Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Książki/filmy dla dzieci z treściami wątpliwymi/wymagajacymi wytłumaczenia dziecku

Moja propozycja jest taka, żeby ten wątek nie służył dyskusji na temat tego, co właściwe a co nie, a był qskazaniem, co nas zaniepokoiło.

Nowa kaiążka J.K. Rowling ,Gwiazdkowy prosiaczek", zalecana dla 8 plus, prócz sympatycznej hostorii o przytulance jest wątek rodzinny: Holly nie lubi głównego bohatera, bo jej tata zakochał się w jego mamie. Spoiler: na końcu wszyscy razem spędzają Święta.

Podziękowali 1malagala

Komentarz

  • Mnie niepokoi zdecydowana większość współcześnie powstających książek 
    Podziękowali 2In Spe Aniuszka
  • Ogólnie- wydawnictwo dwie siostry. Mają w wielu ksiazkach obrzydliwe ilustracje, nie wiem, po co takie

    Ostatnio dostaliśmy z tego wydawnictwa książki Urlicha Huba, typu "o ósmej na arce"
    Książka jest niby w tematyce biblijnej, ale historia w krzywym zwierciadle (akurat ilustracje ok)

    Spoiler: w końcu chlopiec pingwin i chlopiec gołąb się w sobie zakochują i nikomu nic do tego. A Bóg jest zajęty, stary i ślepy niemal, bo nie zauważa, że pingwin to nie gołębica.
    Podziękowali 1Czachura
  • Książki J.K Rowling lubimy bo bardzo rozwijają wyobraźnię, ja  dorastałam z Harrym Potterem, moje starsze też już czytają. Tej nowej jeszcze nie znamy.
  • Coralgol HP też czytamy, tutaj mają być ostrzeżenia o treści, a nie rekomendację. Proszę o wypowiedzi w innym wątku ;)
  • edytowano styczeń 2023
    Z ostrzeżeń to ostrzegam przed propagandowym podręcznikiem do HIT Roszkowskiego, Rowling jest ok
    Podziękowali 1Wilfrid
  • Nie czytałam podręcznika, syn HiT zdawał w ED. 
    Stwierdził, że banały i zdał celująco.
  • Rowling moze i wciaga   bo ofiarowało   książki demonom i dla tego
  • Coralgol powiedział(a):
    Z ostrzeżeń to ostrzegam przed propagandowym podręcznikiem do HIT Roszkowskiego, Rowling jest ok
    Taki opis mija się z celem. Co konkretnie jest nie tak z tą książką? Nie czytałam.
  • Jakiś czas temu próbowaliśmy z córką ośmioletnia przeczytać Matyldę R. Dahl. Straszna książka - źli dorośli i mała dziewczynka, która walczy z nimi dziwnymi sposobami. Na scenie, w której dyrektorka szkoły chwyta dziewczynkę za warkocze i rzuca wysoko odpuściliśmy, dziecko się rozpłakało i tyle tego. Jest też film ale nie oglądaliśmy.
    Ogólnie nie lubię historii, w których dzieci mają ratować pogubionych dorosłych. Jest to nakładanie na dzieci jakiejś presji - bohater poradził sobie z odejściem rodzica (sprawił, że wrócił), poskładał rodzinę, uleczył kogoś magiczna miksturą. Potem dziecku się wydaje, że mogło zaradzić nieszczęściom i jest winne jakiejś sytuacji. Była kiedyś taką książka wydawnictwa Wam - Dlaczego tatuś krzyczy. 

    Podziękowali 1Czachura
  • Kacha powiedział(a):
    Jakiś czas temu próbowaliśmy z córką ośmioletnia przeczytać Matyldę R. Dahl. Straszna książka - źli dorośli i mała dziewczynka, która walczy z nimi dziwnymi sposobami. Na scenie, w której dyrektorka szkoły chwyta dziewczynkę za warkocze i rzuca wysoko odpuściliśmy, dziecko się rozpłakało i tyle tego. Jest też film ale nie oglądaliśmy.
    Ogólnie nie lubię historii, w których dzieci mają ratować pogubionych dorosłych. Jest to nakładanie na dzieci jakiejś presji - bohater poradził sobie z odejściem rodzica (sprawił, że wrócił), poskładał rodzinę, uleczył kogoś magiczna miksturą. Potem dziecku się wydaje, że mogło zaradzić nieszczęściom i jest winne jakiejś sytuacji. Była kiedyś taką książka wydawnictwa Wam - Dlaczego tatuś krzyczy. 

    Również odpuściłam tę książkę, dla mnie makabryczna.
    Rodzice w tej książce to potwory, a dziecko mści się na nich z nawiązką - koszmar
  • > Co konkretnie jest nie tak z tą książką?

    Pisze prawdę o komunistach.
  • Pewnie było już wałkowane tysiąc razy, ale napiszę - seria o Martynce i chore obrazki. Z jawnym podtekstem seksualnym.
    Podziękowali 1DaddyPig
  • To ja jeszcze dorzucę Kurę Adelę. Polecaną swego czasu do nauki czytania. W jednej z części straszy się dzieci matematyką: ułamki to tortury.

    Zresztą to niestety dosc powszechny motyw literatury dziecięcej.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.