Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Brawario: módlmy się przed jedzeniem!

13»

Komentarz

  • edytowano marzec 2017
    W zeszłym roku byliśmy z dziećmi ze wspólnoty na obozie w dużym ośrodku, gdzie na wspólnej jadalni było ileś grup. Najbardziej rozbawiła mnie oazowa młodzież (!) śpiewająca przed obiadem:
    Chrum mniam mniam mniam mniam mniam mniam,
    chrum mniam mniam mniam mniam (x2),
    pobłogosław Panie ten posiłek, który daje życiodajną siłę.
    Chrum mniam mniam mniam mniam mniam mniam,
    chrum mniam mniam mniam mniam. (x2)

    To naprawdę stare konie były, nie przedszkolaki. Nasi patrzyli na nich jak na kosmitów ;)

    Edit:
    Modlitw przed jedzeniem jest wiele, może lepiej wprowadzić taką mówioną, którą potem dzieci będą mogły wprowadzić we własnych domach i nauczyć jej rodziców bez zbędnego infantylizowania? Myslę, że więcej z tego będzie pożytku, niż z uczenia przyśpiewek.
    I warto zwracać uwagę, że Bogu mamy dziekować za dary i błogosławić Go za to, co nam daje, a nie prosić o pobłogosławienie pokarmów, bo one już są pobłogosławione, skoro mamy je od Niego :)
     

    Podziękowali 1Rogalikowa
  • W FSE jest modlitwa zaczynająca się od słów "Chrum chrum" ;)
    Podziękowali 1Cart
  • Pisaliśmy jednocześnie o tych chrumach.
  • Te chrumy i inne znane nam sprzed 20 lat z obozów harcerskich. :) Starzy też śpiewali, znaczy się kadra. Melodia "chrumów" była najpierw do piosenki z pląsu "Zum gare gare", jak ktoś może kojarzy...
  • O, to "zum gare gare" to takie o wielbłądach?
    Tak mi się wydawało, że chrum-chrumy mi coś przypominają i nie mogłam sobie przypomnieć co :)
    Podziękowali 1kowalka
  • Przecież jest "Benedicite".
  • @Cart&;Pud , o to,to!
    Podziękowali 1Cart
  • A przypomnisz, jak to szło?
    Kto co śpiewał i to opowiadanie tak mniej więcej.

    W sumie opowiadanie wystarczy, bo resztę chyba pamiętam:
    Poganiacze: Zum gare gare gare, zum gare gare
    Jakieś dziewczęta(?): Lala lala lala lala la
    wielbłądy: chrrr um pś

    Ale jaja!
    Mi to przeleżało gdzieś w szufladce w głowie z 30 lat nieruszane i nagle bum!
    Otworzyłaś wrota czasoprzestrzeni! :smiley: 
  • Serio spiewa sie przed jedzeniem  :| ?
  • Nie, no sorry, wcięłam się z tymi wielbłądami. Ich się nie śpiewa przed jedzeniem ;)
  • edytowano marzec 2017
    Cum gari gari, słońce nad prerią wschodzi pora zaprzęgać wóz. Zaprzęgaj żonę zaprzęgaj wszystkie dzieci pora wyruszać już. Cum gari gari ...
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.