Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Szkoła według lewicy

Komentarz

  • Zwróćcie uwagę, że dla lewicy HIT to niemal takie samo zło, jak religia.
    Podziękowali 1zbyszek
  • DaddyPig powiedział(a):
    Zwróćcie uwagę, że dla lewicy HIT to niemal takie samo zło, jak religia.
    Nie tylko dla lewicy. Również szkoły katolickie nie wybierają tego ,,podręcznika''.
    Podziękowali 1persa
  • Edukacja ekologiczna i klimatyczna brzmi bardzo Ok. A religia powinna zostać według mnie, ale fakt faktem ze jest traktowana jak zapychacz a to cenne zajęcia
  • A dlaczego szkoły katolickie by miały nie wybierać podręcznika, któremu zarzuca się, że jest zbyt katolicki?
  • DaddyPig powiedział(a):
    A dlaczego szkoły katolickie by miały nie wybierać podręcznika, któremu zarzuca się, że jest zbyt katolicki?
    Nie wszystkie szkoły "katolickie" z nazwy są katolickie w treści. W szkołach katolickich uczą często ci sami nauczyciele co w szkołach państwowych.

    Zresztą problemem nie są szkoły a uniwersytety opanowane przez postępowych profesorów, produkujące na masową skalę kadry szkolne.
    Podziękowali 1Pioszo54
  • DaddyPig powiedział(a):
    A dlaczego szkoły katolickie by miały nie wybierać podręcznika, któremu zarzuca się, że jest zbyt katolicki?
    No właśnie nie wiem. Ale nie wybierają.
  • Spioch powiedział(a):
    DaddyPig powiedział(a):
    A dlaczego szkoły katolickie by miały nie wybierać podręcznika, któremu zarzuca się, że jest zbyt katolicki?
    Nie wszystkie szkoły "katolickie" z nazwy są katolickie w treści. W szkołach katolickich uczą często ci sami nauczyciele co w szkołach państwowych.

    Zresztą problemem nie są szkoły a uniwersytety opanowane przez postępowych profesorów, produkujące na masową skalę kadry szkolne.
    W szkole decyduje dyrektor, a jeśli szkoła jest katolicka, to często jest to ksiądz, brat, itp .
  • DaddyPig powiedział(a):
    A dlaczego szkoły katolickie by miały nie wybierać podręcznika, któremu zarzuca się, że jest zbyt katolicki?
    W Poznaniu szkoły katolickie jakoś go nie wybrały.
  • Lewica proponuje usunięcie dwóch przedmiotów , dodanie trzech i zorganizowanie szkoły tak, żeby lekcje były od 9 do 14. Pozostaje życzyć powodzenia. 
    No i czytnik e booków dla każdego ucznia brzmi tak kuriozalnie, że to się w głowie mieści. 
    Podziękowali 1Karolinka
  • > W Poznaniu szkoły katolickie jakoś go nie wybrały.

    Za to wybrały podręcznik autorstwa czworga historyków - współpracowników IPN. I bardzo dobrze  Czarnkowi udał się przesunąć okno Overtona na prawo, a Roszkowski w tym pomógł koncentrując na sobie furię lewaków.
    Podziękowali 1Klarcia
  • edytowano sierpień 2022
    Wybrały jedyną alternatywę. To sukces Czarnka?

    Fakt- mogły nie wybrać żadnego, ale komu by się chciało przygotować samemu materiały dla uczniów?
  • Nie rozumiem. Zachwalasz podręcznik, twierdzisz, że on taki katolicki, a na uwagę, że szkoly katolickie go nie chciały, reagujesz wpisem, że to bardzo dobrze, że wybrały inny. ??? 
  • Po prostu uważam, że te podręczniki nie różnią się istotnie między sobą. 
  • Ja mam inne zdanie. Jedna to typowy podręcznik, prezentujący fakty. A druga to prezentacja poglądów autora.
  • edytowano sierpień 2022
    E tam. Widziałem już wiele zdjęć stron z podręcznika prof. Roszkowskiego i jest to typowy podręcznik.
    Podziękowali 2Klarcia zbyszek
  • DaddyPig powiedział(a):
    > W Poznaniu szkoły katolickie jakoś go nie wybrały.

    Za to wybrały podręcznik autorstwa czworga historyków - współpracowników IPN. I bardzo dobrze  Czarnkowi udał się przesunąć okno Overtona na prawo, a Roszkowski w tym pomógł koncentrując na sobie furię lewaków.

     
    No tłumaczenie godne niemal tego,co z traktorem w prezencie-nieprezencie ślubnym dla wiceministra rolnictwa 
    Na weselu,przy Majteczki w kropeczki łooohooohoho- prezent ślubny.
    Po weselu,jak się szum zrobił -niepereznt jednak  :D
    Achhh te rządowe standardy 
  • DaddyPig powiedział(a):
    E tam. Widziałem już wiele zdjęć stron z podręcznika prof. Roszkowskiego i jest to typowy podręcznik.
    Hmm, w samej książce twierdzą coś innego. 
  • DaddyPig powiedział(a):
    A dlaczego szkoły katolickie by miały nie wybierać podręcznika, któremu zarzuca się, że jest zbyt katolicki?


    Bo przedstawia karykaturalną wersję katolicyzmu i go tym samym ośmiesza + nauczyciele w dużej mierze zdają sobie sprawę z faktu, że nachalna indoktrynacja daje często efekt przeciwny.
  • Cytowanie kard. Wyszyńskiego i Jana Pawła II to "karykaturalna wersja katolicyzmu"? Raczej prawdziwa.
  • W Gdańsku brakuje nauczycieli religii, biorą każdego chętnego.
  • zbyszek powiedział(a):
    W Gdańsku brakuje nauczycieli religii, biorą każdego chętnego.
    Cudownie,skoro brakuje jedynie katechetów 
  • kociara powiedział(a):
    zbyszek powiedział(a):
    W Gdańsku brakuje nauczycieli religii, biorą każdego chętnego.
    Cudownie,skoro brakuje jedynie katechetów 
    Niestety, wszystkich brakuje. 
  • Z moich obserwacji największe braki dotyczą psychologów, pracownikowi przedszkoli 

    O dziwo nie ścisłowców 
  • edytowano sierpień 2022
    Karolinka powiedział(a):
    Z moich obserwacji największe braki dotyczą psychologów, pracownikowi przedszkoli 

    O dziwo nie ścisłowców 
    Bo ja wiem czy o dziwo? Wydaje mi się, że ścisłowcowi na korkach łatwiej dorobić, dlatego mogą nie uciekać, aż tak tłumnie.
    Pole do ingerowania w program też mniejsze. 
  • saga powiedział(a):
    Karolinka powiedział(a):
    Z moich obserwacji największe braki dotyczą psychologów, pracownikowi przedszkoli 

    O dziwo nie ścisłowców 
    Bo ja wiem czy o dziwo? Wydaje mi się, że ścisłowców na korkach łatwiej dorobić, dlatego mogą nie uciekać, aż tak tłumnie.
    Pole do ingerowania w program też mniejsze. 
    Racja. 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.