Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Sposoby na ochronę prywatności w Internecie i nie tylko

edytowano czerwiec 2022 w Ogólna
Czy macie jakieś sposoby na ochronę prywatności ? Ja mam kilka
1. Nie instaluję aplikacji w smartfonie. Trzeba się najpierw zalogować na konto Googla
    Zauważyłem że aplikacje są bardzo chętne do włączania lokalizacji, dostępu do SMS i Kontaktów.
    Po co przeglądarce Zdjęć dostęp do takich rzeczy ?
    Równie chętnie robią backup do chmury twoich danych z telefonu, niby po co, lepiej mieć własną chmurę
    i domowe telefony zrzucały by dane na nasz serwer stojący w salonie.
2. Używam wyszukiwarki duckduck.com zamiast googla większość rzeczy znajduje. Chyba, że już naprawdę nie mogę czegoś znaleźć to wtedy korzystam z google
3. Dobrze sobie zrobić hosting w jakiejś firmie i tam zakładać email. Można go zawsze zlikwidować ot tak, z kontami w google czy wp czy innymi likwidacja konta to sporo zachodu i czekania.
4. Nie korzystam z Chrome tylko z Firefoxa. Po każdym wyjściu z przeglądarki kasuję historię, ciasteczka i cache.
5. Dobrze mieć własną chmurę. Nie jest to, aż takie trudne w konfiguracji trzeba mieć swój adres zewnętrzny IP. Kiedyś była dostępna usługa dyndns chyba już nie ma. Jak masz Internet z Orange to twój adres IP zmienia się codziennie. Więc musi być coś serwer w Internecie, do którego będzie się logował codziennie twój serwer i wtedy masz przyporządkowany adres domenowy czyli na przykład http://onet.pl oczywiście będzie inny to tylko przykład.
6. Nie sprzedawaj swoich danych osobowych za kilka srebrników w byle konkursach. Później te dane krążą po całym świecie nawet nie wiesz gdzie i kto nimi handluje. Efekt jest taki, że co jakiś czas wydzwaniają lub piszą maile z ofertami.


Polecam niebezpiecznik.pl

Komentarz

  • Nie przejmuję się tym, bo bym zwariowała. Moje dane osobowe są w rękach tylu niezaufanych i niekompetentnych osób…

    jak ktoś ma zaciecie, to może używać protonmail (beznadzieja, nawet wyszukiwarka nie działa na tym mailu…) oraz TORa.

    Podziękowali 2In Spe Klarcia
  • nie zakładać konta na facebooku.
  • malagala powiedział(a):
    (..)
    jak ktoś ma zaciecie, to może używać protonmail (beznadzieja, nawet wyszukiwarka nie działa na tym mailu…) oraz TORa.

    Dzięki za podpowiedź.

    TOR to raczej nie dla mnie. Dla hackerów to tak, dla policji też.


  • No, TOR się może w pewnym momencie przydać, jak wejdzie większa cenzura. Skoro da się tam kupić teraz narkotyki, to pewnie będzie można też obejrzeć nieocenzurowane wiadomości ;) chociaż też podobno są co chwila afery, że kogoś jednak złapali, chcoiaz korzystał z TORa

    To znaczy ja jakoś nie wierzę, że mam na to wszystko wpływ... Ale kibicuję tym, którzy mają na to nerwy
  • Klarcia nie ma nic do ukrycia. 
    Nawet mój adres domowy wisi w sieci.
    Jedynie konto online obsługuję przy pomocy komórki, która nie ma internetu. Gdyby ktoś się włamał i zabrał to niewiele, co mam, to bym wpadła w długi.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.