Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

"Historia i Teraźniejszość" - komuchy wyją, warto kupić podręcznik dla licealistów

«1345

Komentarz

  • Czytałam fragmenty, jest bardzo zły i krytykowany nie tylko przez osoby o lewicowych poglądach.
  • Coralgol powiedział(a):
    Czytałam fragmenty, jest bardzo zły i krytykowany nie tylko przez osoby o lewicowych poglądach.
    To przede wszystkim absolutnie nie jest podręcznik, tylko luźne dywagacje autora na temat zagrożeń cywilizacyjnych, itp. Też czytałam, żenada. Zwłaszcza, że Roszkowski ma wspaniały dorobek i zastanawiam się, co mu odwaliło na stare lata.
  • Możecie podrzucić parę problematycznych cytatów ? Czy tylko wystarczy Wam opinia TVN ?
    Podziękowali 2M_Monia Klarcia
  • Dla mnie trudne do oceny są np fotografie A. Dudy,M. Morawieckiego ,J. Kaczyńskiego (współczesne) przy treściach omawiających wydarzenia sprzed kilkudziesięciu lat.
    Podziękowali 1Stokrotka
  • To Duda, czy Morawiecki?


  • Nie umiem wstawić tu fotki, sorry 
    Str 249


  • beatak powiedział(a):
    Coralgol powiedział(a):
    Czytałam fragmenty, jest bardzo zły i krytykowany nie tylko przez osoby o lewicowych poglądach.
    To przede wszystkim absolutnie nie jest podręcznik, tylko luźne dywagacje autora na temat zagrożeń cywilizacyjnych, itp. Też czytałam, żenada. Zwłaszcza, że Roszkowski ma wspaniały dorobek i zastanawiam się, co mu odwaliło na stare lata.
    Przeczytajcie całość ze zrozumieniem tekstu, a nie tylko fragmenty odpowiednio spreparowane przez "postępowców"
    Tusk i jego banda pluli się, że podręcznik piętnuje dzieci in vitro, a tam o in vitro nie ma ani słowa.
    Jakiś lewak - założył zbiórkę i zebrał już sporo grosza, bo "będzie sądził się z min. Czarnkiem". Rzekomo ma córeczkę z in vitro i uważa, że jego dziecko napiętnowano, twierdzi się, że jest gorsze i nie warte miłości. Facet zwietrzył po prostu możliwość łatwego zarobku.
  • Te lewaki mają takie zaległości w edeukacji humanistycznej ze d..a boli. Ten cały rzekomy fragment in vitro jest mnawiązaniem do "Nowy wspaniały świat" Aldousa Huxley. Ale oczywiście jak się tylko GazWyb czyta i ogląda tvn, to szkoda czegoś od tych ludzi wymagać.

    Podziękowali 1Klarcia
  • Malia powiedział(a):
    Te lewaki mają takie zaległości w edeukacji humanistycznej ze d..a boli. Ten cały rzekomy fragment in vitro jest mnawiązaniem do "Nowy wspaniały świat" Aldousa Huxley. Ale oczywiście jak się tylko GazWyb czyta i ogląda tvn, to szkoda czegoś od tych ludzi wymagać.

    Za to prawakom się nauczanie literatury z  rzetelną wiedzą z wos i historii pomyliła.
  • Jest cytat z podręcznika:

    "Coraz bardziej wyrafinowane metody odrywania seksu od miłości i płodności prowadzą do traktowania sfery seksu jako rozrywki, a sfery płodności jako produkcji ludzi, można powiedzieć hodowli. Skłania to do postawienia zasadniczego pytania: kto będzie kochał wyprodukowane w ten sposób dzieci? Państwo, które bierze pod swoje skrzydła tego rodzaju produkcję?"

    Nie ma zatem ani słowa o in-vitro. Można zadać pytanie przeciwnikom podręcznika, czemu uważają, że te słowa o niekochaniu mają dotyczyć właśnie tego tematu.
    Podziękowali 1Pioszo54
  • DaddyPig powiedział(a):
    Jest cytat z podręcznika:

    "Coraz bardziej wyrafinowane metody odrywania seksu od miłości i płodności prowadzą do traktowania sfery seksu jako rozrywki, a sfery płodności jako produkcji ludzi, można powiedzieć hodowli. Skłania to do postawienia zasadniczego pytania: kto będzie kochał wyprodukowane w ten sposób dzieci? Państwo, które bierze pod swoje skrzydła tego rodzaju produkcję?"

    Nie ma zatem ani słowa o in-vitro. Można zadać pytanie przeciwnikom podręcznika, czemu uważają, że te słowa o niekochaniu mają dotyczyć właśnie tego tematu.
    A czego Twoim zdaniem dotyczą? Przecież to przeciwnicy in vitro często używają słowa ,,hodowla'' w odniesieniu do dzieci urodzonych za pomocą tej metody. A skoro nie dotyczą, to czemu Czarnek w końcu zdecydował się zarekomendować usunięcie tych słów? Na pewno nie względu na burzę medialną; on już nie raz pokazał, że burzami się nie przejmuje. 
  • Moim zdaniem to dotyczy wynajmowania surogatek do noszenia ciąży za pieniądze.
  • Co jest moim zdaniem formą współczesnego niewolnictwa.
  • DaddyPig powiedział(a):
    Moim zdaniem to dotyczy wynajmowania surogatek do noszenia ciąży za pieniądze.
    Serio? Na to chyba nikt oprócz Ciebie nie wpadł. 
  • Nie odpowiadam za to, że komuś brak miłości kojarzy się z in-vitro.
  • DaddyPig powiedział(a):
    Nie odpowiadam za to, że komuś brak miłości kojarzy się z in-vitro.
    No panu Roszkowskiemu się tak kojarzy, niestety. Ale faktycznie, Ty za to nie odpowiadasz.
  • Nieprawda, nigdzie tego nie napisał.
  • DaddyPig powiedział(a):
    Nieprawda, nigdzie tego nie napisał.
    Faktycznie, biedaczek, nie wiedział co pisze.
  • DaddyPig powiedział(a):
    Jest cytat z podręcznika:

    "Coraz bardziej wyrafinowane metody odrywania seksu od miłości i płodności prowadzą do traktowania sfery seksu jako rozrywki, a sfery płodności jako produkcji ludzi, można powiedzieć hodowli. Skłania to do postawienia zasadniczego pytania: kto będzie kochał wyprodukowane w ten sposób dzieci? Państwo, które bierze pod swoje skrzydła tego rodzaju produkcję?"
    Seks, miłość, płodność i ich wzajemne powiązania, ocena moralna? To podręcznik do wdż?


  • Całości nie czytałam, ale ten fragment nie tylko nie bulwersuje, ale jest w nim sporo racji. Zarodki w formie zamrożonej, co z nimi będzie? To jest faktycznym problem. 
    Te zarodki, które zostaną zaimplantowane, donoszone i szczęśliwie urodza się dzieci, są na pewno kochane, ale co z całą resztą?
  • "Wraz z postępem medycznym i ofensywą ideologii gender wiek XXI przyniósł dalszy rozkład instytucji rodziny. Lansowany obecnie inkluzywny model rodziny zakłada tworzenie dowolnych grup ludzi czasem o tej samej płci, którzy będą przywodzić dzieci na świat w oderwaniu od naturalnego związku mężczyzny i kobiety, najchętniej w laboratorium. Coraz bardziej wyrafinowane metody odrywania seksu od miłości i płodności prowadzą do traktowania sfery seksu jako rozrywki, a sfery płodności jako produkcji ludzi, można powiedzieć hodowli. Skłania to do postawienia zasadniczego pytania: kto będzie kochał wyprodukowane w ten sposób dzieci? Państwo, które bierze pod swoje skrzydła tego rodzaju 'produkcję'?"

     I te słowa o laboratorium moga świadczyć, że ma serio na myśli in vitro. A nie surogatki. 

    Drugi podkreślony przeze mnie fragment dotyczy dzieci, a nie zarodków. I to o dzieci pyta Roszkowski. Więc nie mówcie, że nie miał na mysli in vitro albo miał na myśli zarodki. Nie da się tego obronić. 
  • Ja tam tego fragmentu nie rozumiem. Co to jest sfera seksu? Co to jest sfera płodności? 
  • > A nie surogatki.

    A jak zapładnia się surogatki?
    Podziękowali 1malagala
  • W Anglii niszczy się mrozone zarodki po 5 latach. Przecież to jest jak aborcja. Te zarodki mają 5-6 dni.
    I jak Ci rodzice mogą na to spokojnie patrzeć, bo co urodziło już 1 czy 2 i reszta do kosza. Oni nie kochają tych dzieci. 
  • W Polsce udają tylko moralnych
    Niby nie można niszczyć mrozonych zarodkow ale jest ich za dużo i nie chce nikt ich urodzić.?Nawet są fora polskich kobiet np urodziłam bliźniaki z IV a mam 5 zarodkow, których nie zwmiarzam urodzić. Ile one tak będą czekać 20 lat, 30 i przestaną być zdatne? 
  • edytowano sierpień 2022
    Kochają dzueci z IV tylko zdrowe, i chciana na przykład parkę. Reszta won. Hit mówi prawdę. 
  • Ten przedmiot zastąpił wos a nie wdż. 
  • edytowano sierpień 2022
    Generalnie to nie jest podręcznik.
    To zbiór opinii autora 
    Neo spełnia wymagań podręcznika 
    Bez względu na to, jakie poglądy na autor i ile osób się z nimi identyfikuje.
    Smutne,że człowiek z takim dorobkiem  stał się propagandysta rządu.
    Cóż,wydaje się,że żadna władza nie wiat dana raz na zawsze ,więc jest ryzyko (wrrroc. Nie ryzyko. Szansa ,bym rzekła )że za jakiś czas do władzy dojdą "lewacy "...
    I też wprowadza swoje własne opinie do podręczników.
    No cóż.. przyznam,że bardzo chce się przekonać,co wówczas będzie się działo B)
    Podziękowali 2Coralgol beatak
  • edytowano sierpień 2022
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.