Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

«134

Komentarz

  • Sorry, żadnego nie poważam.

    Dziś słuchałam wykładu Strzelczyka, wolę zdecydowanie.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Mój proboszcz.


  • edytowano sierpień 2022
    A to mój proboszcz i kazanie, które wygłosił podczas prymicji biskupa:

  • My w parafii czekamy na proboszcza, w najbliższą niedzielę pierwsza Msza Św.
    Podziękowali 1Berenika
  • Poza moimi księżmi (z Carlsberga) - mam trzech ulubieńców w Polsce.
    1. Mój ojciec duchowy poznany na początku lat 90 - miał ogromny wkład w moje nawracanie się.
    2. Ks. Janusz Chyła "trafiony" na TT.
    3. O. Remigiusz Recław, jezuita. Podbił moje serce podczas celebracji Eucharystii - uczestniczyłam online. Od października będzie w Szczecinie - mam nadzieję spotkać się z nim w realu.
  • O. Remigiusza też poznałam dzięki pandemii i poważam.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Często go oglądaliśmy podczas pandemii, podobnie jak "Mocnych w Duchu". O tej pory przy każdej bytności w Łodzi odwiedzamy jezuitów.
    Podziękowali 1Klarcia
  • A ja właśnie od pewnego czasu zdystansowałam się od o. Remigiusza i Mocnych w Duchu...
  • Na początku rzeczywiście zachłysnęłam się ich duchowością, ale za bardzo wydaje mi się protestantyzują liturgię, wspierają osobę Marcina Zielińskiego, co jest jak dla mnie niepokojące.
    Podziękowali 1Aniuszka
  • weronika85 powiedział(a):
    Na początku rzeczywiście zachłysnęłam się ich duchowością, ale za bardzo wydaje mi się protestantyzują liturgię, wspierają osobę Marcina Zielińskiego, co jest jak dla mnie niepokojące.
    "Prawdziwi katolicy" (cudzysłów celowy) tak mają - wiarę żywą nazywają protestantyzmem.
  • edytowano sierpień 2022
    Ja lubię zakonników z R - szczególnie jeden ma takie piękne kazania. Poza tym cenie ks Teodora z teobankologi i ks Chacińskiego i ks Niżnika z jego przesłaniem o sw Andrzeju Boboli :) u nas w parafii był też wikary - ślubu nam udzielał, tak spowiadał że od niego z konfesjonalu człowiek odchodzi taki lekki jakby się nad ziemią unosił :) Był też super starszy ksiądz u nas do pomocy ale zmarło mu się (podobno po dużym nawróceniu ale w konfesjonale też potrafił nakierować człowieka ). I trzech powyższych z gl postu oczywiście bardzo sobie cenię 
  • Ja ostatnio o. Mieczysław Łusiak
  • Klarcia powiedział(a):
    weronika85 powiedział(a):
    Na początku rzeczywiście zachłysnęłam się ich duchowością, ale za bardzo wydaje mi się protestantyzują liturgię, wspierają osobę Marcina Zielińskiego, co jest jak dla mnie niepokojące.
    "Prawdziwi katolicy" (cudzysłów celowy) tak mają - wiarę żywą nazywają protestantyzmem.
    :) 
  • > protestantyzują liturgię

    Zaprzeczają wierze katolickiej? Nie uznają papieża? Co takiego robią?
    Podziękowali 1Klarcia
  • Właśnie wróciłam z Mszy, nowy wikary dzisiaj pierwsze kazanie głosił, zdecydowanie dopisuje go do tej listy :) 
  • A nasz wikary, w którym pokładałam wielkie nadzieję. Nie wiem jak to inaczej ująć, ale... rozruszał parafię. Przyciagnal nowych, a starych obudził. Odchodzi  :(
  • Ale z parafii czy z kapłaństwa???
  • Żadnych skandali :p Po prostu zmienia parafię. 
    Ale strasznie brakuje nam takiego kapłana. A był zaledwie rok
  • Może w innych parafiach brakuje jeszcze bardziej.
    Podziękowali 1malagala
  • Berenika powiedział(a):
    Może w innych parafiach brakuje jeszcze bardziej.
    Być może, ale wczesniej wyglądalo to tak, że większość parafian przysypiała na kazaniu... a na mszy dla młodych, przeważali emeryci...
  • edytowano sierpień 2022
    weronika85 powiedział(a):
    Klarcia powiedział(a):
    weronika85 powiedział(a):
    Na początku rzeczywiście zachłysnęłam się ich duchowością, ale za bardzo wydaje mi się protestantyzują liturgię, wspierają osobę Marcina Zielińskiego, co jest jak dla mnie niepokojące.
    "Prawdziwi katolicy" (cudzysłów celowy) tak mają - wiarę żywą nazywają protestantyzmem.
    :) 
    Jeśli prawdziwa wiara polega na echolalii i machaniu flagami  to o.Pio, s.Faustyna i wielu innych świętych Kościoła jej nie mieli. 
    Podziękowali 1weronika85
  • O.Remigiusz potrafi bardzo odpłynąć od doktryny. 
  • zapominajka powiedział(a):
    Ja ostatnio o. Mieczysław Łusiak
    Ja ostatnio też  :)
  • @Klarcia ... łatwiej jest się modlić, gdy gra pięknie zespół, jest odpowiednie światło, atmosfera, osoba prowadząca mówi poruszające słowa...ale czy na tym naprawdę polega ŻYWA wiara? Owszem to może być element (ale bez przesady). A jak łatwo jest się modlić trwając w ciszy przed Najświętszym Sakramentem? Gdy rozproszenia atakują, człowiek ma milion myśli z którymi walczy tylko po to by być dla Niego cały. Nie muszę nic czuć. Wierzę że On jest. Nic nie śpiewam, nie mówię różańca, koronki, nie próbuję Boga zagadać ale Jestem przed nim...jakie to trudne i prawdziwe. I żywe.
  • św. Jan od Krzyża ciekawie o tym pisał
    aby zjednoczyć się z Bogiem, trzeba przechodzić przez kolejne stopnie
    przechodzimy przez kolejne stopnie
    żaden nie jest celem samym w sobie
    ani uczucia, ani atmosfera, ani trud, ani cisza, ani Różaniec, ani ubóstwo
    tak to rozumiem przynajmniej

    Podziękowali 2Klarcia Berenika
  • edytowano sierpień 2022
    @Kacha o. Remigiusz nie odpłynął od doktryny to doktryna odpłynęła za sprawą Franciszka.
    Jeśli jacyś wyznawcy wierzą w Boga, który stworzył ten świat to pewnie wierzą w tego samego Boga co my, ale jeśli nie wierzą w Boga jakim jest nasz Pan Jezus Chrystus to nie będzie ten sam bóg.
    Niestety obawiam się, że o.Remigiusz nie odpłynął, a doktryna katolicka odpłynęła za sprawą Franciszka - pacha mama i inne incydenty, które powoli stają się tradycją.

    Jeszcze parę lat obecnego nauczania, a nasze dzieci będą przekonane, że w chrześcijaństwie chodzi o ekologię i pomoc najbiedniejszym. Powoli i skutecznie będą zapominać o Jezusie jak by był kimś niepotrzebnym.
    Kto dziś potrafi powiedzieć co to jest Dobra Nowina ?
  • > to doktryna odpłynęła za sprawą Franciszka

    Chochoł.

    Ostatnio przygotowałem pogadankę na temat dokumentu Franciszka o liturgii wydanego pod koniec czerwca. Absolutnie ortodoksyjny tekst, napisany pięknym językiem. Jeżeli komuś Pachamama rzuciła się na oczy i nic innego nie widzi, to mogę tylko współczuć
    Podziękowali 1Klarcia
  • > O.Remigiusz potrafi bardzo odpłynąć od doktryny. 

    Zacytuj punkt katechizmu, który o. Remi zanegował.
    Podziękowali 2Klarcia Kacha
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.