Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dlaczego imię Józef ?

1356

Komentarz


  • A ja chciałabym teraz bardzo Józka (bo to chłopak ma być właśnie w czerwcu), ale rodzeństwo i mąż wolą Janka... no cóż chyba ulegnę, chociaż z Bogiem ''obgadałam'' Józefa :)
  • Mnie sie Józio bardzo podoba :-)
    We mgnieniu oka bym dala chlopieciu! Ale juz komisja domowa orzekla ze jak mężczyzna jest to ma miec na imię Szczepan i kropka. Szczepan Jozef? Ech chyba na tego Józka poczekam jeszcze ciut.
  • @agacia - rozważcie, że Janek będzie miał prawdopodobnie wszędzie kilku imienników. Mój 14-letni Józef najbardziej cieszy się z tego, że nie jest Jankiem albo Kubą, bo tych imion ma wśród kolegów najwięcej.
  • Jak Kajtek jako noworodek trafił na oiom, pani dr spytała, czy ma już wybrane imię, potwierdziliśmy. Się uśmiecha i mówi: "dobrze, że nie Janek!" i zaraz- Jan to bardzo ładne imię, ale właśnie na odziale jest pięciu Janków.
  • Mi się Józef podoba
    Ale.mój Dominik juz kilka razy nam dziękował, że nie ma na pierwsze Józef

    Teraz czasem gada, że zmieni drugie

    Nastoletni chłopcy wolą być Mackami,.Michalami

    Przynajmniej.i u mnie cała trójka.
    I wśród znajomych.tez

    Kikoro znajomych nastolatków noszących imiona."dziadkowe"
    Używa drugich


    Ale jak najbardziej
    Józef- mocny patron!

  • @Daga - mój nastolatek lubi być Józefem. Asekurancko dostał na drugie Adam, ale nigdy nie chciał sobie zmienić kolejności. Ba, był taki moment, że żądał kategorycznie, żeby mu tego Adama wykreślić, bo on jest Józio, a nie Adam.
    Mój młodszy nastolatek też lubi swoje "dziadkowe" imię.
  • No to masz nastolatków idących swoją drogą

    Fajnie!

  • Mi się tez podobają imiona dziadkowe i.babciowe
    Choć nie wszystkie
  • edytowano kwiecień 2016
    Podoba.mi się bardzo Józefina i Michalina

    Ale już zdrobienia nieszxczególnie
  • @Daga - no, mam indywidualistów, to fakt. Najmniej indywidualistyczny jest chyba Gustaw, ale on też lubi swoje imię i nie wolałby być Maćkiem, czy Tomkiem (tak ma na drugie).
  • Ja mam z dziewczyn Lucje Teresę i Annę Krystynę. Obie po seniorkach rodu, obie lubią swoje imiona. Ostatnio na imprezie rodzinnej spotkali się Franek, Maciek i Antek. Dziadek stwierdził, że jak w Chłopach Reymonta :).
  • Gustaw dostojnie i ładnie

    Ale mi w imionach typu Gustaw czy Gabriel
    Brakuje środkowej wersji dla chłopca tak w wieku 12-18
    Bo Gabrys, Gucio to dziecinnie
    A Gabriel i Gustaw za dorosło

    Ale to takie moje fanaberie

  • Nasz Maciek pytał, czy ktoś się pomylił z kolejnością, że Tadeusz po dziadku i pradziadku ma na drugie, a Maciej, to po nikim...
  • @Daga - dla nastolatka Gustaw jest bardzo OK. Mój ma tymczasem niecałe 10 i już lubi się przedstawiać jako Gustaw. W rodzinie znosi zdrobnienia, ale wśród rówieśników lubi być Gustawem.
  • Mi się Józef/Józefina podoba, ale wolałabym nadać wersję bez "ó", bo same problemy z polskimi znakami są. Nie wiem co przyszłość przyniesie, ale mąż nie był na tak w tej kwestii. Mamy Wiktora, Achillesa, Marcela z chłopców.
  • @Daga, na Gustawa można Gutek mówić. Ale de gustibus... Józef imię piękne, ale jakieś taki za poważne. Dla chłopca lepsze Józek :)
    @Szczurzysko, możesz dać Juzef ;)
  • Ja też wolę.jednego z trzech Janów.w klasie (u mojego jest dwóch rocznik 2001)
    Niż jednego Kewina na osiedlu;)

    Anna, Maria, Joanna, Magdalena, Helena, Alicja,.Małgorzata
    Zawsze piękne i modne
    I dla dziewczynki i dla kobiety :)

    Ja jako dziewczynka swojego imienia.nie lubiłam i wolałam zwykle imiona tradycyjne

    Z chłopięcych Piotr zawsze mi.się podobał.
    Bo.i Piotruś i Piotrek
    Ale z.naszym nazwiskiem można język zlamac;)
  • Ja mam małe skrzywienie
    Co do.obserwacji imion

    Jak mam zajęcia z młodzieżą w gimnazjum.
    Rocznik 2001, 2002

    Można w ciemno do dziewczynek zwracać się
    Wiktoria, Oliwia lub Natalia:)
    Chłopców najwięcej jest.Kacprow i Jakubow

    Wczoraj miałam jedną... BERENIKE

    Teraz chyba już tak Kacprow nie ma tylu

    Są za to Antki, Franki i Zosie :)



  • @Daga - Antki, Franki i Zosie, to już w wieku gimnazjalno-licealnym. Wśród maluchów, u nas we wsi królują Staśki (na mojej ulicy co ma ok. 30 domów jest chyba z 5 Staśków małych), ostatnio Stefków się kilku pojawiło, Filipy są. W śród dziewczynek chyba głównie Marysie. I Helenek sporo, ku mojemu niezadowoleniu ;-)
  • U nas się rodzą cały czas Antki i Franki:)

    A i jeszcze w gimnazjum i liceum co trzecia to Julia :)
  • A Zuzie są? Bo u nas takich podrośniętych bardzo dużo. A w nauczaniu początkowym Maj zatrzęsienie.
  • W mojej pracy (dzieci od 4 do 10 lat z bogatych rodzin) dziewczynki to byly głównie: Julie, Maje, Leny i Zosie mozna bylo w ciemno trafiać. Chlopcy to Janki, kubusie i Franki choć w tym roku sporo Filipow i Mikołajow.

    Józef wyjatkowo mi się nie podoba a Jozefina to już w ogóle; )
  • Imię Marcel też ostatnio baaaardzo popularne :/
    Czasem w wydziwionych formach np Marceli
  • @uJa - może nie poznałaś żadnego fajnego Józka? ;-) Miałam na studiach bardzo fajnego kolegę Józka. Był tak równym gościem, że całkiem jednoznacznie ustawił mi zapatrywania na to imię.
  • Mam brata stryjecznego Józka, jest najprawdziwszym albinosem!
  • Mialam wujka Józka i ciotkę Józke ;) to małżeństwo było, ciocia jeszcze żyje równa z niej babka; ) ale i tak nie przepadam za tym imieniem.
  • Uczyłam kiedyś Józka, znaczy Pana Józefa, mega człowiek! Ciekawa osobowość i bardzo ciekawy świata. Podróżnik, amator, genialny.
  • Ja, mam teraz znów kręcka na punkcie Leokadii i Eugeniusza sobie dorzuciłam.

    Eugenia, Eulalia, no wiem, czemu, pewnie francuskie skrzywienie, one takie piękne po fr.

  • Mój Mikołaj jest też zadowolony z.imienia
    W podstawówce.było ich dwóch
    W gimnazjum jeden jest mój

    Leokadia - moja ciocia
    Oryginał nie z tej ziemi
    Ale była


    Ciocia LODZIA

    Monika- chcesz.mieć córkę Lodzie? ;)))

Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.