Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Słuchajmy Tuska!

edytowano listopad 2007 w Polityka
fbtuskjpgsve1.jpg

- Skład mojego rządu to zespół ludzi świetnie przygotowanych. Mamy niezłe statystyki: ministrowie mają - statystycznie rzecz biorąc - sporo dzieci. - powiedział premier Tusk przedstawiając rząd.

Policzmy:

* Donald Tusk (PO) - prezes Rady Ministrów, przewodniczący Komitetu Integracji Europejskiej - 2 dzieci
* Waldemar Pawlak (PSL) - wiceprezes Rady Ministrów, Minister Gospodarki - 3 dzieci
* Grzegorz Schetyna (PO) - wiceprezes Rady Ministrów, Minister Spraw Wewnętrznych i Administracji - 1 dziecko
* Elżbieta Bieńkowska (bezpartyjna) - Minister Rozwoju Regionalnego - 3 dzieci
* Zbigniew Ćwiąkalski (bezpartyjny) - Minister Sprawiedliwości i Prokurator Generalny - 2 dzieci
* Zbigniew Derdziuk (bezpartyjny) - minister-członek Rady Ministrów - 4 dzieci
* Mirosław Drzewiecki (PO) - Minister Sportu i Turystyki - 2 dzieci
* Jolanta Fedak (PSL) - Minister Pracy i Polityki Społecznej - 1 dziecko
* Cezary Grabarczyk (PO) - Minister Infrastruktury - 2 dzieci
* Aleksander Grad (PO) - Minister Skarbu Państwa - 4 dzieci
* Katarzyna Hall (bezpartyjna) - Minister Edukacji Narodowej - 3 dzieci
* Bogdan Klich (PO) - Minister Obrony Narodowej - 2 dzieci
* Ewa Kopacz (PO) - Minister Zdrowia - 1 dziecko
* Barbara Kudrycka (PO) - Minister Nauki i Szkolnictwa Wyższego - 2 dzieci
* Maciej Nowicki (bezpartyjny) - Minister Środowiska - 2 dzieci
* Jacek Rostowski (bezpartyjny) - Minister Finansów - 2 dzieci
* Marek Sawicki (PSL) - Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi - 3 dzieci
* Radosław Sikorski (PO) - Minister Spraw Zagranicznych - 2 dzieci
* Bogdan Zdrojewski (PO) - Minister Kultury i Dziedzictwa Narodowego - 2 dzieci

Średnio 2.26 dziecka na ministra. To dwa razy tyle, co średnia krajowa :bigsmile:

Komentarz

  • :bigsmile::bigsmile::bigsmile:
  • [cite] Maciek:[/cite]Derdziuk czworo? Szacuneczek!

    <i>"No daj mi Derdziuk wódki, no co ci to stanowi? Ja nie mogę, muszę zawieźć tatowi"</i> - śpiewał Kazik.

    Do tego Derdziuk ma brata bliźniaka kapucyna - rektora seminarium kapucyńskiego w Lublinie.
  • Skąd Wy bierzecie te informacje nt. dzietności "osób publicznych". Czy o innych osobach również można się tego dowiedzieć?
  • www.sejm.gov.pl wiele informacji na temat wielu osób
  • banał ble ble ble Tusk zaufanie unikanie konfliktów więc jak chce sprawować władzę? Nowa Matka Teresa
  • Ludwik Dorn: PO kłamała rano i wieczorem podczas kampanii wyborczej i ma władzę
    Wypłaty Platformy



    Ludwik Dorn i Jarosław Kaczyński w trakcie sobotniej debaty w Sejmie fot. R. Sobkowicz


    Premier Tusk wygłosił najdłuższe expos?? w historii III Rzeczypospolitej, a chyba jedno z dłuższych w najnowszej historii demokratycznej Europy. Trzeba było bardzo długo mówić, żeby powiedzieć jak najmniej, a ta oszczędność, wręcz skąpstwo, jeśli chodzi o podanie obywatelom realnej treści, ma chyba dwie podstawowe przyczyny. Po pierwsze, realny plan rządzenia, który ma charakter dyskrecjonalny, nie nadaje się do tego, by go wyeksponować. Po drugie, brak umowy koalicyjnej, a to znaczy brak uzgodnień co do tego, co rząd naprawdę będzie robił.

    Są jednak w expos?? pana premiera konkrety i za wiele z nich trzeba go pochwalić. Otóż te konkrety to zapowiedzi, że rząd Donalda Tuska zrobi to, co już zrobił rząd Jarosława Kaczyńskiego albo też, że rząd Donalda Tuska zrobi to, co rząd Jarosława Kaczyńskiego zaplanował, wpisując to w projekt budżetu i programy rządowe. Zapowiedź podwyżek płac dla policjantów i nauczycieli? Ależ jest w ustawie o modernizacji policji i w projekcie budżetu. Odblokowanie procesu inwestycyjnego w budownictwie? Ależ jest tzw. reforma Barszcza w formie zgłoszonej w poprzedniej kadencji i ponowionej w tej inicjatywie ustawodawczej PiS oraz w rządowym (rządu Jarosława Kaczyńskiego) projekcie zmiany ustawy o zagospodarowaniu przestrzennym. Program "Boisko w każdej gminie"? Ależ jest w dokumentach rządu Kaczyńskiego tylko pod inną nazwą. Nacisk na połączenia drogowe między Wrocławiem i Poznaniem a Warszawą? Wprowadzenie dowodu osobistego z chipem? Odpowiednie projekty i decyzje zostały już wypracowane i podjęte, tylko realizować. Ale decyzje w tej sprawie podjął poprzedni rząd. I tak dalej, i temu podobne.
    Niestety, jeżeli od treści expos?? odjąć zapowiedzi realizacji programu rządu Jarosława Kaczyńskiego, pozostaje niewiele i to, co powiedziano, ma charakter niepokojąco ogólnikowy. Premier Tusk zakończył swoje wystąpienie cytatem z Norwida. Ale w jego expos?? zabrakło motta. Przychodzi mi na myśl jedno, bynajmniej nie poetyckie. W maju zeszłego roku premier Węgier Ferenc Gyurcsany po wygranych wyborach na zamkniętym zebraniu powiedział: "Kłamaliśmy rano, kłamaliśmy wieczorem. Nie ma niczego, z czego możemy być dumni poza tym, że mamy władzę". Otóż te dwa zdania powinny stać się mottem expos?? premiera Tuska. PO kłamała rano i wieczorem podczas kampanii wyborczej i ma władzę. Ale te ogólniki i to milczenie jest umieszczone w kontekście. Ma to być rząd wypłat, wypłat wobec tych grup interesu i środowisk, które umożliwiły PO dojście do władzy. Wypłata pierwsza to zapowiedź likwidacji abonamentu radiowo-telewizyjnego, co oznacza de facto likwidację radia i telewizji publicznych i oddanie wielomiliardowego rynku właścicielom TVN i Polsatu.
    Wypłata druga to zapowiedź powrotu do takich mechanizmów współpracy między państwem a prywatnym biznesem przy budowie autostrad, które działały z zyskiem dla prywatnych przedsiębiorców, a bez efektu w postaci autostrad przed 2006 rokiem.
    Kolejna wypłata ma postać ministra Ćwiąkalskiego i jego zdumiewającej deklaracji, że prowokacja policyjna (zakup kontrolowany, łapówka kontrolowana) ma służyć ostatecznemu potwierdzeniu przestępstwa. Innymi słowy, powiedziano prokuratorom, że tam, gdzie nie ma dowodów niezależnych, a istnieje tylko uzasadnione podejrzenie popełnienia przestępstwa, prowokacji policyjnej stosować nie wolno! To przypomina atak na instytucję świadka koronnego przypuszczony za rządów Leszka Millera przez minister Piwnik. Handlarze narkotyków i korupcjoniści, którym przez ostatnie dwa lata stało się w Polsce ciasno i źle, mogą odetchnąć z ulgą.
    Otóż p. Ćwiąkalski to nie tylko doradca prawny p. Krauzego czy adwokat p. Stokłosy. To także adwokat płk. UOP Brochwicza w procesach cywilnym i karnym, który p. Brochwicz mi wytoczył za określenie go jako uosobienie patologii służb specjalnych w III RP. Pułkownik Brochwicz, protektor ludzi z zespołu płk. Lesiaka w okresie, kiedy był wiceministrem w MSWiA, łącznik między p. Jarucką a posłem Miodowiczem podczas przesłuchań przed komisją śledczą, które doprowadziły do wyeliminowania Włodzimierza Cimoszewicza z ubiegania się o prezydenturę, jest jedną z bardziej mrocznych i niebezpiecznych postaci funkcjonujących w niejawnej sferze życia publicznego. A przecież wiceministrem w MSWiA został p. Witold Drożdż z ekipy byłego wicepremiera Tomaszewskiego, w owym czasie doradca wiceministra Brochwicza. Natomiast p.o. szefem ABW jest p. Bondaryk, także z ekipy Tomaszewskiego, także współpracownik i kolega płk. Brochwicza. Odnoszę wrażenie, że swego rodzaju awans grupowy środowiska, które uosabia p. Brochwicz, także jest swego rodzaju wypłatą.

    Fragmenty blogu internetowego

    Co kryje ten kolorowy papierek od gumy balonowej Donald Duck
  • postanowiliście założyć serwis informacyjny na temat rządowych posunięć??
  • Słyszałem, że ekolodzy z GrinPiS przykuli się do jakiegoś komina w proteście przeciwko samobójstwu Barbary Blidy.
  • A Krauze był zatrzymany???:shocked: Chyba coś ominęłam.

    Choc pewnie uważacie, ze tam sam układ siedzi, to proponuję poczytac orzecznictwo SN dotyczące podobnych przypadków jak Krauze.
  • Mi też się podoba, że tyle miłości nas otacza od wyborów. I nawet Samsonowi sąd uchylił wyrok, bo przecież za miłość nie wolno karać.
  • Uchylił i rozumiem przekazał do ponownego rozpoznania? I co to według ciebie znaczy?
  • A pamiętasz o co jest oskarżony?

    A towarzystwo, rzeczywiście nie od parady - w końcu sam pan Prezydenr jest jego znajomym.
  • Wiem, ze pewnie to ciebie boli i trudno przyznac, że Lechu K jest jego znajomkiem..., tak jak jego poprzednik. Nie odpowiedziałas mi czy pamietasz jakie miano mu postawic zarzuty?
  • znajomosc prawa nie ma nic wspólnego z tolerancją. Więc złosliwosc ci słabo wyszła :tongue:
  • nauczycielskie podwyżki

    A jeszcze kilka dni temu media obiegła informacja o znalezieniu oszczędności w budżecie cuda ludzie cuda.
  • Bo oszczędności znaleziono, ale w budżecie przyszłorocznym :cool:

    Zbigniew Chlebowski (PO) odpowiedział, że projekt budżetu przygotował rząd PiS.
    Przygotowaliście zły budżet dla szkolnictwa wyższego. W przyszłym roku szkolnictwo wyższe będzie otrzymywało znacznie większe nakłady - powiedział.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.