Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dlaczego księża odchodzą?

Wpisałam w wyszukiwarkę słowo "księża" i jako pierwszy, razy sześć! pojawił się wątek o Polakach, którzy nie chcą mieć dzieci.

Wniosek: księża powstrzymują Polaków przed płodzeniem dzieci?

Ikona mylenia Sylwetka narzdzi poowowych Styl paski


Ksiądz Wojciech Węgrzyniak napisał ciekawy artykuł.

Na wspomniany temat.

https://www.niedziela.pl/artykul/94744/Dlaczego-ksieza-odchodza
«13456710

Komentarz

  • edytowano wrzesień 2023
    Ot po prostu księża lubią się wypowiadać w tematach, które zdecydowanej większości z nich nie dotyczą, jak prokreacja, no więc w Google tak to wygląda
  • Nie, chodziło o wewnętrzną wyszukiwarkę forum. 
  • Od ilu dzieci wolno się wypowiadać o prokreacji?
  • Coralgol powiedział(a):
    Ot po prostu księża lubią się wypowiadać w tematach, które zdecydowanej większości z nich nie dotyczą, jak prokreacja, no więc w Google tak to wygląda
    jak najbardziej dotyczą


    mam wyjaśnić?
    :)
  • Chodzi o to, że mają kochanki i dzieci?
  • Coralgol powiedział(a):
    Chodzi o to, że mają kochanki i dzieci?
    to marginalna przyczyna,

    - bo dbają o swoją przyszłość zawodową
    - bo, jako obywatele, dbają o przyszłość kraju
    - bo, jako wierni słudzy KK, dbają o jego przyszłość i przyszłość wiary, której siła birze się także z ilości wyznawców

    zapewne można znaleźć jeszcze inne powody wypowiadania się o demografii kraju
    Podziękowali 1Berenika
  • @Pioszo54 Ksiądz ma prawo zabierać głos w takiej sprawie, ma taką misję. Natomiast fakt faktem, czasami trzeba coś przeżyć. A czasami wystarczy z tym pracować i obserwować.
    Podziękowali 1Coralgol
  • To nie kwestia obniżenia, tylko sprecyzowania wymagań. A więc: wzajemnej służby, ponownym odkryciu sensu cierpienia oraz prawdziwym zaufaniu Bogu. Czyli o tych trzech głównych rzeczach, o których mówił Jezus i praktycznego powrotu do Jego nauki.
  • edytowano wrzesień 2023
    Słuchać, ale nie naśladować. 
    Często ludzie (nie tylko księża) dobrze wiedzą co jest słuszne, ale to wcale nie znaczy, że sami tak postępują. 

    Każdy grzech w sumie to rozjazd między tym co się wie o danym czynie a tym jak się postępuje. 
  • Słuchać, a nie naśladować to bardziej pasowało do czasów, gdy ludzie nie znali Słowa Bożego i tylko słuchając uczonych w Piśmie mogli go poznać. Teraz bardziej jest na czasie rozeznawać po owocach.
  • edytowano wrzesień 2023
    Atlantyk powiedział(a):
    beatak powiedział(a):
    Najbardziej bulwersujące dla mnie jest to, że ci księża pouczali innych jak żyć. Pewnie invitro, związki przed ślubem i inne były przez nich uważane za niemoralne a sami za zamkniętymi drzwiami robili sobie orgie.
    Tam pedały rządzą, były rektor seminarium to historyk, juz lata temu opisali jak się chwalił w warszawskim dark-roomie dla homo że jest z chłopakiem z Sosnowca, wszystko przykryli i został profesorem na Uniwersytecie JPII w Krakowie, a seminarium przenieśli do Krakowa, chyba żeby miał bliżej. Im który biskup głośniej krzyczy że lgtb to samo zło tym bardziej umoczony. Obecny biskup był sekretarzem wielkiego pedała kardynała z kurii rzymskiej. To samo było w diecezji tarnowskiej, płockiej, wrocławskiej, kaliskiej... to jest mafia. Historycy w środowisku księży to jedna wielka mafia. I to ten wycinek jest nagłośniony.
    Podziękowali 1asiao
  • edytowano wrzesień 2023
    Nie bez powodu krzyczą że to zło.. mają w tym doswiadczenie i wiedzą o czym mowią  :#
  • Refleksji kilka mam.

    1. Nie pisz o sprawie @Prayboy, jakby każdy  ksiądz z południowej Polski był bydlakiem,, bo to krzywdzi wielu. Biskupów mają, jakich mają, ale nie odpowiadają za to, który z nich był kiedyś, gdzieś i robił coś.

    2. Ponieważ mam zaszczyt znać osobiście kilku naprawdę porządnych, żal mi ich, bo teraz wiadro g...o z wentylatora idzie na wszystkich. 

    3. Dziś u nas dodatkowa msza, poza protokołem, parafian niewielu, za to kilkunastu księży - kumple z rocznika w seminarium. Rocznik z ubiegłego stulecia, nie wiem, ilu odeszło, ilu zmarło, ale dziewiętnastu było przy ołtarzu.

    4. Wczoraj spotkałam się z koleżankami z pracy. Było nas 6, koleżanki z pracy, nie ze wspólnoty. Rozmawiałyśmy o wakacjach, okazało się, że każda, która więcej niż jedna z obecnych osób była w Medjugorie, co uruchomiło opowieści o sanktuariach, intencjach, pielgrzymkach.

    5. Kościół jest jednak silny wiarą swoich członków.
  • Przykre to, że obecnie na forum strach poruszać pewne tematy. 
  • Wcale tak nie pisałem przeciwnie, napisałem o nagłośnionym wyjątku
  • Może to będzie nauczka dla innych. Dobrze że nagłośnili. 
  • Dlaczego..a kto im każe grzeszyć. Jak mają zamiar żyć rozpustnie to lepiej niech nie będzie takich księży wcale.
  • Niepobłażanie za homoorgie na plebanii, nieudzielenie pomocy osobie, której zdrowie j życie zagrożone, to jest antykatolicyzm? 
    Bóg chyba zaraz zagrzmi 
    Podziękowali 1beatak
  • Niekatolickie to jest urządzanie imprezy z udziałem męskiej prostytutki przez księży.
  • beatak powiedział(a):
    Niekatolickie to jest urządzanie imprezy z udziałem męskiej prostytutki przez księży.
    To nie tylko jest nie katolickie, to jest bardzo antykatolickie! 
    Podziękowali 1Pioszo54
  • M_Monia powiedział(a):
    Oczywiście że powinni wylecieć, nikt tu nie ma warltpliwisci, tylko dlaczego przy seksualnej aferze (oczywiście nie mówię o pedofilii która jest przestępstwem) jest rozgłos na całą Polskę a często i poza?
    Czy to nie jest inwigilacja, gdzie tajemnica, gdzie Rodo, gdzie ochrona prywatnosci? To ludzie doprowadzili do tego że ci księża bali się udzielić pomocy osobie która zasłabła. 
    Ty wierzysz w to co piszesz?
  • Gdy jest się osobą publiczną nie ma się prywatnych spraw. Taka prawda.
  • A wystarczy żyć tak, by hieny nie miały na czym żerować.

    Podziękowali 1Berenika
  • Didymos powiedział(a):
    Skatarzyna powiedział(a):
    A wystarczy żyć tak, by hieny nie miały na czym żerować.

    Nieboszczka zapomniała, że rolą Kopciuszka na etacie księżniczki jest urodzenie legalnego potomstwa oraz znoszenie z godnością kochanek pana małżonka. W zamian za to monarchia zapewnia prestiż i wygodne życie. 
    Można znosić z godnością, można się rozstać, można samemu stać się trudnym do zniesienia z godnością. 
    Tu nie tyle chodzi o ocenę, bo jakby oczywiste, co można myśleć o haniebnych czynach.
    Tylko o to, że widać, że "się mówi". W końcu świecznik.
    Wiedząc, że krytyka może być, rób, żeby krytyki nie było.

  • edytowano wrzesień 2023
    Dubel 
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.