Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

WOŚP w liczbach

Wydatki samorządów i organizacji na organizację kwesty: 350 mln zł
Kwota zebrana w 2022: 224 mln zł
Kwota przekazana szpitalom w 2022: 112 mln zł
Podziękowali 2Elf77 babka4
«1

Komentarz

  • A reszta kasy gdzie?
    Podziękowali 1babka4
  • Fenomen 
    Podziękowali 1babka4
  • a już myślałem że o Owsiaku nic nie będzie na forum
  • I o to tu chodzi.


    Podziękowali 1babka4
  • Taaa,ten zły WOŚP i ten dobry PiS
    40 ml PUBLICZYCH pieniędzy Dzbanister rozdał  fundacjom,które tworzą działacze PiS
    Pokora umiar
    Wystarczy nie kraść
    Żeby ich wszystkich szlag
    Podziękowali 1persa
  • Mam duzo wątpliwości odnośnie tych danych, tym bardziej że brakuje źródła. Postaram się zweryfikować w wolnej chwili.
  • > ten zły WOŚP i ten dobry PiS

    WOŚP nie jest zły. Działa legalnie, rozlicza się publicznie. Kto chce dawać pieniądze za pośrednictwem Owsiaka, ten daje. Żyjemy w wolnym kraju i każdy może dysponować swoim budżetem.
  • Moim zdaniem to jest fajna akcja łącząca Polaków. 
  • edytowano styczeń 2023
    Byłaby taka, gdyby nie Jurek Owsiak, który jest hejterem nienawidzącym ludzi o innych poglądach. WOŚP dużo by zyskała, gdyby się go pozbyła.
  • paulaarose powiedział(a):
    Moim zdaniem to jest fajna akcja łącząca Polaków. 
    gdyby jeszcze Owsiak nie wykorzystywał tych pieniędzy do swoich celów...
  • M_Monia powiedział(a):
    Ja już muszę dawać na WOŚP. 
    A kto Ci każe?
  • M_Monia powiedział(a):
    Ja sobie. Bo moje dzieci korzystali bardzo że sprzętu WOŚP. 
    Aaa, bo już myślałam, że ten wstrętny Owsiak każe. 
    Ja też daję, bo lata temu moja córka nie miałaby szans na przeżycie bez sprzętu na oddziale kardiochirurgii dziecięcej. Specjalnie pytałam lekarzy o serduszka na sprzęcie i potwierdzili, że WOŚP podarował i bez tego nie dałoby się opiekować dziećmi po zabiegach. Wtedy w Polsce szpitale nie marzyły nawet o takim sprzęcie.
  • edytowano styczeń 2023
    > Wtedy w Polsce szpitale nie marzyły nawet o takim sprzęcie.

    A dlaczego nie marzyły? Czy nie ma w Polsce ludzi, którzy ciężko pracują i poprzez swoje podatki finansują służbę zdrowia?

    Niestety, WOŚP żyje w symbiozie z patologią władzy, która nie potrafi zadbać o obywateli, ale chętnie przyklaśnie akcjom dobrowolnego opodatkowania się na sferę publiczną. Dlatego Jurek Owsiak tak bardzo nie lubi PiS, które dobrze rządzi i dba o wpływy do budżetu. W Niemczech czy we Francji nie ma tego typu zbiórek, bo na finansowanie służby zdrowia wystarczą podatki. Powinniśmy dążyć do tego, aby tak samo było w Polsce.
  • edytowano styczeń 2023
    > Bo moje dzieci korzystały bardzo że sprzętu WOŚP

    Ze sprzętu zakupionego ze zbiórki społecznej. Jesteś winna wdzięczność ludziom dobrej woli, którzy wrzucili pieniądze do puszki. Oznaczanie tego sprzętu logo WOŚP jest uzurpacją, bo ta organizacja go nie sfinansowała z własnego majątku. Wyobraź sobie, że na sprzęcie kupionym z budżetu państwa naklejają zdjęcia ministra zdrowia. To nonsens.
  • Nie wiem czemu; znali realia i wiedzieli, że władza nie kupi. I nie kupowała.

    PiS dobrze rządzi? Serio? W którym miejscu? Może jeszcze w służbie zdrowia, gdzie ludzie umierają, czekając na wizyty ?


  • Proszę, oto dowód. PiS zwiększył dwukrotnie nakłady na ochronę zdrowia. W 2023 r. będzie to już 165 mld zł.

    Źródło

    Jeżeli chcesz zjazdu do stanu z 2015 roku to możesz zwalczać Kaczyńskiego. Wtedy rzeczywiście bez WOŚP i podobnych fajerwerków się nie obejdzie.
  • Jak komus się chce to może zweryfikować jaki sprzęt nabyła fundacja złoty melon, jaki sprzęt został kupiony w przetargu a jaki kupują prywatne kliniki same. 
    Samo kupienie sprzętu do publicznego szpitala nie zalatwia jego użytkowania. Potrzebna jest jeszcze obsługa i serwis ..
    Podziękowali 1Skatarzyna

  • I co z tego, że zwiększył, skoro efektów nie widać? Są takimi nieudacznikami, że nawet pompowanie kasy nic nie da. Spytaj dowolnego człowieka na ulicy, jak ocenia obecnie służbę zdrowia.
  • asiao powiedział(a):
    Jak komus się chce to może zweryfikować jaki sprzęt nabyła fundacja złoty melon, jaki sprzęt został kupiony w przetargu a jaki kupują prywatne kliniki same. 
    Samo kupienie sprzętu do publicznego szpitala nie zalatwia jego użytkowania. Potrzebna jest jeszcze obsługa i serwis ..
    Oczywiście. Na szczęście lekarze pracujący na sprzęcie, o którym ja piszę, wiedzieli jak obsługiwać.
  • "I co z tego, że zwiększył, skoro efektów nie widać? Są takimi nieudacznikami, że nawet pompowanie kasy nic nie da."

    Ale wiesz, że te pieniądze wydają lekarze? Miło, że nazwałaś ich nieudacznikami, którym nawet pompowanie kasy nic nie da.
  • DaddyPig powiedział(a):
    "I co z tego, że zwiększył, skoro efektów nie widać? Są takimi nieudacznikami, że nawet pompowanie kasy nic nie da."

    Ale wiesz, że te pieniądze wydają lekarze? Miło, że nazwałaś ich nieudacznikami, którym nawet pompowanie kasy nic nie da.
    Nie, pieniądze wydają urzędnicy i ministrowie. Czyżbyś sugerował, że rozdają oni pieniądze lekarzom?
  • A z czego żyją według Ciebie lekarze? Skąd mamy przychodnie, szpitale i refundację leków?
  • DaddyPig powiedział(a):
    A z czego żyją według Ciebie lekarze? Skąd mamy przychodnie, szpitale i refundację leków?
    Ale to przepraszam PiS tak mocno w te lekarskie pensje zainwestował? I to one aż tak zwiększyły te nakłady? I te przychodnie tak wspaniale działają? A każdy ma dostęp do leków refundowanych? Przecież za leki na wiele chorób przewlekłych płaci się krocie! 
    Skoro tak wspaniale rządzą i tyyyyyule inwestują, to czemu jest tak g........o? 
  • edytowano styczeń 2023
    DaddyPig powiedział(a):


    Proszę, oto dowód. PiS zwiększył dwukrotnie nakłady na ochronę zdrowia. W 2023 r. będzie to już 165 mld zł.

    Źródło

    Jeżeli chcesz zjazdu do stanu z 2015 roku to możesz zwalczać Kaczyńskiego. Wtedy rzeczywiście bez WOŚP i podobnych fajerwerków się nie obejdzie.
    Polskie nakłady na ochronę zdrowia jako odsetek PKB pozostają od lat jednymi z najniższych w Europie:

    https://ec.europa.eu/eurostat/statistics-explained/images/thumb/7/7b/Current_healthcare_expenditure_relative_to_GDP,_2012_and_2020_(%)_Health2022.png/700px-Current_healthcare_expenditure_relative_to_GDP,_2012_and_2020_(%)_Health2022.png
    Podziękowali 1beatak
  • Za to na TVPIS nie żałują. 
    Podziękowali 1paulaarose
  • > jako odsetek PKB

    Bo sztuka nie polega na tym, aby dać lekarzom, a zabrać nauczycielom. Sztuka polega na tym, aby dodać wszystkim. I PiS właśnie to robi.
  • > Za to na TVPIS nie żałują. 

    Podziękuj Tuskowi za jego kampanię wzywającą do niepłacenia abonamentu. Gdyby ludzie płacili, to by nie trzeba było utrzymywać mediów publicznych z budżetu państwa.
  • DaddyPig powiedział(a):
    > Za to na TVPIS nie żałują. 

    Podziękuj Tuskowi za jego kampanię wzywającą do niepłacenia abonamentu. Gdyby ludzie płacili, to by nie trzeba było utrzymywać mediów publicznych z budżetu państwa.
    A czemu PiS jest tak nieudolny i nie ściąga tego abonamentu? I czemu zasłaniasz się Tuskiem, skoro od wielu lat rządzi PIS.
  • To nie jest tak że dyrekcja szpitala zarządza pieniędzmi? 
  • DaddyPig powiedział(a):
    > jako odsetek PKB

    Bo sztuka nie polega na tym, aby dać lekarzom, a zabrać nauczycielom. Sztuka polega na tym, aby dodać wszystkim. I PiS właśnie to robi.
    Wszystkim swoim, chciałeś powiedzieć. Spółki w skarbie państwa świetnie obrazują powiedzenie "rodzina na swoim".
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.