Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Czy katoliczka może nosić strój kąpielowy?

edytowano lipiec 2022 w Ogólna

Komentarz

  • edytowano lipiec 2022
    nie obejrzałem, poza wstępem

    więc się wypowiem
    golizna, czy może jej erotyczne działanie, to sprawa, głównie, konwencji:

    inaczej odbieramy majtki bieliźniane
    a inaczej będące częścią stroju kąpielowego

    jednoczęściowy strój kąpielowy może być bardziej "inspirujący" dla mężczyzny, niż najszczuplejsze bikini
    a rąbek halki wystający spod długiej sukni niż naga kobieta

    tak że ten
    to w wyobraźni (męskiej) jest "problem"

    chociaż młoda dziewczyna ubrana w skąpy kostium kąpielowy stwarza pewne problemy w kolejce po lody
  • Sztuczny problem. Na wstępie mówi, że nikogo to nie rusza, Kościół nie widzi problemu. A więc? 
    Rozumiem i akceptuję, że ma swoją intuicję i swoje poczucie wstydu (które nb nie przeszkadza jej co prawda założyć obcisłej bluzki czy sukienki w tym filmie), ale nazywanie tego ogólnokatolicką intuicją to nadużycie.
    Ja mam inne odczucia. Dzisiaj jest tak wiele modeli strojów kąpielowych mniej lub bardziej zakrywających ciało, że każdy/każda może dobrać je do swojego poczucia wstydu i nie będzie uważany za dziwoląga.
  • Kościół dopasował się do współczesnych czasów.
    Jako mężczyzna powiem, że bikini mniej podnieca niż krótkie spodenki z których się wylewają półdupki. Równie podniecająca jest tak zwana mała czarna czyli mini i rajstopy.
    Bikini w kolejce owszem, ale na młodej i pięknej. Na pani po 50tce to raczej odrzuca niż podnieca.
  • Mi się wydaje, że można zakładać. W końcu to tylko kostium. 
  • Absolutnie ..tylko natura  :D
  • asiao powiedział(a):
    Absolutnie ..tylko natura  :D
    You've made my day.
  • A już myślałam, że @brawario wrócił do nas.
  • Dzięki Bogu jestem już kobietą w średnim wieku i mogę spokojnie odpuścić sobie myśli o tym, że w tłumie na plaży akurat moje ciało ubrane w normalny jednoczęściowy kostium kąpielowy będzie czyjąkolwiek słabą, ludzką naturę wodzić w stronę grzechu i zatracenia. 
    Co do kostiumu promowanego przez autorkę filmiku to myślę, że właśnie ona na plaży zwraca na siebie największą uwagę, tym bardziej, że prezentuje się w nim piekielnie zgrabnie. Zdecydowanie trzeba rzecz poszerzyć, wypchać gąbka czy coś w tym stylu. 
    Podziękowali 1joanna_1991
  • Dosłuchałam do 20 minuty, dalej nie dam rady. Pani żyje w bańce myślowej. I dobrze jej z tym.
    Podziękowali 2PawelOdOli Klarcia
  • Jak nie incele to dziewczyny z kompleksami, których przytłacza mąż, który przestaje dopiero być incelem.

    #nope
  • Z ciekawości zetknęłam też na stronę z promowanym kostiumem. Za takie pieniądze kupiłam w życiu jedna rzecz do ubrania - suknię ślubną. 
  • W Japonii kobiety tradycyjnie zajmowały się poławianiem pereł. Wierzono, że lepiej znoszą zimno pod wodą.

    Film tylko dla osób dorosłych:
    https://youtu.be/NC30UJhmBX4
  • Ta pani i jej rozkminy kogoś mi przypominają… ale wysłuchałam dość losowych kilku mniut
  • Nie, przecież pani ma na sobie ładną sukienkę.
  • Kacha powiedział(a):
    Z ciekawości zetknęłam też na stronę z promowanym kostiumem. Za takie pieniądze kupiłam w życiu jedna rzecz do ubrania - suknię ślubną. 
    Widzisz, pani jest bardziej praktyczna. Kostium kąpielowy obierze pewnie częściej.
    Podziękowali 2malagala Kacha
  • My spędzaliśmy wakacje w Poniatowej, gdzie mieszka grupa Romów. Starsze romskie dziewczyny i kobiety wchodziły do wody w długich, wąskich spódnicach, mężczyźni w spodenkach. Większość polskich opiekunów dziecięcych w krótkich spodniach i koszulkach na ramiączkach. Ciekawe kąpielisko, jak na warunki polskie. 
  • DaddyPig powiedział(a):
    W Japonii kobiety tradycyjnie zajmowały się poławianiem pereł. Wierzono, że lepiej znoszą zimno pod wodą.

    Film tylko dla osób dorosłych:
    https://youtu.be/NC30UJhmBX4
    Po oglądnięciu stwierdzam, że jeszcze taki całkiem dorosły, to ja nie jestem  B)
    Podziękowali 1DaddyPig
  • Ciekawa jest historia stroju kąpielowego bikini (nazwa od archipelagu wysp gdzie Amerykanie testowali broń jądrową). Na początku żadna z kobiet nie chciała go nosić, ale zapłacono za to prostytutce i strój się stopniowo przyjął wśród reszty kobiet. 
  • Teraz na wystawie w Muzeum Sportu i Turystyki w Warszawie można obejrzeć stare fotografie ze strojami kąpielowymi, prezentowana jest piżama plażowa w pomarańczowo-żółte paseczki i damski granatowy strój kąpielowy z marynarskim kołnierzem. Słodkie są te stroje. Wcześniej kobiety wjeżdżały powozem do wody, wyskakiwały w sukniach obciążonych ciężarkami, żeby nie unosiły się na wodzie i rytmicznie zanurzały się w wodzie. 
    Cieszę się, że obecnie moje dziewczyny mogą uczyć się pływać w normalnych strojach kąpielowych (zimą zresztą noszą pianki termiczne).
    Podziękowali 1joanna_1991
  • Polecam katolickim, różne rozmiary i dodatki https://bikinarium.pl/
  • Berenika powiedział(a):
    A już myślałam, że @brawario wrócił do nas.
    Ja ciągle tu jestem. 
    Podziękowali 1Berenika
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.