Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Dziękuję. Nie jem za jego zdrowie.

edytowano listopad 2007 w Ogólna
Po kampanii reklamowej przeciw piciu alkoholu przez kobiety w ciąży (i pomysłach ustawowego zakazu sprzedaży im alkoholu) przyjdzie czas na sprzeciw przeciw obżeraniu się:

Otyłość u ciężarnej może spowodować śmierć dziecka

Dzieci otyłych kobiet są bardziej narażone na zgon tuż po porodzie, który nastąpił w wyniku przedwczesnego pęknięcia błon płodowych - informują naukowcy z Danii na łamach pisma "Obstetrics and Gynecology". Według autorów pracy, ryzyko to dotyczy w największym stopniu wcześniaków.

Do takich wniosków doszli naukowcy kierowani przez dr Ellen A. Nohr z Uniwersytetu w Aarhus (Dania), którzy analizowali związek między otyłością w ciąży, a śmiertelnością noworodków. Zwracali przy tym uwagę na przedwczesne narodziny spowodowane różnymi czynnikami.

REKLAMA Ketchup light o obniżonej zawartości pomidorów

Większy odsetek zgonów odnotowano wśród noworodków urodzonych przez kobiety z nadwagą lub otyłe, niż przez kobiety, które w ciąży miały prawidłową masę ciała.

Noworodki, które urodziły się po przedwczesnym pęknięciu błon płodowych, były trzykrotnie bardziej narażone na zgon jeśli ich matka miała nadwagę. Z kolei otyłość w połączeniu z przedwczesnym pęknięciem błon płodowych zwiększała ryzyko zgonu dziecka 6- krotnie. Jak zaobserwowali naukowcy, wysoki wskaźnik masy ciała nie miał jednak związku ze śmiertelnością noworodków, które wprawdzie urodziły się przedwcześnie, ale nie z powodu pęknięcia błon płodowych.

Przedwczesne (tj. przed porodem) pęknięcie błon płodowych jest komplikacją, która dotyczy od 3 do 17 proc. ciąż. Zazwyczaj prowadzi do porodu. Jest to zjawisko zagrażające życiu płodu - z powodu zwężenia pępowiny i będące przyczyną infekcji macicy.

Zdaniem dr Nohr, wyniki te sugerują, że dzieci kobiet otyłych lub z nadwagą mogą być bardziej wrażliwe na skutki przedwczesnego pęknięcia błon płodowych. Ale potrzeba przeprowadzić więcej badań, aby to rozstrzygnąć i ewentualnie opracować metody minimalizujące ryzyko zgonu tych dzieci, konkludują badacze. (aka)

http://wiadomosci.wp.pl/kat,18032,wid,9418944,wiadomosc.html

Proponuję przymus ważenia się co miesiąc dla wszystkich ciężarnych, a przekroczenie indeksu BMI karać pięcioma latami więzienia i odebraniem praw rodzicielskich.

Komentarz

  • sęk w tym, że to wcale nie jest śmieszne
    ale Ty tego nie zrozumiesz, bo nie jesteś kobietą

    ---
    :bigsmile:
  • [cite] Torquemada:[/cite]
    Proponuję przymus ważenia się co miesiąc dla wszystkich ciężarnych.

    Trochę spóźniona ta propozycja, bo od wielu już lat pomiar masy ciała jest podstawowym badaniem na każdej wizycie kontrolnej w ciąży...
  • proponuję zbadać kolegę T_Q względem zawartości kobiecości w męskości. Może okazać się, że jednak rozumie np. zawartość 2,3 promila kobiecości w męskości pozwala zrozumieć co kobieta miała na myśli mówiąc " jestem potwornie głodna"
  • Jakby ktoś nie zauważył, zarówno tytuł wątku jak i mój komentarz pod tekstem to ironia.

    Równoległa dyskusja na ten sam temat toczy się na FF:
    http://forum.fronda.pl/?akcja=pokaz&id=1357515
  • Ja tylko nie zrozumiałam początku tekstu Torquemady. Czyzbyś uważał, że zalecenie, aby nie pic alkoholu tez jest dziwne? jakoś dziwne to zestawienie.

    "Po kampanii reklamowej przeciw piciu alkoholu przez kobiety w ciąży (i pomysłach ustawowego zakazu sprzedaży im alkoholu) przyjdzie czas na sprzeciw przeciw obżeraniu się:"
  • No to odchudzamy nasze Panie>>>>>>>>>>>>>.
    Dzień pierwszy kuracji dietą dr Budwig

    Pierwszego dnia terapii dietą dr Budwig pacjent nie powinien przyjmować żadnego pożywienia, poza ZJEDZENIEM 250 ml (1/4 l) ZMIELONEGO W MŁYNKU DO KAWY SIEMIENIA LNIANEGO z mieszanego z miodem oraz popijaniem świeżych soków owocowych (bez dodatku cukru!!!). W przypadku osób w bardzo ciężkim stanie, wskazane jest zastąpienie soków owocowych szampanem (winem musującym), który ze względu na swoja wysoką wartość energetyczną oraz przyswajalność stanowi natychmiastowo działające "lekarstwo" wzmacniające wyczerpanych chorobą pacjentów (można szampana dodać do siemienia lnianego).



    Dni następne

    Przed śniadaniem - 7:00 rano
    Każdego ranka na czczo zjeść 2 łyżeczki świeżo zmielonego siemienia lnianego zmieszanego z letnim jogurtem lub maślanką.



    Śniadanie - 8:00 rano
    Muesli z płatków śniadaniowych* z dodatkiem 2 łyżek stołowych oleju lnianego, miodu i świeżych sezonowych owoców i orzechów**. Do tego dodać 8 łyżek stołowych pasty (można ja zjeść zmieszana z muesli, albo oddzielnie). Przed posiłkiem można wypić herbatę czerwoną, zieloną lub czarną (bez sztucznych dodatków). Nie pić po jedzeniu przynajmniej przez pół godziny.
    *ale nie tych wysoko przetworzonych, produkowanych z wykorzystaniem jednego z najbardziej szkodliwych olejów - palmowego i koniecznie bez dodatku cukru!!!
    **za wyjątkiem orzeszków ziemnych niebezpiecznych ze względu na zawartość bardzo szkodliwych anatoksyn - promotorów guzów nowotworowych!!



    Napój przedpołudniowy - 10:00 rano

    Szklanka świeżego soku z marchewki, buraka, selera lub jabłka ( składniki mogą być zmieszane w dowolnych proporcjach, wskazane jest nie unikanie żadnego z nich).



    Obiad - 12:00

    UWAGA! Ważne jest spożycie potraw w podanej kolejności, najlepiej z zachowaniem 10-minutowych przerw między nimi!

    Sałatka - surówka: zielona sałata, kapusta biała lub pekińska z dodatkami w zależności od sezonu (marchewka, kalarepka, rzepa, rzodkiewka, kalafior, brokuły...) w sosie na bazie pasty ( można dodać do pasty musztardy, octu jabłkowego, miodu, czosnku, szczypiorku, pietruszki czy chrzanu).

    Gorący posiłek - warzywa i ziemniaki gotowane na parze albo ziarna (brązowy ryż, kasza gryczana albo jaglana), również z dodatkiem pasty lub zrobionego na jej bazie sosu, np. majonezowego (ale bez dodatku majonezu sklepowego!!!!). Bardzo korzystne jest doprawić potrawę ziołami, szczególnie kminkiem, szczypiorkiem czy pietruszką.

    Deser - świeże owoce ( inne niż spożyte przy śniadaniu) z dodatkiem pasty, tym razem przyrządzonej jako sos owocowy bez miodu z sokiem z cytryny, wanilią i jagodami.



    Napój popołudniowy - 16:00 po południu

    Mała lampka wina (bez konserwantów) lub lepiej szampana albo szklanka świeżego soku owocowego wzbogaconego 1-2 łyżeczkami świeżo zmielonego siemienia lnianego i miodu.



    Kolacja - 18:00 wieczorem

    Ciepły posiłek na bazie kaszy lub płatków gryczanych, owsianych albo sojowych najlepiej w zupie jarzynowej albo w postaci placka z sosem ziołowym, oczywiście na bazie pasty.

    po takiej diecie złożyliby mnie w trumnie
  • [cite] Maciek:[/cite]
    [cite] jola:[/cite]ale Ty tego nie zrozumiesz, bo nie jesteś kobietą
    Ale argument, no normalnie spadłem z krzesła! :rolling:
    ależ to nie argument, to samo życie

    ---
    :bigsmile:
  • [cite] RudaAnka:[/cite]Ja tylko nie zrozumiałam początku tekstu Torquemady. Czyzbyś uważał, że zalecenie, aby nie pic alkoholu tez jest dziwne? jakoś dziwne to zestawienie.

    "Po kampanii reklamowej przeciw piciu alkoholu przez kobiety w ciąży (i pomysłach ustawowego zakazu sprzedaży im alkoholu) przyjdzie czas na sprzeciw przeciw obżeraniu się:"
    Z żadną używką nie należy przesadzać. Natomiast antyalkoholowa kampania reklamowa zrównywała matki od czasu do czasu pijące lampkę wina z nałogowymi pijaczkami. Wszędzie potrzebny jest zdrowy rozsądek.
  • Trzeba też wziąć pod uwagę fakt, że jedne kobiety mają lepszą a inne gorszą przemianę materii, do tego dochodzi waga przed zajściem w ciążę i chyba też skłonności genetyczne. Ja najwięcej przytyłam 18 kg po czwartym dzieciątku, co przy moim 156cm wzrostu, to troszkę dużo. Potem przy kolejnych trzech ok. 15 kg. Mam jednak to szczęście, że po ok. 1,5 roku, po każdym dzieciątku wracam do mniej więcej stałej wagi. Na przełomie tych prawie 18 lat jestem o 5-8 kg więcej. Ale są kobietki, które nie mogą wrócić i cóż... myślę, że przecież mążowie kochają nas tak samo - jak nie mocniej:wink:. I drodzy panowie, tak mi się wydaje, że cięzko zrozumieć te chęci apetytowe mamusiek z brzuszkiem, to po prostu trzeba przeżyć, a wy raczej nie macie szans:tooth:
    Troszkę też samokontroli z tym co jemy- i do przodu:thumbup:
    K
  • RAFALE!coś nie bardzo znasz się na odchudzaniu bo po kuracji siemieniem lnianym ma sie okazję prędzej przytyć niz schudnąć :rolling:
  • [cite] Torquemada:[/cite]
    aby nie pic alkoholu tez jest dziwne? jakoś dziwne to zestawienie.

    "Po kampanii reklamowej przeciw piciu alkoholu przez kobiety w ciąży (i pomysłach ustawowego zakazu sprzedaży im alkoholu) przyjdzie czas na sprzeciw przeciw obżeraniu się:"
    Z żadną używką nie należy przesadzać. Natomiast antyalkoholowa kampania reklamowa zrównywała matki od czasu do czasu pijące lampkę wina z nałogowymi pijaczkami. Wszędzie potrzebny jest zdrowy rozsądek.

    Tylko, że tekst przez ciebie wklejony, nie mówi o tm zeby nie jesć, bądz stosowac drakońskie diety, a jedynie o badaniach jakie prowadzone są nad związkiem otyłości kobiet w ciązy ze zdrowiem ich dzieci. Otyłość to nie 2 kg nadwagi. Niestety nadal wśród niektórych kobiet pokutuje przekonanie, że można jesc bez rzadnych ograniczen.

    Poza tym co do alkoholu, nie ma ustalonej dawki od której jest on szkodliwy dla dziecka. Waidomo jednak, że nawet niewielka ilość, ale spożywana co dziennie może doprowadzic do FAS.

    Zdrowy rozsądek jest ważny, ale nie każdy go posiada, akcje społeczne mają uczulać na pewne problemy i chyba dobrze, że się tak dzieje. Jeszcze całkiem niedawno byli lekarze, którzy twierdzili, że gorszy od palenia jest stres wywołany jego rzuceniem....
  • @ Piotr i Kasia:

    niby masz rację z tą przemianą materii, ale kobiety które znam i mają problemy z nadwagą naprawdę nie zwracają w ogóle uwagi na to co jedzą. I nie chodzi tu o rzadne diety i odmawianie sobie wszystkiego na każdym kroku, a jedynie na nieobżeraniu się wszyskim co popadnie. Trochę samokontroli.

    Pewnie masz rację, że mężowie kochają nas niezależnie od naszej wagi, ale ja tam lepiej się czuję jak jestem szczupła i wysportowana. Co prawda głównie sobie obiecuję, ze wreszcie zacznę cos robic, a w praktyce wychodzi niestety róznie...
  • [cite] RudaAnka:[/cite]Poza tym co do alkoholu, nie ma ustalonej dawki od której jest on szkodliwy dla dziecka. Waidomo jednak, że nawet niewielka ilość, ale spożywana co dziennie może doprowadzic do FAS.
    No właśnie - pita codziennie. Natomiast reklamaradiowa mówiła o okazjonalnym wypiciu lampki wina na imprezie rodzinnej. A znając tendencje naszego państwa oraz Unii Europejskiej do wtrącania się w życie obywateli, można się spodziewać za kilka lat kampanii przeciw obżeraniu się w ciąży i ustawowego zakazu podawania ciężarnym frytek w fastfoodach.
  • Ja tej diety nie wymyśliłem>>>>>>Dzień pierwszy kuracji dietą dr Budwig
  • tylko ze to jest dieta odchudzajaca a takowych w ciazy stosowac nie wolno. co najwyzej przed lub po :(
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.