Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dlaczego imię Józef ?

1246

Komentarz

  • Poznalam ostatnio małą Leosie :) przeslodka byla
  • Miałam dwóch pradziadków Józefów. Może dlatego to imię tak mi się statecznie kojarzy ;)
    I masz rację, @Katarzyna, jak poznamy kogoś fajnego o jakimś imieniu, to od razu mamy lepszy stosunek do tego imienia. Albo go kojarzymy z jakąś cechą: przebojowy, nieśmiały, stateczny itd Dotyczy to zwłaszcza rzadkich imion. No bo Ań można znać kilkanaście nawet, a Leokadię pewnie maksimum jedną, dwie...
    A wracając do tematu wątku, to naszła mnie taka refleksja, że raczej wybieram imię ze względu na jego brzmienie, niż znaczenie czy patrona. to jest wtórne. To znaczy: najpierw ma mi się podobać, a potem patrzę, czy patron jest. Np bardzo lubię historię śwśw Perpetui i Felicyty, ale nie dałabym córce tak na imię. Podobnie jest ze św. Józefem. I wieloma innymi.
  • @Leosie, nie Lodzie.

    No, chcę! Ewentualnie Eugenie!

    Albo tę, co wybraliśmy 7 lat temu: Lee, czyli Lea.
  • Z Lea to się trzeba spieszyć za rok bedzie co druga tak jak teraz Lena.
    Coraz popularniejsze się robi to imię.
    Też chcialam Lee ale mąż się nie zgodził.
  • Silesia - właśnie, dziwne, że popularne w Pl, kiedy we Francji niemal znikło. Nam się podoba, mimo że popularne. Marceli też ładne, wcale nie udziwnione.
  • Haha, a u mnie syn za synem i nie dało.sie tej Lejka nazwać, chociaż zgoda byla pelna, co do tego imienia.
  • edytowano kwiecień 2016
    @Silesia - a nie jest tak, że to Marcel jest wydziwiony? Z moich informacji pozyskanych w USC wynika, że są imiona Marceli, Marcelin i Marceljan, a Marcel to zdrobnienie od nich.
    A weszłam tu, żeby Wam napisać, że właśnie powzięłam informację, że najmłodsze dzieco na moim osiedlu to Roman.
  • Romany to fajne chłopaki ;)
  • No, mi się to imię dość pozytywnie kojarzy. :-)
  • Z tą popularnoscia to różnie bywa.
    Ja chcialam najmłodszą córke nazwać Marysia. Rodzina oprotestowała. Została Julią.
    W klasie jest jedyna. W przeciwienstwie do czterech Maryś.

    W sumie nigdy nie kierowalismy sie modą czy popularnoscią. Ale tym, ze poprostu nam sie imie podobało. A potem sie okazywało, ze imie popularne.
    Bardzo wiec zwykłe i powszechne imiona mają wszystkie nasze dzieci.

    Ostatnio bardzo podoba mi sie imię Stefania.
    No i Marcjanna- imie mojej babci.
  • Uja jak możesz Józia niie lubić...jak poznasz naszego to się zakochasz...
  • ja tez jakos do Jozia nie moge sie przekonac.. chociaz w przypadku 3 klonow chlopcow pewnie wezmiemy pod uwage wszystko.. jedno imie dla chlopca mamy pewne..reszta pod rozwage..gorzej jak baby beda kolejne 3 :)
  • edytowano kwiecień 2016
    ja mam Jozia, prawie trzylatka.
    Mąz byl nieprzekonany, nawet zarejestrował go jako Krzyśka. Ja juz więcej meza nie przekonywałam, pomodliłam sie tylko (raz! to była chyba najskuteczniejsza modlitwa w moim zyciu hyhy) do sw. Jozefa, ze jak chce miec małego Jozka imiennika, to niech sam to załatwia.
    Po kilku dniach maz stwierdził, ze - niestety! ;-) - musimy zmienić imię w urzedzie, bo z małego żaden Krzysiek.
    W ogole reakcje rodzin były niezbyt miłe tak, jakbym dziecko miała nazwac np. hipopotamem albo jakims obrazliwym przydomkiem. Najbardziej szydziła pewna osoba, ktora teraz co roku 19 marca dzwoni i pisze czule zyczenia imieninowe dla 'najsłodszego Józiolka' :D
    I się imię w rodzinie odczarowało.
    Ja na Józia mowię Józio, Józiolek albo Joe.
    A on o sobie mówi - Jóźko!!! :P Lepiej nie mogl wymyslic :)
  • Najmłodszego synka nazywamy Józefkiem. Nikt lepiej nie zaopiekuje się nim po tamtej stronie jak tata Jezusa.
  • Jónio, Józiarło, Józiarenko, Józio, Józinek! ma już prawie pól roku. Udany osobnik. Zosia z cały przekonaniem twierdzi, że najpiękniejsze imię  ze wszystkich braci nosi. :)

    To ilu Józków w ubiegłym roku na forum przybyło? 
    Podziękowali 4Dorotak Polina annabe madzikg
  • Uhu, sporo :D
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • Mój Józio  (na którego brat najstarszy mówi "Józiek") skończył 2. stycznia pół roku :) kochany krzykacz z niego :) 
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • Nasz Jozek jest cudny lobuziak, aktualnie zwany rekinem z racji szybkiego plyniecia brzuchem po podlodze ;) imie idealnie do niego pasuje :)
    Generalnie kilka osób było przeciwnych temu imieniu i padały dziwne komentarze. 
    Mówimy Józiu, Józinek, a coś robi na opak to jest Józef z wykrzyknikiem ;)
    Podziękowali 1Skatarzyna
  • Mój ma 15 lat już...
  • Mi się imię Józef wydaje takie mocne,męskie ,że tak powiem imię z jajami.I nasz taki właśnie jest,bardzo konkretny facet.
  • Gdbym miała jeszcze syna to bym chciała Józefa, ze względu na świętego.
    A gdybym miała chłopaków bliźniaków to bym im dała imona Sławomir i Mirosław.
    A na drugie by mieli Józefa.
    Podziękowali 1ciapek
  • Nasz Ziózio kończy 4 lata za 2 dni ;)
  • kiedys chcialam.blizniakow.. Stefana i Jonatana :-)
  • Cóż...niektórzy to mają układy z Bogiem @MAFJa ;)
  • Nasz Józio...miałby teraz 4 lata
    :(
  • Dlaczego Józef? 

    Po pierwsze - kapitalny,mocny święty! 
    Po drugie - skoro sobie wybrał,zeby sie urodzić w wigilie Wigilii-No to prosze bardzo ;) 
    Po trzecie - chcemy,zeby imię występowało we wcześniejszych pokoleniach - tym razem padło na pradziadków. Stad będziemy chrzcić Józefa Ignacego. 
    Podziękowali 3Pompejanka Haku Joanna36
  • No, to jest niecałe 2 miesiące młodszy od mojego Józka. Mój też kawał chłopa i silny bardzo. Aż za bardzo czasami, bo w zabawach z młodszym rodzeństwem nie zawsze potrafi właściwie ocenić swoją siłę. Też go do ciężkich prac wykorzystuję ;)
    Podziękowali 1wielorybek
  • Nie czytałam całości ,ale to proste , dlaczego Józef - bo zaopiekował się Maryją mimo wszystko ,nie zostawił jej samej , bo był dobrym ojcem dla Jezusa ,takie imię zobowiązuje . Wierzę że człowiek o takim imieniu będzie dobrym mężem i ojcem
    Podziękowali 3wielorybek Pipijo ProMama
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.