Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

poszukiwane miejsce do wakacjowania

edytowano marzec 2014 w Ogólna
Tak jak w tytule - szukam miejsca, w które mogę wywieźć dzieci na miesiąc (względy zdrowotne). Zależy mi na kilku rzeczach:
1. Tanio
2. Blisko natury
3. Tanio
4. Nie pada na głowę (namiot odpada)
5. Tanio
6. Jest dostęp do kuchni lub obiady domowe
7. Tanio
8. Wskazany dostęp do pralki (jak na miesiąc to nie mam tyle ciuchów, ani tira do przewiezienia)
9. Tanio

Jakieś pomysły? Tylko nie piszcie, że do nieba to wyślą mnie zbliżające się od wschodu wojska...
«1345

Komentarz

  • Aha - chodzi mi o termin bez szkoły - lipiec lub (i) sierpień.
  • A tereny? Górskie czy morskie?
  • Ostatnio odkryłam fajną kwaterę w Zębie (góry) - spełnia warunki :) i gospodarze bardzo prorodzinni
  • tanio, góry, 6 km do dziecięcego uzdrowiska, kuchnia, ew domowe obiady są, cisza, mili gospodarze, z gospodarstwa: jaja, sery, mleko, itp
    http://balucianka-beskidniski.pl/

  • Jaki ciekawy wątek.
  • Może ma ktoś namiary na sprawdzony nocleg w olicach Augustowa ?.
  • Bałucianka the best.
  • A gdzieś na Kaszubach? Coś, ktoś, gdzieś? Najlepiej domek na ok. 10os.
  • Jak ktos zdecyduje sie do Bałucianki, to zapraszam do siebie na grilla.  My po drugiej stronie góry mieszkamy. 
    Mogę zaproponować ciekawe miejsca w okolicy. 
    :-SS
  • Ja szukam miejsca pod namiot, ale przy gospodarstwie agroturystycznym.
  • Może jakaś wymiana pólnocno-południowa. My raczej nie wchodzimy w rachubę - niestety
  • Ja jak zwykle zapraszam do Truskawkowa!!!
  • Pod namiot też zapraszamy,trawnika u nas nie brakuje
  • IdaIda
    edytowano marzec 2014

    Mogę polecić hotelik prowadzony przez  Zgromadzenie Zakonne Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia , nazwa "Loretto", w samym sercu uzdrowiska Rabka-Zdrój.

    Warunki znakomite, schludnie, komfortowo, obiekt dość nowy.
    Obiady sprzedawane na miejscu, smaczne, gotowane przez siostry, cena: 16 zł za dwa dania oraz 8 zł za dwudaniowe połóweczki obiadów (dla młodszych dzieci połówka powinna wystarczyć).

    Można korzystać ze wspólnej dla gości kuchni i jadalni, jest lodówka dla gości, naczynia, sztućce do dyspozycji. Śniadania i kolacje samemu się tam przyrządza.

    Są pokoje z łazienką i bez (wspólna na korytarzu - wtedy taniej).
    Kiedy pada -  można korzystać ze świetlicy, są tam zabawki.

    Dostęp do pralki - tylko za opłatą, siostry zabierają rzeczy do prania.

    Do dyspozycji ogrodzony ogród z fajnym placem zabaw dla dzieci, dużą piaskownicą i altaną dla rodziców.

    Oczywiście jest też kaplica, nie trzeba daleko chodzić na Msze Św.
    Przepiękne górskie widoki (ośrodek umiejscowiony jest na wzgórzu), wspaniałe powietrze, łagodny klimat  korzystny zwłaszcza dla dzieci, które mają częste infekcje gardła czy astmę.


    Co do cen za pokoje: w przypadku małych rodzin koszt 38 zł za dorosłego i 28 za dziecko za pokój z własną łazienką (czyli wersja najdroższa z możliwych).
    Ale znajoma rodzina  wielodzietna wynegocjowała niższe ceny - za dwupokojowy apartamencik z własną łazienką zapłacili ok 22 zł na dobę od osoby.

    W pobliżu piękny, zadbany Park Zdrojowy a w nim tężnie solankowe gdzie można  za darmo wdychać rozproszone kropelki uzdrawiającej rabczańskiej solanki (ale ponoć tylko przez 10 minut na jeden raz). W Parku jest też wiele atrakcji dla dzieci, ścieżka zdrowia, kilka placów zabaw, boisko do siatkówki, kort tenisowy i takie tam.

    Niedaleko hoteliku sióstr jest również Dom Zdrojowy, w którym można sobie zaklepać zabiegi lecznicze (np. solankowe inhalacje gardła, kąpiele perełkowe, pobyty w jaskini solnej i inne rzeczy) i to za darmo, na NFZ - tylko trzeba dużo wcześniej załatwić skierowanie od swojego lekarza i poustalać terminy.

    Poza tym są tam jeszcze piękne szlaki turystyczne dookoła Rabki, niektóre do pokonania nawet z małymi dziećmi (przynajmniej fragment) a popularna droga na "Banię" to łatwizna nawet dla maluchów.

    Telefon do siostry zajmującej się rezerwacją: 79 79 07 322.
    Terminy trzeba zamawiać raczej już. A gdyby nie było miejsc, to można dopytać o kontakt do sióstr, które mają podobny obiekt nieco powyżej, trochę starszy budynek ale też bardzo miło.

  • Byłam w Krasnobrodzie na koloniach :D
  • O! Dzięki! Idę myśleć :)
  • Krasnobrod jest super!
  • @KlaudiaX5
    - niech zgadnę ....... Lubatowa !
    Bingo ?
  • Agnieszko Ty to do Trzebnicy miałaś przyjechać:)),jak mało Wam będzie atrakcji to do Wrocławia szynobusem(25 km).

  • A skąd jesteś? Może na wymianę, z jakąś inną rodziną? NP. my jesteśmy z centrum Poznania.
  • przyznam, że ja też jestem trochę z .... Egiptu

    mama mówi, że będąc tam zaszła w ciążę ze mną :-)
  • IdaIda
    edytowano marzec 2014

    Jeśli chodzi o wakacje nad morzem, to mam taki kontakt:

    http://apartament-smyka.nadmorze.pl/apartamenty/apartamenty.html


    W Kołobrzegu - śliczny, komfortowo urządzony 60 metrowy apartament (bardzo wygodne łóżka), wszystko urządzone jak w domu: jest pralka, żelazko, deska do prasowania i suszarka - można pranie suszyć w ogródku; kuchnia wyposażona we wszystko co potrzebne, jest nawet mikrofala, zmywarka i ciśnieniowy ekspres do kawy (mniam, mniam - efekt jak w kawiarni), TV i radio, oczywiście są ręczniki, pościel, są zabawki dla dzieci, biblioteczka, do dyspozycji zestaw plażowy: leżaki, koce, parawan.

    Apartament jest urządzony z myślą o dzieciach, jest na parterze i ma wyjście na ogródek (zagrodzony), w którym jest piaskownica i stół (część gości może tam jadać, jeśli nie zmieszczą się w jadalni, albo też np. dzieci mogą jeść przy ławie siedząc na sofie ).

    Jest nawet krzesełko do karmienia dla maluchów oraz wanienka i łóżeczko turystyczne dla niemowlaczka (na życzenie).

    Do morza 300 metrów. W pobliżu plaża dla dzieci, strzeżona przez ratowników siedzących na wieży oraz patrolujących w łódkach.  Jest placyk zabaw dla dzieci na tej plaży. W tej okolicy dla dzieci jest płytkie dno.

    Apartament jest na strzeżonym osiedlu (kamery, ochrona, szlaban i takie tam bajery).

    Zaplanowany jest pod 6 osób, ale właścicielka zgodziła się kiedyś na większą liczbę osób (tyle, że trzeba wtedy zaopatrzyć się w materace dmuchane, które spokojnie można rozłożyć w dużym salonie.

    W poprzednim linku były fotki mieszkania a w tym jest opis:

    http://apartament-smyka.nadmorze.pl/oferta/oferta.html


    Co do cen: do końca czerwca 200 zł za dobę, niezależnie od liczby osób. Lipiec, sierpień - 270 zł za dobę, ale właścicielka mówiła, że jeżeli zamówi się termin parę miesięcy przed wakacjami, to może wynająć za 200 zł za dobę nawet w ścisłym sezonie. Czyli wtedy wychodzi ok 30 zł za osobę przy 6 osobach a jeśli osób będzie więcej - to jeszcze taniej. Można negocjować zniżki ze względu na dzieci. Właścicielka jest bardzo miła.



    A w samym Kołobrzegu warto zwiedzić Muzeum Oręża Polskiego - bardzo ciekawe i edukacyjne, Latarnię Morską, Słone Miasto i wiele innych atrakcji, o których piszą w internecie, np tutaj:

    http://www.polskaniezwykla.pl/web/place/search,1,-1,-1,950026,-1,-1,-1.html


     
    Polecam też "Bastion" - Centrum Atrakcji Wojskowych, wielka frajda dla chłopaków, jest tam hurtownia rozmaitych akcesoriów i ubrań wojskowych i można pooglądać wojskowy sprzęt pancerny, co do przejażdżek np. czołgiem - ceny wysokie niestety.

    http://www.bastion-panzer.com.pl/


  • Baza pod Lasem, Smołdzino, nad morze niecałe 10min autem. Byłam tam z moją rodziną, siostra ze swoją, pod namiotami. Dla dzieci super frajda. O otulinie lasu i pól, obok konie, prysznice, wychodki, kuchnia pod wiatą, miejsce na ognicho (codziennie+gitara). Właściciele sami mają 4 dzieci. 
    W miejscowości w ośrodkach były też ze swoimi rodzinami @Wanda i @Predikata. Bardzo piękne miejsce :-)!
  • edytowano marzec 2014
    Ja tez byłam, tylko pod namiotami jest, a to odpada dla mamaa
  • Polecam Zwierzyniec na Roztoczu.
  • @Adalbert --nie , Nie Lubatowa:-) Zgaduj dalej ;-)
  • @KlaudiaX5 to ja się kiedyś na kawę wproszę, bo to rodzinne okolice mojego męża :-)
  • @KlaudiaX5 - podejmuję wyzwanie ... ma być za górą .... Klimkówka !
  • Ja mam sprawdzoną kwaterę w Białowieży - u miejscowych gospodarzy (bardzo lubię gdzieś pojechać i pomieszkać u miejscowych), nadzwyczaj sympatyczni ludzie - nie raz szliśmy do nich o jakiś drobiazg zapytać, a kończyło się na dłuuuuuuuugiej rozmowie przy herbacie. Ceny były całkiem przystępne. Pani świetnie gotuje, cenowo też wychodziło niedrogo. 
  • Marcelino - tereny dowolne, włącznie z wioską pod Poznaniem.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.