Witaj, nieznajomy!

Wygląda na to, że jesteś tutaj nowy. Jeśli chcesz wziąć udział, należy kliknąć jeden z tych przycisków!

Strona z ogłoszeniami - oddam lub tanio odstąpię

edytowano grudzień 2014 w Pomagajmy sobie
Z radością informuję, że po wstępnych testach przeprowadzonych przez kilkoro chętnych forumowiczów, rusza strona z ogłoszeniami dla użytkowników naszego forum. Wszystkich chętnych do korzystania z tej strony - zarówno chcących dać ogłoszenie, jak i szukających okazji, by nabyć tanio lub za darmo różne artykuły, bardzo proszę o uważne przeczytanie poniższego regulaminu:

Regulamin strony „Oddam lub tanio odstąpię”

1. Strona funkcjonuje pod adresem http://aaaby.wielodzietni.org
2. Ze strony mogą korzystać zarejestrowani użytkownicy forum wielodzietni.org (bez listka).
3. Każdy użytkownik ma obowiązek występować pod swoim forumowym nickiem.
4. Konta na stronie zakłada administrator (Katarzyna) na prośbę zainteresowanej osoby. Do założenia konta niezbędne jest podanie administratorowi adresu e-mail. Wskazane jest też podanie lokalizacji – województwa i miasta zamieszkania lub najbliższego większego miasta.
Osoby, które bardzo cenią sobie swoją anonimowość, mogą zrezygnować z podania lokalizacji. Zainteresowani założeniem konta są proszeni o przysłanie pw. ze stosownymi informacjami.
5. Na stronie można umieszczać ogłoszenia dotyczące ofert oddania lub okazyjnej sprzedaży różnych artykułów. Dla porządku zdefiniowano kategorie. Każdy użytkownik ma prawo do edycji swoich ogłoszeń w dowolnym momencie po ich umieszczeniu.
6. Wskazane jest umieszczanie możliwie dokładnego opisu oferowanego artykułu (np. podanie rozmiaru lub wymiarów w przypadku odzieży). Szczegółowy opis ułatwia wyszukiwanie interesujących ogłoszeń.
7. Umieszczający ogłoszenie jest zobowiązany doprecyzować, czy proponowany artykuł chce oddać za darmo, za zwrot kosztów przesyłki, czy odsprzedać. Oferty sprzedaży powinny zawierać sugerowaną cenę.
8. By dodać ogłoszenie, wymagane jest podanie informacji o preferowanej drodze kontaktu. Żeby uniknąć spamowania skrzynki mailowej pytaniami o ofertę lub konieczności sprawdzania komentarzy pod wszystkimi swoimi ogłoszeniami, umieszczający ogłoszenie ma obowiązek sprecyzować, czy oczekuje kontaktu drogą komentarza zamieszczonego pod ogłoszeniem, e-mailem przesłanym z formularza po prawej stronie ogłoszenia, czy przez forum.
9. Użytkownik jest zobowiązany do usunięcia ogłoszenia, gdy jest ono nieaktualne.
10. Wszelkie zobowiązania prawne związane z wymianą lub sprzedażą oferowanych artykułów leżą po stronie zbywającego lub nabywającego dany artykuł. Administrator strony nie bierze udziału w transakcjach i nie odpowiada za zobowiązania prawne, które mogłyby z nich wynikać. Strona służy jedynie ułatwieniu kontaktu między zbywającym a nabywającym.
11. Administrator nie ponosi odpowiedzialności za nieporozumienia i spory wynikłe w związku z zamieszczonymi ogłoszeniami.
12. Na stronie obowiązują ogólnie przyjęte zasady netykiety i kultury.
«1345

Komentarz

  • edytowano czerwiec 2014
    Wybaczcie, ale... dla mnie to skomplikowane/upierdliwe w telefonie przeskakiwać ze strony na stronę by zobaczyć czy ktoś czegoś nie szuka. Na forum to zawsze widzę, bo wątas wyskoczy na czołówkę. :-??

    Choć za sam pomysł i wykonanie chylę czoła.
  • @Savia - primo, nie ma obowiązku korzystać. Secundo, na komputerze ta strona wygląda dość czytelnie i łatwo tam oferty wyszukiwać. W telefonie netu nie używam, więc nie mam pojęcia, jak to wygląda. Coś dziewczyny zgłaszały, że w telefonie to jest mało czytelne.
  • primo, nie ma obowiązku korzystać.
    -----
    Oczywiście, tyle, ze ja mam ochotę pomóc o ile mam taką możliwość. A do kompa zaglądam wieczorem, też nie zawsze.

    Apeluję więc by "przyjmę z wdzięcznoscią" wciąż było żywe, gdyż wiele osób korzysta z komórek, a często szuka się czegoś na cito.
  • @Lila - ale dlaczego punkt 3 taki straszny? Założenie jest takie, że strona ma być przedłużeniem forum, więc warto wiedzieć, kto z forumowiczów zamieścił dane ogłoszenie. I tylko tyle. Nie bardzo wiem, gdzie tu haczyk?
  • Ale ten regulamin warto przeczytać nie tylko ze względów związanych z zaufaniem, ale głównie ze względów praktycznych - np. żeby wiedzieć, jak założyć konto na stronie i na co zwrócić uwagę zamieszczając ogłoszenia.
  • bardzo dobrze że strona tak powstała, wszystko razem a nie 3 czy 5 wątków na forum
    i przesukiwać co kilku stron
    bo nie zawsze wszyscy w wątku np "kupię" zamieszczali anons tylko tworzyli nowe wątki np. "poszukuję kalosze" czy inne podobne

  • edytowano czerwiec 2014
    Wg mnie tez pomysł super i duże ułatwienie :)

    Brawo :)
  • świetny pomysł, a Aga82 mówiła że nic na forum się nie działo ;)
  • super!
    telefon mi się utopił więc nie wiem, jak wygląda w telefonie, ale w komputerze wszystko czytelne.
  • Pomysł bardzo trafiony
  • Nie gniewajcie się dziewczyny ale dla mnie to zbyt dużo tam "skakania",pozostanę przy starej formie jeśli można bo ja taka trochę "zacofana" z tymi mejlami i innymi ...
    ;)
  • Eliza ale forma kontaktu się nie zmienia, tylko ogłoszenia są w jednym miejscu :)
  • I te czytelne kategorie pomagają w łatwy i szybki sposób znaleźć to, czego się szuka ;;)
  • @wypyszka - taki był zamysł.
    Dodam, że gdyby komuś jakiejś istotnej kategorii brakowało, to mogę dorobić.
  • To moze ksiazki religiijne? I wolski dzisiaj doszedl. Dziekuje bardzo!
  • Eliza rozumiem... Tam w zasadzie nie zaglądam, bo zasadniczo z komórki korzystam. :-??
  • @Dorota - specjalnie dla Ciebie. Choć na przyszłość chyba nie jestem za nadmiernym mnożeniem kategorii. Pomyślałam sobie, że tych religijnych to jednak może się trochę pojawiać.
  • @Basja jak się nie zmienia forma kontaktu jak jest napisane pod ogłoszeniem o rampersach MonikiMa że preferowana forma kontaktu to mejl. Chyba że ja coś źle czytam co też jest niestety możliwe.
    :(
  • @elizarybka - każdy ogłoszeniodawca określa preferowaną formę kontaktu. Ja wpisuję, że przez forum, bo tak mi najbardziej pasuje. A wysłanie maila z tamtej strony jest wyjątkowo proste - masz gotowy formularz po prawej stronie od ogłoszenia. Wystarczy treść wpisać i posłać.
  • Fajny pomysł :D

    Niech no tylko wyślę te straaaasznie zaległe paczki, to... ;)
  • Pochwalę się, że dzięki stronie udało mi się wysłać z domu trochę różnorakiego towaru. Mam nadzieję, że nowi właściciele są nie mniej zadowoleni niż ja :-D
  • mogę sie na strone wprosić?
  • Działaj! Niezwłocznie! Im nas tam więcej, tym weselej :-)
  • Chętna bym była na sukieneczki dziewczęce rozm. 80-86 ale nie wiem do kogo pisać - jest napisane tylko miasto albo ja nie mogę odnaleźć (podane że kontakt przez forum) Może ktoś coś wie...
  • edytowano czerwiec 2014
    @elizarybka - a masz konto na forum? Jak nie, to podaj mi na priw e-mail i miasto, jak CI założę konto, i będziesz na stronie z ogłoszeniami widziała wszystko, co trzeba.
    EDIT: btw, ogłoszenie z sukieneczkami dała @Annana
  • miało być na priv  
    :(
  • @elizarybka - wysłałam Ci na priv login i hasło. Wykasuj ten e-mail powyżej.
  • @Katarzyna nadal nie wiem do kogo mam pisać o te spódniczki - nic więcej nie widzę prócz miasta Brwinów a preferowany kontakt ma być przez forum.
    :(
  • W formularzu do kontaktu (po prawej stornie od ogłoszenia) masz napisane Name: Annana. Widzisz?
  • @rusalka - podeślij mi na priv adres e-mail. Bez tego nie mogę założyć Ci konta.
Aby napisać komentarz, musisz się zalogować lub zarejestrować.