Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

ospa bez gorączki?

edytowano kwiecień 2014 w Ogólna
w przedszkolu panuje ospa, u syna zauważyłam ze 2-3 krostki, wyglądają jak typowa ospa, nie skarży się na nic, nie drapie, jest rozdrażniony, ale nie ma gorączki.
to może być początek?
nie mam pojęcia jak to się rozwija i kiedy do lekarza?

Komentarz

  • Lekarz w ogóle nie jest potrzebny. Mogą być 3 krostki i na tym koniec, jeśli będziecie mieli szczęście.
  • Może być ospa bez gorączki.
    Do lekarza, jak Ci potrzebne zwolnienie. Tego się nie leczy.
  • O! @MartynaN - się zgadzamy!!! Jakże mi miło :-D
  • U mojej córki goraczka pojawiła się tylko raz, po tygodniu od wysypania krostami. Trwala kilka godzin. Jedynym objawem u niej były krosty
  • hmm, no właśnie się zastanawiałam, bo wszędzie w objawach piszą, że najpierw gorączka..
    do lekarza chciałam, żeby mi potwierdził, bo ja nie wiem czy dobrze rozpoznałam.
    i w takim razie nie wysyłać syna juz do przedszkola- prawda?
  • A  moje miały 2 tygodnie po 39 stopni... Koszmarnie przechodziły.
  • @Katarzyna i jak my mamy dalej zyć?;)

  • O, witalinka, S ma krostki? No nie umiem się zdecydować, czy na ząbkowanie z przytupem nakładać ospę... Cóż, poddam się losowi. 
  • Moje dzieci miały straszny, suchy kaszel dzień przed rozsypem krostek. Moja pediatra orzekła,że to nie jest objaw przedospowy chociaż w opisie objawów pojawia się, w wielu źródłach,  suchy kaszel. Kilkanaście dzieci z ospą miało suchy kaszel w przedszkolu tuż przed pojawieniem się ospy.  
    Dwoje   moich dzieci miało gorączkę, dwoje  nie. Zależy od dziecka. 
  • @E.milia , oj ciężki wybór, nie wiem co CI doradzić ;)

    no ma krostki ma, w ilości całych dwóch czy trzech, zobaczę rano co z nim, bo nie wiem czy to to.
  • Witalinko,
    ale musisz w aptece coś nabyć na smarowanie tych krostek. Pudroderm, albo coś innego. No i nie pzreciążać dziecka - ospa jako ospa zasadniczo nie jest groźna, niebezpieczne są powikłania.
  • I tu się nie zgodzę, w świetle aktualnych zaleceń, zabijcie mnie, nie pamiętam skąd je zalinkować, lepiej niczym nie smarować, bo smarowanie częściej powoduje nadkażenie bakteryjne pękniętego pęcherzyka. To zwiększa ilość blizn. W sytuacjach dzieci, którym bardzo dokucza świąd , można podać coś antyhistaminowego, znaczy się przeciwalergicznego.
  • edytowano kwiecień 2014
    Martyno,
    pzrechodziliśmy w domu ospę i włąśnie już wtedy lekarka zabroniła używać pudrodermu, tylko fiolet tj. gencjanę (ale nie pamiętam, czy na wodzie czy na spirytusie). Powiem szczerze, że krostki ciapane pudrodermem - mimo współczesnych nie-zaleceń - 2 razy szybciej się wygoiły.
    A najlepiej poodbno działa coś zielonego z Ukrainy, u nas zabronione już. Nazwy nie pamiętam.
  • ciągle czytam
    Ospa bez obrączki
    @-)
  • Ja nie zalecem, powikłań brak. 
    Octenisept jest dobry na wszystko :)
  • Tylko nie kupuj tej nowej pianki  na ospe - drogi,  a nic nie pomaga . Poza tym jest lejący i zaraz po psiknięciu spływa po ciele. 

    image
    Ja  smarowałam dzieci zieloną papką z lisci Neem , moim dzieciom pomagało na swędzenie. Pudroderm tez używałam- i zgadzam sie z  @ MagdaCh , całkiem dobrze sie sprawdzał  ( pomimo nowego trendu żeby nie używać) . Dodatkowo:kąpiel w płatkach owsianych 2 razy dziennie. 
  • O jaki wątek znalazłam, a w googlach szukałam ospy bez gorączki.  Nawet sprawa kaszlu przed osobą się wyjaśniła.
  • Ja mam tą piankę... mąż ostatnio wywalal ale jedna chyba jest. Ale Najlepiej działał fiolet. Na wodzie mieliśmy bo chłopcy 2 lat nie mieli.. pianki soe bali splywala a skutecznosci nie zauważyłam 
  • Właśnie fioletem wczoraj posmarowałam , ale miał Staś radoche. Chodzi dumny i ciągle do lustra zagląda . Na razie łagodnie to wygląda,  przy koszmarnej ospie  poprzedniej czwórki, to jakby ospy nie było...
  • Bostonka: krosty jak w ospie tylko dokladnie w tych miejscach gdzie w ospie nie wystepuja: stopy dlonie usta . Po angielsku nazywa sie HanD foot mouth disease z tego powodu 
    Podziękowali 1gabriela
  • edytowano wrzesień 2020
    Niekoniecznie, czasami same wyborczym na stopach, a czasami krosty na ciele i w ustach, a czasem zupełnie dziwnie wygląda..., że nawet dopiero trzeci lekarz dobrze zdiagnozuje  .
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.