Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Wielkanoc u Kasi Tusk

Komentarz

  • Staram się zrozumieć sens tego zdjęcia.
    Podziękowali 1Klarcia
  • W sumie święta jak u większości Polaków. Tradycja, wiara niekoniecznie. A zdjęcie jak zdjęcie, całkiem ładne ;) 
    Podziękowali 1Prayboy
  • Kasia Tusk w kozakach karmi dziecko sernikiem. Ale po co?
  • Jak nie wiadomo, o co chodzi...
    Podziękowali 1Berenika
  • Tego już nie wiem, chociaż nie widzę tu nic podejrzanego. Co najwyżej tak ustawione zdjęcie aby były lajki.
  • Ale że co złego jest w kozakach? Pasują do sukienki, czy to coś złego, że chciała ładnie wyglądać z okazji Świąt? Czy źle, że karmi sernikiem? Czy dziwi to, że mama karmi dziecko, czy to, że jest to Kasia Tusk?
    Podziękowali 2paulaarose beatak
  • Całkiem sympatyczny i szczery wpis i przyjazne zdjęcie. 
  • Dziwi to, że nie ma to żadnego związku z Wielkanocą.
  • Ani słowa o Bogu, zmartwychwstaniu.
    Po prostu święto malowanych jajeczek.
  • Jajeczek też nie ma.
  • W wielu domach świętowanie nie ma nic wspólnego z wiara. Większość moich znajomych to osoby niewierzące lub obojętne wobec wiary. Wiec to, ze pani Tusk wstawiła zdjęcie z opisem niekoniecznie nawiązującym do wiary mnie nie dziwi. Samo zdjęcie tez mnie jakoś nie odpycha, ot matka karmi małe dziecko. 
    Podziękowali 1Prayboy
  • DaddyPig powiedział(a):
    Dziwi to, że nie ma to żadnego związku z Wielkanocą.

    Ma w nazwie. Używa tego słowa..nie pisze o świętach wiosennych ani o "tymczasie".
    Zachowuje tradycję, ale nie rozumie istoty. Braki w edukacji religijnej.
    Podziękowali 1Berenika
  • Ciekawe, jak różnie interpretujemy to samo. Wy mówicie, że to dobrze, że napisała o Wielkanocy, a ja, że pod Wielkanoc podkłada coś, co Wielkanocą nie jest.
  • Jedno przeczy drugiemu... jak świętować Wielkanoc bez Wielkiej Nocy? Przemawia tu konsumpcjonizm i wygodnictwo, tak powszechnie dostępne i ogólnie rozpropagowane. Bardzo popularne teraz, wybierać tylko to co jest dla danej osoby wygodne.  Przykre bardzo. Zdjęcie powiela to co można wyczytać: najważniejsze to ładnie wyglądać i żeby było przyjemnie. Dla mnie smutny obrazek.
    Podziękowali 1Klarcia
  • Nie przeczy. Dla niej Wielkanoc to nazwa dwóch dni świątecznych. Rzeczywiście "pod Wielkanoc podkłada coś, co Wielkanocą nie jest", została tylko nazwa. Ale ja uważam, że to dobrze - został mały, ale punkt zaczepienia. Może kiedyś ta nazwa ją zastanowi. To tak, jakby zobojętniałe, obce sobie małżeństwo, żyjące w jednym domu, ale właściwie osobno, nadal "bezrefleksyjnie" świętowało rocznicę ślubu, traktując to jako okazję do czego miłego, do spotkania z rodziną, do kupienia nowej sukienki, dobrego jedzenia, itp. Ja uważam, że lepiej niech tak świętują, niż wcale - może akurat kiedyś coś tam zaświta, CO świętują?
    Podziękowali 3Ka.tka. DaddyPig Klarcia
  • Jak ktoś nie wierzy w Boga, to nie będzie się zastanawiał nad religijnym sensem świąt Wielkiej Nocy. Fakt faktem, trochę to smutne, ale nie każdy wychował się jako katolik. Rodzina Tusków nie wydaje mi się być przesadnie wierząca i stad może wychodzić brak wspomnienia o religii. Dla ludzi, których znam, a których tez i poznałam w internecie bądź spytałam, święta to coś w rodzaju tradycji. Przynajmniej dla większości, bo znam i osoby bardzo wierzące, ale w dzisiejszych czasach to raczej skromna część spoleczenstwa, przynajmniej tak mi się wydaje.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.