Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Metanoia

Jak zmienić myślenie? Kiedyś na kursie nowe życie usłyszałam o takim pojęciu i nieraz się zastanawiam w jaki sposób to myślenie można zmienić by szło ku Bogu dużo bardziej. 

Komentarz

  • Ale co chcesz zmienić? Co Ci w dotychczasowym myśleniu nie pasuje?
  • Mam wrażenie, ze mam zły obraz Boga, nie do końca widzę Jego miłość, bardziej boje się jego skarania, nie do końca zawsze moje myślenie idzie do Niego.
  • zanurz się w uważnej, dalekiej do pustki ciszy bo z niej wypływa modlitwa, z modlitwy służba a z służby miłość.

    zacznij więcej się modlić (odetnij się od mediów obrazkowych - telewizja, youtube) codziennie chodź na msżę i odmawiaj różaniec, często chodź na adorację

    zanurz się w Słowie: czytać Słowo Boże - czytaj Pismo św. - najlepiej Nowy Testament Biblia Nawarska z komentarzem duchowym - najlepszy NT na rynku. A jeśli chodzi O całe Pismo św. to najlepsza jest Biblia Poznańska z komentarzem ( brązowa okładka - w 4 tomach). 

    Najważniejsza książka po Piśmie św. to "Naśladowanie CHrystusa" Tomasza a KEmpis.


    czytaj książki wielkich świętych (szczególnie Doktorów Kościoła np Katarzyna ze Sieny, św. Jan od Krzyża (dość trudny na pocżątek), św. Teresa z Avili, św Alfons Maria Liguori - znajdz listę ( jest 35 Doktórów Kościoła w tym 4 kobiety) i ich dzieła na internecie i zakonodawców ( założycieli zakonów - np. Jan Bosko ( Sny księdza Jana Bosko - rewelacją!) ,św . Brygida Szwedzka( objawienia uznane przez Kościół) , i innych zakonodawców  )), na inne szkoda czasu!!!, bo książek jest tysiące.

    dodatkowo Walka Duchowa Wawrzyńca Scoupoli
    i Słowo Pouczenia Alicji Lenczewskiej

    znajdz kilka ksiązek które do Ciebie trafiają i czytaj je cały czas, w kółko.

    Ja osobiście czytam w kółko książkę: Orędzia z Nieba. Święty Charbel. są to orędzia na nasze czasy szczególnie, tego wielkiego świętego - fragmenty przeczytasz w moim wątku który założyłem. Jest to  wykład EwangeliI - co robić aby się zbawić, bardzo proste i bardzo głebokie.

    Słuchaj Radio Maryja, jednak nie o polityce, tylko bardziej tematy religijne, szczególnie Rozmowy Niedokończone o 21.30 ( we wtorki są tematy dla małżonków szczególnie, a w piątki dla młodych do 35 roku życia). w soboty o 8.30 są katechezy biskupów.

    to przemieni Twój umysł

    słuchaj na youtubie 3trzech księży szczgólnie: ks Glas, ks Chmielewski, ks Kostrzewa.

    Szukaj mądrych, pobożnych ludzi i z nimi rozmawiaj na tematy duchowe.

    TO przemieni twój umysł.


    Kiedy poznasz CHrystusa, poznasz prawdę która Cię wyzwoli.


    ps modlitwy które polecam:
    rózaniec, szczególnie po łacinie (łacina kształtuje umysł- to najzwięźlejszy język)
    modlitwa siedem ojcze nasz i siedem zdrowaś Mario świętej Brygidy

    powodzenia!
    jakbyś miała jakieś pytania to zapraszam do kontaktu przez prywatną wiadomość.
    Podziękowali 2paulaarose mamaw
  • PS 

    http://communiocrucis.pl/ polecam

    aleteia.org (o wierze w praktycznym wydaniu)
    pch24.pl    (o życiu Kościoła, jednak bądź krytyczna)
    wpolityce.pl    (o polityce, również )
    fronda.pl    ( o Kosciele i polityce, również zachowaj krytyczne myślenie) - najsłabsza strona z wymienionych


    Czytaj Nasz Dziennik ale tylko wydanie sobotnio-niedzielne.
    Poza tym czytaj dwumiesięcznik  Miłujcie się - na pierwszym miejscu.
    Dwutygodnik Gazeta Warszawska ( głownie polityka).

    Inne strony i gazety mają tylko marginalną wartość.
    odradzam oglądanie telewizji.

    Modlitwa i Słowo Boże na pierwszym miejscu !!!

  • Trzeba prawdziwie zaufać Bogu. Tylko w ten sposób zamknie się skutecznie furtkę Złemu, którą jest duma/próżniactwo/pycha. Nie ma chyba innej drogi. A potem dopiero, we współpracy z Bogiem, radzić sobie z pozostałymi furtkami (grzechy nieczyste i chciwość). Opierać swoje działania na Sile Woli, czyli upadać i ciągle powstawać. Dać sobie ten komfort upadku. Zaakceptować swoje skłonności wynikające z zaciemnienia umysłu i choroby serca. Ofiarować je Bogu. Koniecznie bez poczucia winy, czy poczucia krzywdy. Mimo że jest to ciemna i pełna cierni droga, to umożliwia ona wzrost duchowy. Nie ze względu na własne siły, ale wsparcie Boga, które stopniowo zaczyna się, coraz bardziej namacalnie, ujawniać.   
    Podziękowali 1paulaarose
  • Bóg jest radosny. Dziś podniosło mnie na duchu: winnicaradosci.pl
  • Jak się człowiek czegoś nasłucha to mu sie zmieni myślenie przez 10min.
    Wtedy znowu musi sie jeszcze raz nasłuchać i znowu mu sie zmieni może na 15min
    itd
    Podziękowali 1asiao
  • W moim przypadku to trochę nie tak. Kiedyś byłem znacznie weselszy. Nawet małżonka mi to potwierdziła. Ta pani przypomniała mi początki. Jeżeli emocje przyrównać do kolorów w świecie duchowym, to ja już długo chodzę prawie w zupełnych ciemnościach.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.