definicji płód to dziecko.
    Póki co. Teraz coraz bardziej rozpowszechniamy używanie nazwy płód, aż nam przestanie kojarzyć się z dzieckiem i zmieniamy definicję tak aby uniemożliwić ponowne skojarzenie. To się dzieje na naszych oczach. Już teraz wiele osób nie widzi te dwie nazwy jako coś niezwiązanego. A sam poród jest czymś bardzo magicznym podczas którego bliżej nieokreślony płód zmienia się w dziecko.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Nie wiem, dla mnie płód, to nie jest nazwa pogardliwa ani obraźliwa tylko termin bardziej medyczny, podobnie jak zarodek. 
  • edytowano czerwiec 2022
    Możesz nazywać jak chcesz, zależy co chcesz przekazać. Płód (jak rozumiem ludzki) ma dosyć ścisłą definicję. Dziecko ma wiele definicji i znaczeń.
    Co do porodu, to płód staje się noworodkiem :smile:
  • Aga85 powiedział(a):
    Nie wiem, dla mnie płód, to nie jest nazwa pogardliwa ani obraźliwa tylko termin bardziej medyczny, podobnie jak zarodek. 

    W kontekście aborcyjnym określenie płód jest obraźliwe bo odczłowieczające

  • Obserwuje ten proces,  chociaż w zasadzie to właśnie ludzie, użytkownicy języka, nadają zabarwienie emocjonalne wyrazom. Płód, czy zarodek to były normalne określenia w medycynie, zresztą nadal są stosowane. 
    Inny przykład to oslawiony bąbelek. 
    Kiedys to było pieszczotliwe określenie na maluszka, dzis to prawie jak przezwisko.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.