Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

gry komputerowe

edytowano październik 2009 w Pomagajmy sobie
córka 9 letnia chce dostać grę komputerową na urodziny, proponuje sims, uważam, że jest to nieodpowiednia gra dla dziecka 9-letniego. proszę o info na temat innych gier strategicznych odpowiednich dla dziewczynki w tym wieku. dziękuję.
«1

Komentarz

  • W tym wieku już? Czy to nie przesada? Proponuję "Tux Paint" jeśli już coś na komputer.
  • nawet nie wiedziałam co to za gra (usłyszała o niej w szkole), ja wogóle nie gram - chyba że tetris :smile:
    kupiłam jej kilka programów do nauki (porusz umysł itp.)
    może inne gry/programy dla niej - chce coś na komputer
  • Sims zrobi jej wodę z mózgu. Dorosłym robi, a co dopiero 9 letniej dziewczynce. Niestety nie wiem co polecić... Wiem co odradzić :bigsmile:
  • Ja wątpię czy gry komputerowe są w ogóle dzieciom do czegoś potrzebne, czy przyniosą realne dobro (poza grami logicznymi).

    Co do gier agresywnych to polecam tę publikację - daje do myślenia.

    Przy kupnie nowej gry mającej duże wymagania co do sprzętu może się okazać, że komputer tej gry "nie uciągnie".
  • Mam uproszczonych simsów w telefonie, nie wiedziałam co to jest, ale jak zaczęłąm grać to oczy otworzylam ze zdumienia. Non stop muszę się rozwodzić i flirtować z kim popadnie, każą mi znowu wychodzić z mąż. Jest to potrzebne, żeby gra wogóle się rozwijała. A, cha i nie ma żadnej różnicy czy flirtuję z kobietą czy mężczyzną, chyba można wyjść nawet za mąż za kobietę.
  • ja gram i dzieci grają i jest OK...

    dla dziewczynki to jest kłopot, moja Ania grała trochę w simsów, ale bez przekonania,
    może coś z tycoonów, simcity albo np. Puzzle Quest...
  • Civilization: uczy trochę (skrzywionej bo skrzywionej) historii
  • [cite] Pioszo54:[/cite]ja gram i dzieci grają i jest OK...
    To powiedz, z kim się ostatnio ożeniłeś, z kobietą czy mężczyzną?
  • Ja wątpię czy gry komputerowe są w ogóle dzieciom do czegoś potrzebne, czy przyniosą realne dobro (poza grami logicznymi).
    którymi grami?
    mała dostała komputer na komunię...do tej pory nie miała żadnej gry...chcę jej kupić coś rozwijającego, nie uczącego agresji i jednocześnie relaksującego
  • Po co kupować, jest dośc legalnych spraw za darmo do ściągnięcia.
  • @Cart&Pud

    ostatnio?

    z kobietą, będzie już 22 lata...:bigsmile:
  • @Cart&Pud

    ale nigdy w simsy nie grałem, ani chłopaki....:smile:
  • legalne?
    proszę o linki, gra z instrukcją w j.polskim, nie grałam nigdy w żadną grę i nie wytłumaczę jej jak to się "je"
  • Pioszo, to w co Wy gracie, bo Twój post umieszczony pod postem Mony wskazywał, że w simsy.
  • ja ostatnio w Puzzle Questa (niestety, krótki:sad:), w Arcanum, ale bez przekonania....
  • Gram w "wielodzietni.org" - wciąga jak nie wiem :wink:
  • @marzena01: Choćby FreeCiv co prawda spolszczenia nie ma
  • puzzle quest to chyba dla starszej niż 9 lat, tak samo tycoon - nie znam, czytałam opinie w necie
    zatrzymałam się na etapie Prosiaczka - jedyna gra zainstalowana na moim służbowym (po ostatniej kontroli nie ma jej)
    i dalej nikt nie podpowiedział jaką grę...:cry:
  • jak to nikt, aj a to nikt?
  • Marzena, ja nieustająco polecam Boowa&Kwala, darmowy site dla dzieci, calutki po angielsku, ze świetnymi piosenkami, grami, propozycjami zabaw w realu itd. Nie znam lepszej motywacji do nauki języka.
  • [cite] Marcelina:[/cite]Marzena, ja nieustająco polecam <a href="http://www.boowakwala.com">Boowa&Kwala</a>...
    Ale chyba jednak dla ciut młodszych...
  • Civilization - sama 9-latka, która nigdy nie grała w żadną gre strategiczną sobie nie poradzi, a ja....jestem maniakiem książek, każdą wolną chwilę, w tym głównie noce, poświęcam na czytanie i szkoda mi czasu na gry
    a czas poświęcony dzieciom....wolę w inny sposób..niż grać w grę, a poza tym są inne dzieci - mniejsze
  • Niby tak, ale po pierwsze są zadania dla starszych, a po drugie - angielszczyzna prosta, dla początkujących w temacie dobra.
    Franek fajnie już powtarza zwroty i śpiewa piosenki, tyle, że ze śmiesznym australijsko-francuskim akcentem :smile:
  • marcelino, a może jakaś stronka do nauki francuskiego - raczej jakieś pioseneczki
  • Hy hy, wyjdzie, że mi płacą za reklamę. B&K mają też wersję hiszpańską, francuską i niderlandzką, trza kliknąć w odpowiednią flagę.

    A, pardon. Żeby zmieniać język, trzeba być w klubie, ale konto zakłada się za darmo.
  • WFTMDAeUXT4
  • kupuję prezent dla niej a nie dla siebie, niestety córka nie odziedziczyła mojej miłości do książek :cry: mimo zachęt od kołyski
    właśnie przeglądam allegro, ilość gier porażająco duża, Civilization kupić I czy ostatnią część?
  • @Marzena: na początek ściągnij wspomniane przeze mnie FreCiv, jest legalnie i za darmo
  • W kółko doradzana jest tu gra Civilization, na dodatek jako gra nosząca w sobie treści historyczne. To tak jakby twierdzić, że informacje o świecie współczesnym można znaleźć w GW. Jeśli już chcecie gry z treściami historycznymi to Europa Uniwersalis (w trzech odsłonach) i Europa Uniwersalis: II Wojna Światowa, choć też ich treść jest spłycona, a poza tym nie grzeszą łatwością grania.
  • edytowano czerwiec 2016
    Kilka lat minęło i edytuję, bo nie mogę polecić z czystym sumieniem.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.