Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Obowiązek Ojca wobec Córek

1235

Komentarz

  • nic nie mieszam już wyjaśniałem podałem przykłady. kto chce ten zrozumie a kto nie chce temu nic nie pomoże.
    Podziękowali 1Klarcia
  • No i to jest argument pokazujący,że to są Twoje osobiste wymysły i pomysły na życie, stara tradycja,kiedyś faktycznie praktykowana, a nie Tradycja Katolicka. To,że katolicy robili coś w określony sposób, to jeszcze nie czyni tego Tradycja Katolická.

  • mów co chcesz nikogo nie będę przekonywał. wystarczy przeczytać Pismo św.
  • Pewnie. Wystarczy. Tam jest też o kamienowaniu. Stara tradycja .
    Podziękowali 1Bonafides
  • tradycja wydawania córki za mąż przez ojca była zywa przez wieki. dopiero od niedawna sie zatarła.
  • Lepiej jest, jak córka jest już samodzielnie myśląca i sama potrafi ocenić kandydata. Wtedy jak jej źle, wie, dlaczego wybrała właśnie tego i łatwiej wytrwać w małżeństwie. 
  • A co z faktem,że często te kobiety w małżeństwie były źle traktowane, bite,zdradzane, poniżane itd.
    I jak to się ma do wolnej woli,która Pan Bóg obdarzył każdego człowieka, również córki ?!?!
  • tradycja wydawania córki za mąż przez ojca była zywa przez wieki. dopiero od niedawna sie zatarła.
  • ja nie twierdzę że ojciec ma zmuszać do wyjścia za mąż za kogoś kogo córka nie chce ale niech wybada kandydata i da zielone światło. dzisiaj mnóstwo kobiet chce wyjść za mąż i mieć rodzinę ale nigdy nie wyjdą bo ojciec nikogo nie znalazł za młodu a one same też przegapiły najlepszy czas i teraz nie umieją same ułożyć sobie życia.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Nie wychodzą za mąż bo ojciec im nie znalazł ?
    Chłopie zejdź na ziemię albo zmień leki ..
  • bo przegapiły swój czas a ojciec nie pomógł.
  • @KatolickiAmisz Ja bym chyba nawet nie chciała aby ojciec szukał mi partnera i on by chyba tez tego nie chciał. 
  • widać po reakcji kobiet że włożyłem kij  mrowisko. jednak prawda broni się sama. celibat księży też uwiera.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Może to ojciec przegapił swój czas i dlatego córka sobie faceta nie umie znaleźć 
    Nie chce się powtarzać ale ważniejsze od zasad i tradycji są dobre wzorce i realne życie 
  • zasady i tradycja to podstawa cywilizacji. myślisz ze dlaczego teraz tyle samotnych kobiet i samotnych matek jest? bo ojcowie nie pomagają córkom znaleźć odpowiednich mężczyzn.
  • @KatolickiAmisz Z celibatem to o tyle ciekawa sprawa, jeśliby popatrzeć na ten fragment Pisma Swietego:
    Biskup więc powinien być nienaganny, mąż jednej żony, trzeźwy, rozsądny, przyzwoity, gościnny, sposobny do nauczania, nie przebierający miary w piciu wina, nieskłonny do bicia, ale opanowany, niekłótliwy, niechciwy na grosz, dobrze rządzący własnym domem, trzymający dzieci w uległości, z całą godnością.”

  • nie mieszaj wątków.
  • Ok. Co do tego to tak dodam, ze według mnie czymś normalnym jest dobieranie sobie partnera przez siebie. Ja dwa razy dobrałam, nie wyszło, ale przynajmniej cała wina spada na mnie, a nie na tate ze zle mi wybrał.
  • 'dobieraj' dalej 'partnerów'
  • edytowano sierpień 2022
    @KatolickiAmisz Ucze się na błędach. Za mną dwie poważniejsze relacje. Nie ma gwarancji ze ojciec wybrałby lepiej. 
  • Ja sobie sama wybrałam męża. Ojciec chciał mi wybrać jedynie zawód, ale postawiłam na swoim i poszłam na wymarzone studia. Po latach powiedział, że nie miał racji i by mnie skrzywdził. Bycie dobrym ojcem to także umiejętność pokornego przyznania, że nie wie się co jest dobre dla dziecka. 
  • Dawne wybieranie mężów i żon miało za cel łączenie majątków czyli poprostu chodziło o władzę i pieniądze 
    Skończyły się wielkie majątki, więc proceder umarł śmiercią naturalną 

    Podziękowali 4Skatarzyna Aga85 Agmar Pipijo
  • No i jakaś pycha bije z podejścia,ze ojciec dobrze rozezna, podpowie itd..... takie zakładanie swojej nieomylności, mądrości, przenikliwości.... zero pokory
    a to się chyba kłoci z Tradycją KAtolicką.
    Są ludzie mocno pozaburzani, dla niektorych tatusiów żaden kandydat nie będzie odpowiedni ;)
  • KatolickiAmisz powiedział(a):
    tak były zawierane małżeństwa przez wieki wśród królów, szlachty i zwykłych ludzi.
    Tylko i wyłącznie dlatego, że majątki były jedynie własnością mężczyzn. Kobieta samotna nie miała nic, bo jej ew. spadek po rodzicach pozostawał od opieką rady rodzinnej. Dopiero wdowa po bogatym mężu mogła być na tyle samodzielna, że stanowiła o swojej przyszłości.

    Oczywiście w realiach biblijnych kobieta była własnością mężczyzny i mogła dziedziczyć po ojcu jedynie jeżeli nie miała braci. Jeżeli owdowiała nie mając dzieci, brat męża musiał "wzbudzić w niej potomstwo" i to ono wtedy dziedziczyło.

    Jezus wyraźnie wskazuje, że ta tradycja była "przez zatwardziałość serc waszych".

    Przypomnę też że cudzołóstwem nazywano jedynie kontakty zamężnej kobiety z mężczyzną i to ją kamieniowano, natomiast żonaty mężczyzna mógł mieć bez problemu wiele niezamężnych kobiet.
    Podziękowali 1joanna_1991
  • Ach, jaki żartownis z tego KatlickiegoAmisza
    Tak się fajnie droczy
    Podziękowali 2agnieszkamama malagala
  • KatolickiAmisz powiedział(a):
    zasady i tradycja to podstawa cywilizacji. myślisz ze dlaczego teraz tyle samotnych kobiet i samotnych matek jest? bo ojcowie nie pomagają córkom znaleźć odpowiednich mężczyzn.
    A Ci Twoi koledzy, kawalerowie pod 50tke co samo coś przegapili czy ro zaniedbanie rodziców? 
    Podziękowali 2agnieszkamama Joannna
  • Obrzydza mnie sama myśl, ze ojciec miałby mi meza szukać. To tak jakby kazał facetowi wejść na mnie albo mi poddać się temu cię będzie chciał. 
    Niewolnictwo dzięki Bogu już się skończyło 
  • Zamiast szukać męża lepiej tak wychować córkę by była rozsądna i samodzielna. Zaniedbania wychowawcze "ratować" ukladaniem życia córce? To nie jest dobry wzorzec ojca.
  • Mam 4 wspaniałe córki, sama jestem z rodziny która kobietami stoi. Moja babcia była wydana za mąż według zdania ojca i rodziny. I choć kochałam mojego dziadka bardzo, odnoszę wrażenie, że po jego śmierci babcia oddycha inaczej. Prawda jest że ich małżeństwo opierało się na bardzo konserwatywnych zasadach i ostatnie zdanie miał zawsze dziadek, pomimo dużej mądrości babci jej opinia była tylko dodatkiem. Szczerze wolę aby moje córki znalazły sobie mężów których będą kochały i niech one decydują z kim będą szczęśliwe. Moim zadaniem i zdaniem mego męża jest poprzez nasze małżeństwo dawanie takiego świadectwa które pozwoli dać im przykład i pomorze w dokonaniu właściwych wyborów.
  • Ale dałyście się wkręcić :D
    Podziękowali 1Pioszo54
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.