Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dziś rano zmarzł Tomasz Lis

2»

Komentarz

  • OlaW powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    OlaW powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    perypetie z kupnem węgla przez internet

    jest węgiel - nie idzie się zalogować

    można się zalogować - nie ma węgla
    Ano właśnie, mam tą samą "przyjemność" od tygodni we wtorki i czwartki ćwiczyć swoją cierpliwość... 
    ja to na razie znam z opowiadań, gdyż czujnie w zeszłym roku zakupiłem 2 tony węgla (po ok 900 zł/tona), z czego zeszłej zimy zużyłem ok 300 kg (reszta swoje drewno)
    Ja dałam się omamić i zmieniłam piec mialowo-weglowy na ekogroszek bo tak jest bardziej ekologicznie. W październiku zeszłego roku kupiłam ekogroszek po 850 zł za tonę, ale nie mam miejsca na magazynowanie i nie wpadłam na to, że może być potrzeba więcej.. teraz mam opcje polować we wtorki i czwartki lub kupić tone za 4 tys, których nie mam. Na razie zainwestowałam 100 zł w grzejnik olejowy na prąd i dokupiłam swetry dla dzieci. W domu jest 18 stopni, da się żyć choć szału nie ma. Gorzej jak się zrobi zimniej na zewnątrz albo jak prąd wyłączą. Drzewo mam, ale w piecu na ekogroszek nim nie napale. Niczym innym nie napalę.
    Zdarzyło się kilka razy być omamionym, dlatego z małżonką odrazu jeżymy się na różnych "miłych" ludzi. Ale i tak czasem ktoś mnie oszwabi. Ostatnio kupowaliśmy fiata pandę używanego z salonu. Z gwarancją salonu https://www.aaaauto.pl/fiat/panda.html oraz drugą gwarancją carlife z kontrolą 260 parametrów pojazdu (w tym kilkanaście skrzyni biegów). Coś w nim lekko rzęziło, ale dolanie oleju do skrzyni biegów miało załatwić sprawę według sprzedającego. Niestety musiałem czekać na mechanika tydzień i dlatego nie mogłem go zwrócić odrazu. Dwa razy reklamowałem i do salonu i do carlife. Łącznie cztery razy odrzucili reklamacje. Fiat kosztował około 10k, wymianę skrzyni biegów i kilku innych rzeczy wyszło 4k i ostatnio padł alternator wyjedzie 1k. Mam nadzieję że za te 15k pojeżdżę trochę taniej. Dobrze że znam solidnego mechanika i trochę oszczędności, bo niewiadomo czy udało by się coś z tego wyprowadzić. 

    Ostatnio tak się złożyło że miałem okazję rozmawiać z kilkoma włascicielami róznych instalacji fotowoltaicznych. Mieli oni wszyscy (!) ogrzewanie tylko prądem. Wyzbyli się innych pieców. Przeciętnie dopłacają po ok 400zł na miesiąc(!). Część dokupiło takie piecyki https://allegro.pl/kategoria/kominki-i-akcesoria-piece-wolnostojace-111884?order=qd&price_to=1000 Normalnie dziwie się ludziom że tak dużo osób myśli w taki podobny i naiwny sposób.
  • @Biznes Info - obecnie mamy już prawie wszystko ;) - do tej pory ogrzewalismy w zimie piecem , w którym można palić ekogroszkiem lub pelletem, na grzanie wody w lecie mieliśmy nieduża pompę ciepła z zasobnikiem + mamy mało efektywny otwarty kominek. Dorobiliśmy fotowoltaike jeszcze na starych zasadach, w lecie dokupiliśmy pompę do ogrzewania. Obecnie koszt zakupu paliwa do starego pieca wyniósł by tyle co  cały koszt nowej pompy. Jesteśmy jeszcze w trakcie polepszania wydolności kominka, żeby on również był podłączony do ogrzewania, a drewno mamy nasze. Nawet jeśli panele nie wyrobią z zapotrzebowaniem na prąd do pompy, to z obliczeń wychodzi, że i tak się opłaca. Te 400 zł miesięcznie kolegów to jest 5 tysięcy rocznie, przy innych paliwach może za dwa miesiące grzania. 
    Podziękowali 2Biznes Info Klarcia
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.