Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Parafia w Józefowie zaprasza na Msze w rycie trydenckim

edytowano kwiecień 2009 w Polecamy
Począwszy od 10 maja br., w każdą niedzielę o godz. 15:00, Msza Św. w nadzwyczajnej formie rytu rzymskiego będzie odprawiana w kościele MB Częstochowskiej w Józefowie.

image

Komentarz

  • Działacie :thumbup:
  • Na szczególne uznanie zasługuje fakt, że proboszcz z Józefowa organizuje celebracje własnymi siłami, a nie importując któregoś z księży znających stary ryt. A to z kolei oznacza, że liturgia ta będzie włączona w życie parafii, a nie tylko gościnnym przedsięwzięciem.
  • No to się wybierzemy :bigsmile:
  • Proboszcz tak sam z siebie się nauczył czy potrzebował jakichś "bodźców z zewnątrz" ?
    :cool:
    Zazdroszczę, bo ciężko o takiego księdza...
  • Według tego co mnie jest wiadome to jeszcze się nie nauczył, ale właśnie do nauki przystępuje.
    "Bodźce zewnętrzne" miał ci on różnorakie ale uczciwie przyznać należy, że sam życzliwie i na serio się sprawą zainteresował czym wiernych "zewnątrzbodzących" całkiem mile zaskoczył.
    Zaczął niepozornie, z własnej inicjatywy w styczniu od NOMu po łacinie, więc już wtedy było jasne, że skłonności jakieś ma :bigsmile:.
    Na początek jednak chyba starszy wiekiem ksiądz rezydent będzie celebransem, który ryt przedsoborowy ma znać "ex definitione", ale pono i młodych wikarych do nauki namawiać nie trzeba.
    Normalnie Nowa Wiosna Kościoła wew ujęciu praktycznem
    :wink: .
    Naprawdę sam jestem pod wrażeniem, bo w tem styczniu to sądziłem, że na przejście od tego NOMu łacińskiego do rytu nadzwyczajnego to lata muszą minąć a tu hop siup i za chwilę to co jeszcze dwa lata temu wydawało się niemożliwe przychodzi w zupełnie nadzwyczajny sposób.
    Chwała.
  • Chwała Panu!!!
    :cheer::cheer::cheer:

    Coraz więcej Mszy trydenckich w Polsce!!!
  • [cite] mona:[/cite]Chwała Panu!!!
    :cheer::cheer::cheer:

    Coraz więcej Mszy trydenckich w Polsce!!!

    Tyle, że rozmaitym tradsom (tradycjonaliści nie mają jednolitej linii) nie chodzi tylko o Mszę, a bardziej o doktrynę. Z tym drugim raczej kiepsko.
  • Gregorius, jak Ty się czepiasz, to normalnie nie do wiary :bigsmile:
    Byś się uradował, że szklanka do połowy pełna.
  • [cite] Marcelina:[/cite]Gregorius, jak Ty się czepiasz, to normalnie nie do wiary :bigsmile:
    Byś się uradował, że szklanka do połowy pełna.
    Ja się nie czepiam, tylko zdejmuję różowe okulary. To się nazywa "realizm"
  • Doktrynę zostawmy doktrynerom. Najważniejsze, że coraz więcej ludzi doświadcza cudu Mszy Wszechczasów... Jeśli się nią zachwycą, to wszystko się ułoży...
  • [cite] mona:[/cite]Doktrynę zostawmy doktrynerom. Najważniejsze, że coraz więcej ludzi doświadcza cudu Mszy Wszechczasów... Jeśli się nią zachwycą, to wszystko się ułoży...
    Zastanów się proszę co ważniejsze: solidna (tradycyjna) doktryna katolicka czy sama Msza w formie nadzwyczajnej?
  • Gregorius. Pozwól działać Panu Bogu :wink:
  • [cite] mona:[/cite]Gregorius. Pozwól działać Panu Bogu :wink:
    Twierdzisz, że Jemu przeszkadzam?:cry::shocked:
  • Nie, ale myślisz za Niego :bigsmile:
  • [cite] mona:[/cite]Nie, ale myślisz za Niego :bigsmile:
    Wiesz, jak ON myśli? :shocked:
  • Chyba Ty...
  • [cite] mona:[/cite]Chyba Ty...
    Nic takiego sobie nie uzurpuję, coś musiałaś źle zrozumieć, lub ja się źle wyraziłem.
  • Czy ten ołtarz jest "na środku"? Bo kościół wygląda na nowy.
  • Tak, jest na środku. Kościół ma ponad sto lat, choć wewnątrz wygląda rzeczywiście młodziej, niż na zewnątrz:

    image
  • no to się spotkamy w niedzielę :bigsmile:
  • nie w niedzielę tylko w sobotę ....
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.