Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Pascha w oddzieleniu od świata

edytowano kwiecień 2023 w Arkan Noego
Nie macie wrażenia, że w Wielkanoc czujemy się jako katolicy szczególnie inni od pozostałych ludzi? Boże Narodzenie da się jeszcze połączyć ze świeckimi tradycjami - choinka, prezenty, pastorałki. Ale Wielkanoc dotyka istoty chrześcijaństwa i zmusza nas do radykalizmu.

Komentarz

  • DaddyPig powiedział(a):
    Nie macie wrażenia, że w Wielkanoc czujemy się jako katolicy szczególnie inni od pozostałych ludzi? Boże Narodzenie da się jeszcze połączyć ze świeckimi tradycjami - choinka, prezenty, pastorałki. Ale Wielkanoc dotyka istoty chrześcijaństwa i zmusza nas do radykalizmu.
     A tam, teraz jest swieconka i zajączek nawet dla tych niewiezacych, nie muszą się zagłębiać a dzieci dostaną zajączka albo będą szukać jajeczek - Jezusa wcale do tego nie potrzebują :( 
  • Niestety, zgadzam się z tym, co napisała Agmar.
    Ale mamy całe Triduum. I tu już nie ma samych cukierków.
  • Tak, bardzo nawet. Trzeba poukładać np. urlop w piątek. Sprawy świata ogarnąć szybciej a potem przeżywać Triduum. Super to ujął ojciec Michał Nowak w jednym z ostatnich wielkopostnych rozważań "Respecie finem"
  • Zdecydowanie Wielkanoc nas odróżnia. Niewierzący, w moim otoczeniu, w ogóle jej nie obchodzą. Żadnych głupich króliczków, czas na wiosenny wypad na wieś.

    Dlatego przez czas długi zdecydowanie odmawiałam wyjazdu z domu. Kościół mam obok, wyjście na adorację w Wielki Piątek o 3.00 uważam za normalne. W tej małej rodzinie ci, którzy są niewierzący przynajmniej nie denerwują reszty. Można posłuchać konferencji biskupa przy myciu okien.
    Podziękowali 1Joannna
  • Czas Paschy był czymś niezwykłym dla Izraelitów. I wierzący Żydzi obchodzą Paschę do dziś. Egipcjanie nie wiedzieli, co się dzieje. Współcześni niewierzący też nie wiedzą, o co tu chodzi.
    Podziękowali 2asiao Cart
  • O tak... Moje dzieci właśnie zapytały, dlaczego nie mogą umyć okien w niedzielę (Wielką Niedzielę) skoro będzie cieplej niż dzisiaj?
    Wiem, że to forma prowokacji ale i tak było mi smutno...
    Podziękowali 1Berenika
  • edytowano kwiecień 2023
    Cart powiedział(a):
    O tak... Moje dzieci właśnie zapytały, dlaczego nie mogą umyć okien w niedzielę (Wielką Niedzielę) skoro będzie cieplej niż dzisiaj?
    Wiem, że to forma prowokacji ale i tak było mi smutno...
       Żeby moje dzieci chciały okna umyć... Żeby ktokolwiek chciał je umyć :sweat_smile:
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.