Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Trudności w odmawianiu rozanca

Mam problem z odmawianiem różańca. Nie potrafię się skupić na modlitwie, gdy zaczynam to jak najszybciej chciałabym skonczyc. Z Koronką do Bożego Miłosierdzia nie mam takiego problemu, odmawia mi się ją dużo lżej. Czy macie jakieś tipy, aby nie było aż takich trudności?

Komentarz

  • mam to samo, ale nie zawsze tak było, to jedna z natrudniejszych modlitw
    Podziękowali 1paulaarose
  • Warto się dowiedzieć czegoś więcej o Maryi. O np polecam tą książkę https://allegro.pl/oferta/maryja-niepokalana-matka-boga-i-matka-nasza-3-tomy-12178239133

    A tak naprawdę to jest pewnego rodzaju dar. Zazwyczaj łatwo przychodzi mi ta modlitwa. Chociaż miałem taki okres, gdy wręcz nie mogłem się modlić różańcem. Na szczęście to przeszło. Nie wiem dlaczego. Jednak wiem, że teksty w których Maryja jest uwielbiana, mocno motywują do tej modlitwy. 
    Podziękowali 1paulaarose
  • @paulaarose tak technicznie, to
    1. mój sposób to wizualizacja słów, które mówię. Odmawiając różaniec powtarza się słowa, które usłyszała Maryja od Gabriela i od św. Elżbiety. To najpiękniejsze słowa wypowiedziane do Niej, które zostały zapisane. Każde Zdrowaś... to powtórzenie tych słów, to mnie zachwyca i bardzo mi pomaga mówić je Maryi bez znużenia. 
    2. sposób to wejście mocno w daną tajemnicę, wtedy słowa tylko towarzyszą rozważaniu, są złapaniem Maryi za rękę, by Ona prowadziła ku Jezusowi.
    Podziękowali 1paulaarose
  • Ja lubię czasem odmawiać różaniec z JP2, są nagrania na youtube. :-)
    Podziękowali 1paulaarose
  • Różaniec zaczyna smakować po kilku latach regularnego odmawiana. Poszukaj nagrań na YT, może czyjś głos ci pomoże, może jakieś dobre rozważania (ja lubię Chmielewskiego i Teobankologię). Mnie też bardzo pomaga wyobraźnia - wyobrażam sobie sceny z kolejnych tajemnic. No i ostatnie i najważniejsze - odkąd naprawdę poczułam, że jestem dzieckiem Maryi jest mi łatwiej. 
    Podziękowali 1paulaarose
  • Polecam Teobańkologia na Youtube, codziennie o 20:20, można w retransmisji odsłuchać i modlić się o dogodnej porze. 
    Podziękowali 1paulaarose
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.