Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dominika Kulczyk zwalcza patriarchat

13»

Komentarz

  • Mediana zarobków w Polsce to 4700 brutto, czyli 3400 na rękę. Tak dla wiadomości niektórych, żyjących w swoich bankach. 
    Tutaj różnica jedna pensja, czy dwie  robi różnicę...
  • malagala powiedział(a):
    Pioszo54 powiedział(a):
    powinniśmy, zarówno kobiety, jak i mężczyźni,
    odpowiedzieć na pytanie, czy potrzebujemy pracy zawodowej kobiet;

    jeśli odpowiedź byłaby, tak jak w obecnym stanie stosunków społecznych, twierdząca,
    to trzeba coś zrobić z okresową(!) niedyspozycją kobiet w pracy, np. odpowiedzieć na pytanie, kto powinien ponosić koszty jednakowej płacy na równorzędnym stanowisku kobiet i mężczyzn;

    z kolei, jeśli odpowiedź jest, jak zapewne dla większości kobiet, chcemy (pracować), bo np. zmniejsza to ryzyka rozpadu związku, to sytuacja powinna być bliska obecnej, czyli koszty, np. w postaci niższego wynagrodzenia, powinny ponosić kobiety;

    dla mnie, z punktu widzenia mojej rodziny, odpowiedź brzmiała "nie", nie potrzebujemy i nie chcemy.

    Mowisz prawie jak feministka ;) tylko ze one wychodzą z zalozenia, ze praca zawodowa kobiet jest potrzebna społeczeństwu (piszę o tych sensownych)

    Czytałam kiedyś ciekawy wywiad z jakąś feministka w Szwajcarii, chyba profesor na ETH (?) - mówiła o tym, że ma w nosie parytety, że to w ogóle nie o to chodzi. Że cała kultura pracy jest w 100% męska i ona walczy o zmianę na tym polu. Mam wrażenie, że na tzw Zachodzie problem jest w gruncie rzeczy większy niż w Polsce.
    wg mnie, jest potrzebna,
    tyle, że mniej niż obecność w domu, przy dzieciach

    jest też faktem, że te korzyści  z pozostania w domu,są widoczne dopiero po usamodzielnieniu się dzieci
    a korzyści z pracy są natychmiastowe
  • Przeczytałam bankach i pomyślałam, że banku nie mam wiec to nie do mnie  :D

    Jeśli wiemy jakie są srednie kwoty  zarobkow to chyba prostą matematyką możemy policzyć na co nas ..nie stać i możemy wyciągnąć z tego wnioski

  • 3400 dla niektórych to i tak dużo. Są ludzie co i tyle prwnie nie zarobią.
  • W mojej rodzinie w większości zarówno maz jak i zona pracują i nikt nie widzi w tym niczego niezwykłego. Chociaż nie wszyscy, ale większość tak. Za coś trzeba w końcu żyć, zachować jakiś standard, stabilność psychiczna.
  • edytowano marzec 2023
    @Pioszo54 Tylko jak maz zarabia 3000 to nie starczy to na utrzymanie a za coś trzeba żyć. Jak ktoś ma własny dom, jendo dziecko to może jeszcze jest inaczej, jak u mnie było z rodzicami, ale są przecież ludzie gdzie samo światło, czynsz to koszt koło 2000 złotych wydatku.
  • U mnie w rodzinie większość ma swoje firmy, biznesy i to dla mnie nie jest nic nadzwyczajnego. 
    Życie to sztuka wyboru
  • @asiao Nic nie ma złego w tym ze matka nie pracuje, ze pracuje, ze ktoś ma firmę. U mnie tez są biznesmeni, są i szarzy pracownicy.
  • Ja gdzieś napisałam że to coś złego? 
    Poprostu jak kobieta urodzi dziecko to lepiej dla niej i dziecka jak nie pracuje ..tyle ile potrzebuje 
  • @asiao Nie twierdze za napisałaś. To wiadomo co napisałaś. Jest czas i dla dziecka. Moja kuzynka 4 lata poświęciła córce.
  • Poświęciła? 
  • A jeszcze wracając do tematu wątku i informowaniu o swojej miesiączce rady nadzorczej w firmie to jak ma zmienić byt kobiet ? 
  • @asiao Poświęciła w sensie była z nia 4 lata w domu, mimo, ze mogła wrócić do pracy wczesniej. Ja doceniam prace kobiet w domu, to duża praca, wychować już jedno dziecko, a co dopiero kilkoro.
  • Jeśli chodzi o informowanie o miesiączce, to w sumie uważam, ze to taki temat tabu trochę, a jednak jest to rzecz naturalna i są akcje uświadamiające na ten temat.
  • Chociaż tez nie wiem czy mi by się chciało o tym informować. 
  • edytowano marzec 2023
    Pani Dominika wydała ważne oświadczenie:


    Podziękowali 1Klarcia
  • Ta pani ma 45 lat. Nie 15.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.