Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Kupię-sprzedam auto rodzinne

13468919

Komentarz

  • @tryk realnie kolo 15 tys, widzialem post Adalberta ale sie nie odezwal, pewnie sie urlopuje. Znaleźliśmy wstępnie samochód, który nam się podoba i jest w dobrej cenie ale dostepny bedzie dopiero we wrzesniu, a na rekolekcje jedziemy w nastepną sobote :/
  • Fajnie, kolega pytał.
  • Uuuuuuu...

    Temat rzeeeeka.
  • Czyli francusz poszedl
    jakie trasy
    miasto?
    Pozamiastem?
    Ile km rocznie
    jaki budzet?
    Nie wszystkie helmuty maja twarde zawieszenie
    lpg.cng.?
  • Np.
    Francuz c5
    ale uzywanie okreslenia miekki czy twardy jest subiektywne.autko cza jechac i doswiadczyc wrazen.
    10-15 to benzynka lub cos w lpg
    jak myslisz?

  • Altea xl1.8 ben?
  • Rozumiem, że auta pokroju PSA2 (807/C8) czy SGA (Sharan/Galaxy/Alhambra) są za duże?
  • @jukaa a jakie masz typy?
  • tryk powiedział(a):
    @jukaa  c4 pica
    Cos juz masz na oku? @jukaa ;
  • edytowano wrzesień 2016
    Dziń dobry.

    Wspominaliśmy jakiś czas temu, że przymierzamy się do sprzedaży naszego Peugeota 807, a że udało się zakupić "następcę", to niebawem będziemy wystawiać stosowne ogłoszenie, w którymś z serwisów ogłoszeniowych. Wcześniej jednak piszemy tutaj, bo może ktoś akurat szuka lub planuje w najbliższym czasie zakup.

    Peugeot 807 2.0 HDi 136KM (kod silnika RHR)
    Produkcja: 2007r.
    Skrzynia manualna - 6 biegowa
    Zarejestrowane na 7 osób (7 foteli)

    Wyposażenie - praktycznie wszystko oprócz xenonów i skórzanej tapicerki. W szczególności są:
    - elektryczne otwierane drzwi tylne
    - radio z dużym ekranem i nawigacją
    - fotele przednie "na prąd" (grzanie + ustawianie)
    - klimatronik 2 strefowy
    - tempomat
    - ABS, ASR i wszelakie inne 3-literowe skróty
    - hak

    Wszystko działa (klima również)

    Samochód kupiony w 2010 roku przez mojego ojca, a więc od 6-ciu lat w jednej rodzinie (u mnie od 2013).

    Aktualny przebieg to 121.000 (przy zakupie w 2010 miał  ~55.000).

    Samochód na tę chwilę nie wymaga żadnych "inwestycji". W czerwcu 2016 (przy ~115.000km) wymienione kompletne sprzęgło wraz z kołem dwumasowym (LUK). Ostatnia wymiana oleju przed wyjazdem wakacyjnym (Motul 8100 5w30 C2 przy ~117.000)

    Z wad - trochę obcierek/rys, losowo zacina się czytnik płyt CD w radiu.

    Do auta posiadam koła zimowe.

    Badanie techniczne do lipca 2017 (na przeglądzie bez uwag). Ubezpieczenie do sierpnia 2017.

    Szacunkowa/wyjściowa wartość auta to 20.000.

    Na koniec dwa zdjęcia (zrobione w lipcu). Samochód będzie do obejrzenia na miejscu (Warszawa/Konstancin) na początku października (obecnie jest "wyjechany" do Gdyni - jak ktoś z 3-miasta ma ochotę "pomacać" to przez kilka dni jest taka możliwość).




  • @Gregorius chyba mial coś do czynienia ze Scudo @Bea ale nie wiem czy tu zagl@Bea 

    @dużamama fajny wóz no i bez tych upiornych niby skór ;) A jaki ma rozmiar felg? Ile isofixow i jak rozmieszczone?
  • edytowano wrzesień 2016
    Wypada mieć świadomość, że sworznie na końcach wahaczy w tych samochodach są nie wymienne, a więc w przypadku wyrobienia się tego elementu, trzeba wymienić cały wahacz, co w przypadku jazdy po bezdrożach może mieć miejsce nawet raz do roku.

    Nie jest to cecha dyskryminująca pojazd, ale jak ma być bardzo tanio i po "dziurach" to w tym przypadku nie do końca idzie to w parze.
  • W Scudo czy w Twoim @dużamama? My potrzebujemy na dziurawe szutry auta.
  • @dużamama fajny wóz no i bez tych upiornych niby skór ;) A jaki ma rozmiar felg? Ile isofixow i jak rozmieszczone?
    Widoczne na zdjęciu to letnie 16". Zima 15" (również alu).

    ISOFIX jak dobrze pamiętam jest w bocznych fotelach środkowego rzędu. Fotele 3-ciego rzędu były dokupione osobno (i są "stety/niestety" właśnie skórzane, za to z podłokietnikami) i one z tego co pamiętam tez mają ISOFIX.
    Podziękowali 1wiesia
  • @Bea, Scudo ma najlepszy stosunek jakości do ceny.
    Weronka gdzieś pisała też o reszcie - można ją znów wywołać. Jeżdżą Scudo od kilku lat.
    My, jak nazbieramy, też chcielibyśmy przesiąść się na Scudo.
    (obecnie dokupiliśmy kanapę do Lancii i mamy 8-osobowy wóz)

  • edytowano wrzesień 2016
    Wiesia - co tu oszukiwać - w jednym i drugim. Cała rodzina tych aut jest tak samo skonstruowana. Zarówno EuroVany 1 (Peugeot 806, Fiat Ulysse, Lancia Zeta, Citroen Evasion) jaki i EuroVany 2 (Peugeot 807, Citroen C8, Lancia Phedra, Fiat Ulysse) oraz Scudo/Jumpy/Expert i pochodne.

    Wcześniej mięliśmy Lancię Zetę, także znamy temat. Chodzi mi tylko o to, że jak ktoś szuka samochodu skrajnie taniego, to moim zdaniem powinien takie rzeczy wiedzieć. Z kolei pojazdy w rodziny SGA (Sharan/Galaxy/Alhambra) często mają zajeżdżone skrzynie biegów i pierdyliadrowe przebiegi "dzięki" obiegowej opinii, że silniki TDi są nie do zajeżdżenia (te z z lat '90 owszem - później już różnie), a więc robią często jako "woły robocze" ciągając przyczepy z mixokretem i innymi ustrojstwami budowlanymi :)
    Podziękowali 1wiesia
  • @Bea  czemu scudo?
  • Scudo polecała chyba @manatta ;
    Nasi znajomi z 6 dzieci na wsi mazowieckiej (ale nie bardzo dziurawej) bardzo sobie chwalili również.
  • AB powiedział(a):
    307? 
    seat alhambra? ktoś tym jeździ?
    ford galaxy?
    zbieram opinie ;)

    Jeździmy alhambrą.Disel,kupiony z odzysku gdzieś z Włoch,15-letni,ale śmiga,super się prowadzi,miękko,lekko,wygodnie.Nie miałam problemu nawet w zimie.
    Ja tam nie jestem specjalistką od tej mechanicznej strony,ale mężu wciąż zadowolony,więc chyba ok :)
    Dla mnie,jedyny minus,to bagażnik mały,jak jedzie cała banda (7 osób),to juz z tyłu za dużo miejsca na bagaże,a nawet na wielkie zakupy nie ma.Jak dwa tylne siedzenia wolne,to łatwo je się składa i wtedy miejsca na toboły dużo.
  • @Bea mam siedmioletniego Scudo i nie narzekam. Relacja cena do tego co dostaje jest najlepsza na rynku
    Podziękowali 1Aneczka08
  • O, i to jest maksymalna pochwala, jaka mozesz uzyskac. Greg NIE NARZEKA!

    :)
    Podziękowali 4kociara jan_u manatta aqq
  • edytowano wrzesień 2016
    AB powiedział(a):
    307? 
    seat alhambra? ktoś tym jeździ?
    ford galaxy?
    zbieram opinie ;)
    plus vw sharan ta samo plyta podlogowa
    vw i seat grupa VAG
  • opel vivaro,ford transit,psa i toyota razem
  • edytowano wrzesień 2016
    AB powiedział(a):
    sharana mi odradzają... chociaż nie wiem dlaczego... ja się na prawdę na tym nie znam...
    Jak chcesz aby se dzieci gryzły kolana w ostatnim rzędzie albo zostaly zgniecone przy najmniejszej stłuczce od tyłu, to se kup Sharana, Alhambre, whatever

    Podziękowali 1manatta
  • AB powiedział(a):
    a jeśli NIE chcę diesla??? 
    to kup starą milicyjną Nyskę. W innym przypadku masz pecha, albo ewentualnie kupujesz paliwozernego amerykanca w stylu dodge, Chrysler, pojemnośc 2,7. niezłe OC  i AC zabulisz

  • Jeśli nie diesla to najsensowniejszą opcją zdaje się być silnik 2.3 w Fordzie Galaxy (tylko te samochody są z początku lat '00).
  • Moje dzieci nie gryzą kolan w alhambrze,przesada.
    Mimo,że najstarsza to już wielka panna,prawie mojego wzrostu i wcale nie chudzina,mieści się z luzem.
  • edytowano wrzesień 2016
    @AB w sharanie wózek wstawisz bez składania przy 6 fotelach, jak siedem to musisz złożyć

    ja mam ostatni rząd siedzeń w sharanie i na szybie nikt nie siedzi, kolan sobie nie gryzą, tylko ciut bardziej trzęsie
    jak trafisz to śmigasz, że hej

    i najważniejsze 15 k Ci wystarczy
  • AB powiedział(a):
    matko... to musi być takie trudne?
    @Gregorius czyli jestem na diesla skazana? auto będzie mieszkało cały rok na zewnątrz. Mieszkam w zabytkowej dzielnicy, gdzie jest kiepsko z miejscami do parkowania... muszę mieć możliwość wpakowania do auta wózka inwalidzkiego ze sztywną ramą (więc do peugeota 307 nie zmieszczę...), potrzebuję mieć 7 miejsc (bo większym sobie nie wyobrażam jeździć...), możliwość wpięcia 3 fotelików i budżet mak 15K...

    edit- z tego co wyżej wynika, że w ogóle bez sensu są te 7 miejscowe vany... zresztą, póki co nie mam nic i nie mam uprawnień  B) jeszcze mam szansę przecież ich nie zdobyć :P

    Benzyna mozna zagazowac
    Podziękowali 1Karolinka
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.