Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Problemy okresu noworodkowego i niemowlęcego

1467468470472473501

Komentarz

• zajrzyj w gardło czy nie angina.choć wtedy to raczej by tak 39 i powyżej była
    Podziękowali 1annabe
  • U nas była angina. Trzy dni nie spadała gorączka mimo leków. Skończyło się antybiotykiem, ale zadziałał od razu.
    Podziękowali 1annabe
  • No gardło ma zapchane ale kaszle tak bardziej krtaniowo. Ja mu niestety nie zajrzę  :/ nie da sobie zobaczyć. Chyba  z lekarzem zakombinują. Choć starsi tez tak kaszleli i przeszło im.
  • @annabe, U mnie to była mononukleoza, czyli bardziej skomplikowana angina.
    Podziękowali 1annabe
  • U nas byl taki wirus w zeszłym tygodniu. Niezbijalna gorączka i zawalone gardło strasznie. Najgorzej bylo z Hiacynta bo jej sie zbieglo z zabkowaniem i ak goraczkowala z piec dni ale juz jek przeszlo. Tyle ze u nas sie obeszlo bez lekarza za to u znajomych przy tym wirusie zapalenie płuc wyszlo i najmniejszego w wieku naszej Hiacki. Osluchac bym poszła dla spokoju.
    Podziękowali 1annabe
  • Napiszę bo parę osób pytało :smile: Jesteśmy po wizycie u okulisty. Nierówność źrenic sama się naprawiła już jakiś czas temu. Czy to modlitwa do św.Rity? Czy to były skutki uboczne kropli? Nie wiem. W każdym razie Pani mówiła że nie słyszała o takich skutkach. Co do ropy to zrobiliśmy posiew i mam masować. Byłyśmy w Optegra i muszę przyznać że nie spodziewałam się takiej miłej i profesjonalnej wizyty. Mam nieco inne doświadczenia :wink: z okulistą syna.
  • @annabe, nasz Józek tak miał. Dopiero od 4 doby temp dała się zbić. A właśnie na 5 dobę był zdrowy tylko... Osłabiony. Lekarka ostrzegała że beda go bolec nogi i może nie chcieć chodzić. Było super :D 
    Tak czy siak, zaprowadziłabym go do lekarza sprawdzić ucho, gardło, ew siki.
    Podziękowali 1OlaOdPawla
  • U mojej córki też bylo podobnie. Gorączka przeszła po 3,5 dnia, crp w trzecim dniu wynosilo 50, trzy dni później 12. Myślałam, że obejdzie się bez antybiotyku, ale na RTG widać było ze zaczyna schodzić na płuca więc się nie udało...
  • @awia a Optegra to jest na Jasielskiej wlasnie?
  • Była. Teraz jest na Wenecjańskiej.
  • Widzę, że lekarka, która nas kiedyś z pierworodnym-niemowlakiem przyjmowała nadal tam pracuje. Bardzo miło wspominam tę wizytę.
  • Sinienie i bezdechy przy płaczu u 4,5 latka? Co i gdzie szukać? I nie chodzi o histerię a o zwykły płacz typu boli czy smutno mi...
    Kiedyś były tylko przy histeriii. Teraz coraz częściej.
    Martwię się..
    Ze dwa lata temu ech robiłam i było ok.
    Gdzie jeszcze szukać? Czy raczej przywyknąć?
    Mądrzejsi jesteście
  • Bea powiedział(a):
    Sinienie i bezdechy przy płaczu u 4,5 latka? Co i gdzie szukać? I nie chodzi o histerię a o zwykły płacz typu boli czy smutno mi...
    Kiedyś były tylko przy histeriii. Teraz coraz częściej.
    Martwię się..
    Ze dwa lata temu ech robiłam i było ok.
    Gdzie jeszcze szukać? Czy raczej przywyknąć?
    Mądrzejsi jesteście
    @Bea moja roczniaczka tak ma. Raz aż mi się wiotka zrobiła,zbladła bardzo i zsiniały jej usta i zasnęła od razu.Bylam przerażona.
    Potem poczytalam dużo o tym i piszą mądrzy,że to nie jest groźne tylko groźnie wygląda,że wyrośnie.
    W badaniu pediatra nic zlego nie stwierdził.
    Moi bracia już dorośli też we wczesnym dzieciństwie tak mieli i wyrośli więc wierzę i czekam.
    Podziękowali 1Bea
  • MonikaN powiedział(a):
    @annabe, U mnie to była mononukleoza, czyli bardziej skomplikowana angina.
    Hmmmm, mononukleoza to choroba wirusowa, angina bakteryjna.
  • Mala ma wysypke w postaci sporych grudek od pachy do połowy boku. Jest tego sporo, pojawiło się w jeden dzień. W środę jeszcze nie miała. Nie drapie się, wysypka jest jasna, brak innych objawów. To może być coś zakaźnego? Nie znam się w ogóle na chorobach wieku dziecięcego, a mamy się dzis spotkać z grupka dzieci. Nie chciałabym nikogo zarazić :(
  • Młoda od trzech dni tylko gorączka do 39 i wodnisty gil. I to jedno i drugie cyklicznie. Nie cały dzień.
    Dziś dwie kupy konsystencji glutów połkniętych i smrodu rota...
    Wyłażą jej trójki z głowy - może być?
    Martwić się czy czekać?
  • Bea powiedział(a):
    Młoda od trzech dni tylko gorączka do 39 i wodnisty gil. I to jedno i drugie cyklicznie. Nie cały dzień.
    Dziś dwie kupy konsystencji glutów połkniętych i smrodu rota...
    Wyłażą jej trójki z głowy - może być?
    Martwić się czy czekać?
    Ząbkuje znaczy? :wink:
    Często dzieci przy ząbkowaniu mają i wodnistego gluta,i gorączkę i bardzo luźną kupę.
    Dałabym coś przeciwbólowo-przeciwgorączkowego,bo ten ból zębów fajny nie jest,a razem z gorączką to już męczarnia.
    Podziękowali 1Bea
  • Muszę bo się uduszę. 

Mam już dość. Po każdej nocy wstaje taka zniszczona ze już nie mam siły. Jedynym moim marzeniem jest polozyc się wieczorem i przespać ciągiem choć z 6h.. 
    moja jakość życia spada coraz bardziej. Karmienie mnie męczy. Meczy mnie to ze ten mój ponad roczniak budzi się co chwila i wisi całą noc na mnie. 

I meczy mnie to ze nie wiem co z tym zrobić. Wstaje rano i już tak nerwowa jestem przez to zmęczenie. Najchętniej bym go odstawiła, tylko ze jeszcze się diagnozujący z jego zaburzeniami karmienia i boje się zabrać mu moje mleko  :(
    Podziękowali 1wiesia
  • Miałam taką noc. Nie dałam Ulce cycka. Darła się łącznie ze 4 godz. W przerwach po kilkanaście min siły zbierała...
    Nie wiembjak to przeżyję ale muszę się jej z łóżka pozbyć.
    Karmienie nie tyle mi przeszkadza co konieczność calonocnego wiszenia na mnie
    Podziękowali 1madzikg
  • A mi już przeszkadza  :( wszystko mnie boli po całej nocy cycania. 
  • A nie bierzesz pod uwage odstawienia z nocnego cycania? 
    Podziękowali 3Bea Agnicha tymka
  • edytowano marzec 2018
     @annabe, doskonale rozumiem, u nas teraz 10 pobudek.... Co noc.
    Dwie noce mieliśmy po 4 pobudki, co to byla za radość! 
    Teraz chcialam odstawiac na noc, ale ma gluty. Idealnie by było 3 x karmienie w dzień i 0 w noc. 
    Tez juz padam, bo mamy po 10 i więcej pobudek na każdą noc od 6 miesięcy. 

I te ból kręgosłupa po wstaniu, heh.

Mój coś tam je, ale bardzo małe ilości. U nas był taki schemat, u najstarszego, zabralam mleko całkowicie, zaczął jeść. Tylko tyle się nie budzil co najmłodszy, tak ze 3x noc.

• Dołączam do zacnego grona "cycających nocnych bachorków" nie mam siły ani na to żeby karmić dalej, ani na to żeby odstawić. Taki paradoks. Teraz walczymy z grypą u dwójki najmłodszych. Już ponad tydzień to trwa. Zbieramy się właśnie na badanie bo na dyżurze jest nasza pediatra i kazała przyjechać. Dzisiaj nastąpiło u nich pogorszenie i prawie 40 gorączki. Młody chyba ma coś z uszami. Zobaczymy...
  • @chabrowa nigdy tego nie robiłam  :/ Jak już odstawiałam to zupełnie. Nie umiem chyba tak odstawić?!  

Nie bardzo mam co mu dac w zamian...albo mi się wydaje.. już nawet się kilka dni temu przełamałam i kupiłam jedną saszetkę mm w nadziei ze jak go napoje na noc to będzie lepiej spał. Niestety nie wypił ani kropli. Mężowi tez się nie udało a na dodatek przestał pic wodę z butelki- zraził się jakby po tym mleku. 

Czuje się jakbym nic nie umiała przy tym dziecku  :(
  • Czy to normalne dla rocznego dziecka ze rzuca się w histerii na podłogę?! Nakarmiłam go właśnie, zjadł banana, napił się z piersi i jak go postawiłam to on rzut na ziemie i się wygina w różne strony. To dziecko mnie coraz bardziej zaskakuje. 
    Podziękowali 1wiesia
  • Moj na podloge sie nie rzuca, ale jak cos jest nie po jego mysli, to siedzac na podlodze nagina glowe do kolan, rece przy buzi i ryk.

Moj sie sam odstawil od piersi, chyba ciaza tak zadzialala. Tylko on zarlok, dla niego cycek to byl taki przecinek miedzy konkretnym jedzeniem.
  • Na żadnego mojego syna nie podziałała ciąża.., żaden się sam nie odstawił z tego tytułu.  :s
  • U mnie to pierwszy raz, kiedy karmienie z ciaza sie zbieglo. Nie mam porownania.
    Podziękowali 1MAFJa
  • moj ma 15mcy i od kilkunastu tyg sie rzuca na podloge @annabe. Podnosze przytulam, zajmuje uwage czyms innym. Ew. nazywam uczucia ;)

Mysmy dzieci na noc odstawiali ponizej roku. A z piersi pily prawie 2lata. Dziewczyny.
    Z chlopakiem nie mamy sily na awantury nocne, tacy zrypani jestesmy.
    Teraz od 2 nocy budzi sie 1x lub wcale! Ale jest w trakcie choroby... (bez goraczki wiec moze sie ogarnal?) WolalBym by byl zdrowy i sie budzil ;)
    Podziękowali 1tymka
  • wprowadzilismy mu spanie z przytulanka.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.