Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Po co kobiety pokazują nogi?

Obserwuję sobie dziś przechodniów na warszawskich ulicach i ciekawi mnie, czemu statystyczna Warszawianka ma odkryte nogi, a Warszawiak - zakryte. Owszem, są faceci w spodenkach do kolan, ale nie spotyka się takich, którzy epatują widokiem ud, a nawet majtek.

O co więc chodzi? Jaka jest korzyść z chodzenia w tak krótkim ubraniu? Co te odkryte nogi - grube, chude, umięśnione albo spuchnięte - mają załatwić?
«13

Komentarz

  • edytowano sierpień 2022
    Ja ubieram krótkie spodenki bo jest mi za gorąco w niektóre dni w długich spodniach. Zależy od pogody zasadniczo. A czemu inne ubierają się tak, nie wiem. Może tez im jest za gorąco, może lubią. Dla mnie to nic oburzającego. 
  • Ja się nie oburzam, tylko pytam. Mężczyznom jest tak samo gorąco.
  • edytowano sierpień 2022
    dlaczego moda jest raz taka a raz inna?

    dlaczego ubieramy się różnie, czemu nie np. wg wzoru Mao?
  • DaddyPig powiedział(a):
    Ja się nie oburzam, tylko pytam. Mężczyznom jest tak samo gorąco.

    @DaddyPig Nie twierdze ze się oburzasz ;). Ja to tez zrozumiałam jako pytanie. Wydaje mi się, ze to po prostu taka moda tez. Ja tam w zależności od dnia ubieram się na długo lub krótko. Ostatnio nawet się przebierałam bo pojechałam na miasto w jeansach i ostatecznie przegrałam z temperatura. Jak jest u innych dziewczyn, nie wiem.
  • Głównie z powodu gorąca 
    Innych powodów może być milion a równie dobrze wogole o tym nie myślą po co
    Podziękowali 2DaddyPig nodobra
  • asiao powiedział(a):
    Głównie z powodu gorąca 
    Innych powodów może być milion a równie dobrze wogole o tym nie myślą po co
    noale powstaje pytanie, czemu mężczyźni tego nie robią?
  • Bo są płcią brzydką 
     :D 
    Podziękowali 1Pioszo54
  • Mężczyźni pokazują brzuchy piwne 
  • Tez widuje mężczyzn w krótszych spodniach ;) chociaż dziewczyny częściej. Ot tak się przyjelo pewnie ;)
  • Gorąco, moda, wygoda.
  • edytowano sierpień 2022
    Faceci mają brzydkie nogi owłosione i krzywe często. Mspanc 
    Podziękowali 1saga
  • no właśnie,
    kobiece nogi są dla mężczyzn ładne, inspirujące :)
    a vice versa nie
    Podziękowali 1Elf77
  • Inspirujące do czego?
  • no jesteś przecież już dużym chłopcem...
  • Nie wiem. Napatrzą się i potem są milsi dla żony :)
    Podziękowali 2Pioszo54 Leli
  • No ja noszę spódnice i sukienki (nie chodzę prawie w ogóle w spodniach) ok. 10cm powyżej kolan, bo w takiej długości wyglądam najzgrabniej.

    A ogólnie myślę, że pytanie jest trochę źle postawione. Wiele kobiet byłoby raczej zdziwionych pytaniem, bo ono zakłada celowość takiego działania. Sądzę, że sporo osób uważa obecnie kobiece nogi za normalną część ciała do odkrywania, bo "dlaczego nie".

    A dlaczego nie odkrywane są w takim stopniu męskie nogi? Pewnie dlatego, że nie uważa się ich za normalną część ciała do odkrywania (powyżej kolan).
  • Ktoś dostanie erekcji, bo zobaczy tego dnia setną kobietę z gołymi nogami? Myślę, że wątpię.
  • W ogóle fajne te zdjęcia z linku Rosity. Jak dla mnie moda lat 70. mogłaby częściowo wrócić, moze bez tych wąsów.
  • Luźne skojarzenie.


    Podziękowali 1Leli
  • joanna_1991 powiedział(a):
    bo ono zakłada celowość takiego działania.
    Bo takie działanie jest celowe, ale obecnie na poziomie podświadomości. U facetów jest podobnie, ale dotyczy innej sfery.

    Od zarania dziejów każda kobieta próbowała zwrócić uwagę jak najbardziej pożądanego faceta w okolicy. Najlepiej kilku, aby w drodze selekcji naturalnej wyłonił się ten najlepszy. Faceci robili to samo, czyli próbowali zwrócić uwagę jak najwspanialszej kobiety, bądź wielu kobiet w celu dodania sobie splendoru.

    Jak facet zwracał uwagę? A no w pojedynkach, wojnach które pozwalały się wzbogacić, prowadząc zyskowne interesy. Główną jednak cechą zazwyczaj pozostawały mięśnie dające obietnicę bezpieczeństwa i obrony w razie napaści.

    Co oferowały kobiety? Urodę. Zatem konieczny był dobór strojów, fryzur i innych akcesoriów tuszujących jej braki, a uwypuklających atuty. Jednym z działań było sukcesywne przełamywanie tabu istniejącej mody i odsłanianie różnych fragmentów ciała, który to zabieg miał działać na zmysły przyszłych zalotników i zwalczać konkurencję nie stosującą takich sztuczek. Sukcesywnie zaś wspomniane sztuczki stawały się obowiązującą modą i trzeba było wymyślać coś innego, żeby te ... tzn. konkurencja nie pokazała czegoś co będzie lepsze.

    Z czasem pokazane zostało już tyle, że moda oderwała się od pierwotnego celu, ale z reguły w tyle głowy tkwi bycie lepszym od konkurencji. W społeczeństwie gdzie rywalizacja o względy by nie istniała, moda również nie rozwinęłaby się. Ludzie nosiliby stroje praktyczne co wykluczałoby np. szpilki i miniówki u kobiet.

    Czy byliby bardziej roznegliżowani? Nie sądzę, bo wraz z rozwojem cywilizacji i dostępności ubrań, stały się one drugą skórą chroniąc przed słońcem, zimnem, owadami itd.

     
    Podziękowali 1joanna_1991
  • Dla mnie strój jest odzwierciedleniem samopoczucia. 
  • Moje przemyślenia zainspirowane wklejonym wyżej memem idą w następującym kierunku. Kobiety chcą być ładne i dlatego golą nogi. A skoro już je ogolą, to chcą je pokazać światu, bo inaczej golenie by nie miało sensu. Dlatego noszą krótki spodnie, sukienki i spódnice, choć obiektywnie nie ma to sensu. Z kolei faceci (nie licząc gejów) zostawiają swoje nogi w spokoju, zasadniczo mają wywalone na to, jak ich nogi się prezentują. Dlatego noszą takie spodnie, jakie im wygodnie.
  • Ciekawa jest też kwestia odkrywania przez kobiety brzuchów. To już zupełny odlot, a jednak wiele osób to robi. Tutaj mam już pewną koncepcję. Myślę, że wynika to z wewnątrzkobiecej wredoty i celem odkrytych brzuchów jednych kobiet są inne kobiety. Te, które są młode, szczupłe i wysportowane pokazują swoje zgrabne brzuchy kobietom z nadwagą, rozstępami i po klimakterium. Tutaj działa socjobiologia, o której pisze wyżej Turturek.
    Podziękowali 2rosita_blanca Berenika
  • Przecież kobiety konkurują z innymi kobietami. Podobnie mężczyźni pakują na siłowni i doceniają to inni mężczyźni a nie kobiety. Amerykę odkrywasz?
  • Konkurencja ma sens, jeżeli cel jest wspólny. Trudno znaleźć taki cel u przypadkowych osób mijających się na ulicy. Dlatego użyłem słowa "wredota".
  • Przecież to nie działa na poziomie świadomości. To są działania instynktowne wynikające z zachowań naszych praprzodków. Nie znam kobiety która specjalnie wkłada mini bo chce pokazać innym babom że jest ładniejsza.
    Wianuszek mężczyzn wokół kobiety będącej w związku jest satysfakcjonujący tylko wtedy jeśli dzieje się to w obecności mniej obleganych kobiet.
    Sama tego doświadczam choć akurat nie prowokuję ani strojem ani zachowaniem. Ale jeśli odbieram męską atencję dużo młodszym dziewczynom, niezamężnym to czuję lekki posmak zwycięstwa. Choć rzadko moim świadomym zamiarem jest zwrócenie na siebie uwagi męskiej części jakiegoś spotkania. Bo nadmiar uwagi z ich strony mnie męczy, poza tym niczemu nie służy.
  • W Biblii nogi oznaczały sprawy męsko damskie. Jeśli dotyczyło to Boga to chodziło  o stałość i nieugiętość w tych sprawach.

    Zauważyłem że u kobiet powstał drugi styl pokazywania swojej figury.
    Młode korpulentne dziewczyny ubierają się tak, żeby jeszcze bardziej wyeksponować swoje kształty.
    Na początku mnie to raziło, ale jest w tym jakieś piękno.
  • No to ja myślałem że chcą się podobać innym, widzieć akceptację siebie w oczach innych, pokazać swoje miejsce w społeczeństwie itp. Wynika to w prostej linii z ich umiejętności/potrzeb społecznych. Myślałem że mężczyźni są mniej społeczni. Ależ ja dziwny jestem, wygląda na to że nikt tu podobnie nie myślał
  • Kobiety nastawione są na relacje z innymi.
    Mężczyźni na modyfikację przedmiotów.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.