Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Papież Franciszek: Putin wie, że jestem do dsypozycji

edytowano marzec 2023 w Polityka
https://tvn24.pl/swiat/papiez-franciszek-putin-wie-ze-jestem-do-dyspozycji-6815142
Osobiście jestem w stanie zrozumieć, ze trzeba rozmawiać, ale czemu Papież nie nazwał wprost Putina zbrodniarzem wojennym?

Komentarz

  • Co do zasady, to jeżeli interesujesz się sprawami Kościoła, nie korzystaj z mediów, które Kościół zwalczają. A Franciszek już wielokrotnie potępiał wojnę na Ukrainie i związane z nią zbrodnie.
    Podziękowali 2Klarcia Prayboy
  • DaddyPig powiedział(a):
    Co do zasady, to jeżeli interesujesz się sprawami Kościoła, nie korzystaj z mediów, które Kościół zwalczają. A Franciszek już wielokrotnie potępiał wojnę na Ukrainie i związane z nią zbrodnie.
    O tak. Wielokrotnie
    Np twierdząc,że to "szczekanie NATO" sprowokowało Putina
  • Możemy dyskutować o genezie konfliktu. Ale nie ma to związku z tym, że kiedy wojna wybuchła, Franciszek bronił ofiar.
  • Jako mało aktywnie i jednoznacznie
  • Bardzo dwuznacznie, szczerze mówiąc. Tak serio, nie wiadomo po czyjej stronie stoi w tym konflikcie. 
  • edytowano marzec 2023
    Jak każde zdanie wyrwane z kontekstu.

    Przypomniał, że drugiego dnia wojny podczas wizyty w ambasadzie Rosji zadeklarował gotowość wyjazdu do Moskwy, gdyby Putin „zostawił okienko, by negocjować”. Dodał, że szef rosyjskiego MSZ Siergiej Ławrow napisał, że mu dziękuje, ale „nie jest na to moment”. 
    – Putin wie, że jestem do dyspozycji. Ale tam są interesy imperialne, nie tylko imperium rosyjskiego, ale i imperiów innych stron. To w stylu imperium jest umieszczanie narodów na drugim miejscu – ocenił. 
    Papież powtórzył jego opinię, że trwa „wojna światowa”. – Zaczęła się od kawałków, a teraz nikt nie może powiedzieć, że nie jest światowa – stwierdził. 
    Podziękowali 1Klarcia
  • Trudno oczekiwać aby stacja TVN która atakuje każdego papieża zrobiła wyjątek dla obecnego.

  • Fakt, źródło średnie, mogłam znaleźć lepsze, ale ogolnie mam wrażenie ze Papież nie do końca wprost pokazuje kto jest tu zbrodniarzem wojennym :/
  • Osoba obeznana w polityce uświadomiła mi niedawno, że mieszkańcy Ameryki Południowej myślą o USA mniej więcej tak, jak my o Rosji.
    Podziękowali 2paulaarose Klarcia
  • Berenika powiedział(a):
    Osoba obeznana w polityce uświadomiła mi niedawno, że mieszkańcy Ameryki Południowej myślą o USA mniej więcej tak, jak my o Rosji.
    O tym wiem od dawna i wcale mnie to nie dziwi.
    Dla nas Amerykanie jako sojusznicy mają tę zaletę, że.. USA leży od Polski daleko.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.